• Krátkometrážní

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Geniální myšlenka, se kterou se z pohledu mých očí nenaložilo tak efektivně, jak by se naložit mohlo. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Hurá na fotbal (2013)

Ryze fotbalový animák z Argentiny, který mě bohužel neoslovil a postupem času začal svým nezáživným dějem hodně nudit. PS: Poprvé se mi stalo, že jsem sledoval film v kině úplně sám! ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Co jsme komu udělali? (2014)

Šílená a doslova ČERNÁ komedie z Francie. Jak je vidět, Francouzi kontroverznějších témat nebojí a natočí o tom dokonce aj celovečerní snímek, který ještě k tomu všemu opravdu povedl. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Birdman (2014)

Ti co očekávali nějakou superhrdinovskou, marvelovskou akční nálož, museli být v kině asi hodně naštvaní! :-D Komičtější drama oceněné nejedním Oskarem. Krásné psychologické drama, které staví někdy na famózních dialozích. Do toho všeho je Birdman chloubou i co se týče technické části, a to hlavně úžasnou a dominantní kamerou, která byla také náležitě oceněna. Byl to rovněž krásný kulturní zážitek na Silvestra roku 2014. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Život je život (2015)

Komedie s Vetchým? Na tom se přeci nedá nic zkazit ne? Podobné řečnické otázky jsem si pokládal před projekcí a bezprostředně po ní jsem s těmito otázkami zpětně souhlasil. Je vskutku pravdou, že kdyby hlavní postavu ztvárnil někdo jiný, než Vetchý, výsledek by na oko nevypadal daleko tak dobře a hlavně zdaleka ne tak humorně. Je to jakási mozaika vícero příběhů, odehrávající se v jedné rodině, které se samozřejmě na konci vyžehlí jako v americkém mainstreamu. Americké špionážní vsuvky mě též pobavily. Příjemná oddechová komedie z Čech. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Poměrně netradiční film ze Skandinávie. Švédský Stoletý stařík číší velkou dávkou černého humoru, jenž stejně jako například humor britský, není pro každého a ne každý jej pochopí tak, jak tvůrci plánovali. Za mě tedy velký palec nahoru. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Strážci Galaxie (2014)

Druhá projekce: Parádní dobrodružná jízda "z jiného světa" od Marvelu, promazaná notnou dávkou překypujícího humoru. Po druhé, domácí 4k projekci se zážitek ještě více prohloubil. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Labyrint: Útěk (2014)

Pocitově z toho divák musí cítit teenage akčňáky typu Hunger Games, Divergence, Rezistence a podobně. Nicméně zrovna Labyrint všechny zmíněné filmy převyšuje o třídu! Úžasně zpracovaný koncept obřího bludiště, společně se zajímavou pointou a výbornými hereckými výkony. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Krásná pohádka po americku! Ano, mělo to opět všelijaké klišé, co se týče akčních scén, ale po dlouhé době "hraný" film od Disney, který mě svojí příběhovou hloubkou (scénářem) naprosto odrovnal, hlavně jedna pointa, která se vysvětlí na závěr filmu. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Chraň nás od zlého (2014)

Příjemné překvapení. Snad jeden z mála výslovně kriminálních hororů, který mě dokázal vyděsit a příjemně překvapit zároveň. Pro fanoušky exorcismu povinnost. ___ (Cinestar, Hradec Králové)