Dobrman (1997)

Občas vidím niečo, čo je tak zlé, až je to vlastne dobré. Toto nie je ten prípad.

Nevěra (2000)

Prvú polhodinu ma síce požierala smrteľná nuda, ale potom sa to teda riadne rozbehlo. A nebolo mi z toho práve veselo. Presvedčivé, silné, avšak pridlhé.

Hledejte Anthonyho (2005)

Veľmi fajn. Rafinované, ale nie prekombinované. Romantické, ale nie patetické. Akčné, ale uveriteľne. Neamerické, až to dušu ovlaží. Akurát mi vadil ten záver, ktorý sa úplne vymykal tomu, čo sme videli v prvej polovici filmu. A ak sa znova narodím, chcem vyzerať ako Sophie Marceau!

96 hodin (2008)

Čítajúc tunajšie komentáre a percentá, nadobúdam pocit, že som asi videla iný film. Ploché, prevarené snáď na dvestý spôsob. A ani Liam Neeson ma v roli drsňáka nejak extra nedostal. Priemer.

Pěna dní (2013)

Vizuálne dokonalé, len trochu prepálená dĺžka.

Jen Bůh odpouští (2013)

Herecký minimalizmus tu prerazil svoje dno. Nebyť spomalených záberov, malo by to slušnú 60- minútovú stopáž. Potom by však do očí ešte viac udrel ten slaboduchý dej, ktorý sa hravo zmestil do 4-riadkového opisu k filmu. Nie, tadiaľto cesta nevedie, nie je to Drive, nie je to Lynch, je to úplná sračka.

Italský klíč (2011) odpad!

Čo čakať od filmu, kde sa hlavná hrdinka volá Kabela? Chvíľu som dúfala, že ide o paródiu, to by bolo dokonalé. Chváliť tu nejakú vizuálnu príťažlivosť je scestné, lebo všetko ostatné bolo na hovno. Zmes červenej knižnice, Bollywoodu, telenovel a travel guide po Italsku, kde herecké výkony nápadne pripomínajú Cimrmanove hry. Hudba ma srala od prvej minúty a nad scenárom je lepšie sa nezamýšľať. Ak toto získalo dáku filmovú cenu, tak vo Fínsku už nezostal nikto triezvy.

První den zbytku tvýho života (2008)

Nič som od toho nečakala, takže prekvapenie viac než príjemné. V druhej polovici nadšenie trochu ustúpilo, ale aj tak veľmi silné 4 hviezdy.

Šmoulové 2 (2013)

Pokiaľ by som mala záruku, že už nenatočia trojku, dala by som aj 3.

Zabiji Nixona (2004)

Sean Penn to zvládol výborne, ale inak ma ten film akurát tak naštval. Námet je sám osebe tak nudný a zlý, že sa z toho nedá vyčarovať vôbec nič. A toto sa tvári pomaly ako politický thriller. S Nixonom to má ale asi toľko spoločné ako Twin Peaks. Proste tu máme zjavne psychicky chorú osobu, o ktorej vôbec nič nevieme, netušíme prečo žije oddelene od ženy, prečo má zlý vzťah s bratom, ako a kedy sa dostal do tej mizérie, v ktorej sme ho našli. A pritom to je presne to, o čom to malo byť, nie o nejakom Nixonovi, ktorý zhodou okolností v tom čase strašil na každej obrazovke a môžme naňho zvaliť úplne všetko. Keby tam dávali susedovu mačku, chcel by zabiť tú. Ale nie, tu nám z tragédie choroby jedného človeka spravia obžalobu celého systému a sakra drsnú sociálno-politickú drámu. Lacné.