• Krátkometrážní

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Tohle byl od začátku jasný adept na nejslabší článek z filmového výběru 6. ročníku Filmového víkendu ČSFD. Téměř dvouhodinový pohled na cynickou blondýnu, co sem tam někoho zastřelí nebo uhodí mi nepřišel moc k chuti. Charlize Theron patří určitě obdiv za odvedené bojové scény, ale co naplat, když to vše bylo zabalené v takovém pustošedém deprimujícím kabátku. Tohle mi zkrátka nesedlo! ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

John Wick 2 (2017)

Skvělý a nezastavitelný John Wick podruhé a opět dokonalý! Srovnatelné s prvním dílem. Jak po akční stránce, tak po té "scenáristické." ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

John Wick (2014)

Nový akční superhrdina. Třeba jej uvidíme v čtrnáctém pokračování Avengers!

Baby Driver (2017)

Pro mě nejlepší film z 6. ročníku Filmového víkendu ČSFD. Skvělá a vtipná akční jízda, která pěkně odsejpala a divák se neměl ani šanci na moment nudit. Vyzdvihnout musím též perfektně zvolený mix zvuku (hudby). ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

Dunkerk (2017)

Hodně jsem se těšil na nový, tentokrát válečný počin od mistra režie, pana Nolana. Ale po zhlédnutí jsem byl poněkud v rozpacích. Netušil jsem, že tím největším pozitivem celého snímku bude "pouze" fenomenální hudba Hanse Zimmera, která držela tento, poněkud zmatený válečný snímek pohromadě. Co naplat IMAX formátu, když film ztrácel na scenáristické atraktivitě. Ostatně s Nolanem mám u některých jeho počinů vždy problém. Po jeho fenomenálním Počátku je Dunkerk další Nolanova třešnička, o které si nemohu udělat pravý obrázek po prvním zhlédnutí. Tady pomůže druhá, oprašovací projekce. ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)

Logan: Wolverine (2017)

Famózní akční jízda. Zároveň příjemná rozlučka s tímto X-Menovským fenoménem. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Uteč (2017)

Příjemný, nevšední horor s kapkou sarkastické zábavy. Skvělý počin. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Zombieland (2009)

Druhá projekce: Při druhém oprášení tohoto komediálního zombie kultu musím uznat, že mi přišla tato akční jízda pouze lehce nadprůměrná. Lepšímu hodnocení dost možná pomůže třetí projekce za pár let. Uvidíme.

Špunti na vodě (2017)

Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel. ___ (Provizorní letní kino, Chlumec nad Cidlinou)

Spider-Man: Homecoming (2017)

Byl to nezvyk vidět už třetího hereckého Spidermana. Tak mladého, tolik "ztřeštěného." I samotná teta May nám zmutovala do sexy tetičky. Tyhle porovnávací fakty mě bily do očí. Samotný, již zmíněný ztřeštěný charakter pubertálního Spideyho, společně s přepálenou stopáží filmu srážel film hodně k zemi. K lepšímu hodnocení rozhodně přispívá kvalitní a iniciativní akce. ___ (Cinestar, Hradec Králové)