Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Já vím, že jsem úplně nějak mimo zdejší hodnocení, kdy se dávají maximálně tři hvězdy. No a co. Já na tenhle pořad koukám strašně ráda. Vždycky se zasměju a sama si tak trošku zasoutěžím. K tomu jsou tam občas fakt dobří hosté a zajímavé otázky. Za hodně dlouhou dobu nějaký televizní pořad, na který se dá u nás doma koukat a neodsoudil se hned po první reklamě.

Pařba ve Vegas (2009)

Nejdřív jsem o téhle komedii nějaký rok ani nevěděla. Pak se najednou objevila, ale já ne a ne se do ní pustit. Jak jen jsem se toho mohla dopustit? Bůhví, kde na mě čekají ještě další tajemství. Slyšela jsem a i čekala, že to bude fajn podívaná, ale natolik, že se budu smát pomalu každou chvilku, to teda ne. Zach v roli, která mu opravdu sedne je nepřekonatelný a nedokážu si představit nikoho, kdo by tam zapadl víc. I tak ale mám pocit, že to na úplných pět hvězd není. Spíš lepší čtyři. Uvidíme, třeba další projekce úplně změní můj názor. Rozhodně se na ní brzo chystám.

Pařba v Bangkoku (2011)

Že to má stejnou kostru jako předešlý díl, by mi nevadilo, ale to že nám na ní tvůrci dali poloviční maso, to už je těžší skousnout. Oproti jedničce, kde jsem se opravdu od srdce nenuceně zasmála, je dvojka v hodně ohledech slabší a místy až nepochopitelná. On nikdo není na větvi z toho, že ten kluk už nemá prst? Já přijít o prst, tak z toho tak vysmátá teda nejsem. Z Alana natvrdlého telete, se stává Alan případ pro doktory. První díl byl rozhodně o něco silnější. Tenhle už není na takové úrovni, ale furt nestojí za úplné zadupání do země.

Přežijí jen milenci (2013)

Ono to de facto skoro o ničem není. Ale víte co, je mi to úplně jedno. Atmosféra, kterou jsem od filmu čekala se dostavila ihned a byla jsem z toho nadšená. Herci skvěle vybraní a ten nádech, co z toho celou dobu čiší.. Inu co dodat.

Tobruk (2008)

Film, který je zamýšlený jako pocta padlým vojákům. To by docela i šlo, ale já i tak v tom hledala něco jinýho. Chyběl mi tam strašně nějaký smysluplný příběh a zaměřenost na nějakou postavu. První polovinu se to směruje spíš na Liebermana a tu druhou už to je Pospíchal. Nejspíš nedokážu ocenit film v tom ohledu, v jakém by si zasloužil, ale já si nedokážu pomoct. Na české způsoby velmi dobré. Herci skvěle vybraní, ale i tak mi tam něco neuvěřitelně moc chybělo. No a u těch utržených nohou taky člověk nevěděl, jestli teď už teda začíná nějaké vzrůšo, nebo bude blinkat. Mimochodem - byli jsme na tom se školou v kině a pustili nám verzi pro hluchoněmé. To možná taky dělá svoje, takže ty dvě hvězdy berte trošku s rezervou.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Sice už ne tolik skvělé, ale stále milé a usměvavé. Oproti jedničce bohužel slabší. Své kouzlo si to však stále udržuje. Jen škoda, že Renée v tomhle díle vypadá lehce uměleji, nebo to dělají ty tři roky navíc, kdo ví. // Ich... bin... zřejmě mít... dítě. Kinder! Já když ležím na zádech a on machen sie Lieben se mnou.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Veliký kus mého dětství. Jé, jak já si zavzpomínala. Proto se mi to asi líbilo víc, než bych čekala. Už jen samotný styl animace mi odehnal již v počátcích, ale nakonec to zas tak strašný nebylo. Našlo se pár fórků, kterým jsem se zasmála jak já, tak rodiče. Věřím, že pro mladší publikum to musí být hrozná bžunda. Ale proboha, ty nenápadně nápadný reklamy byly šílený! Hlavně teda Pribiňáček..

Deník Bridget Jonesové (2001)

Vždycky mi byla z nějakého důvodu Renée Zellweger svým způsobem nesympatická a proto jsem se nikdy k tomuto filmu nedokopala. Jaká škoda! Takhle příjemnou romantickou komedii jsem neviděla dlouho. Postava Bridget je velmi sympatická a v tolika místech se v ní tak strašně moc vidím, že se pomalu až stydím. K tomu všemu Hugh Grant, který mi nikdy nepřišel jako nějaký hezoun je tady naprostým opakem. Jen je smůla, že při opětovném zhlédnutí už jej nebudu vidět tak, jako poprvé. K tomu Colin Firth, ke kterému se jeho role strašně hodila! Nenudila jsem se ani na chvilku. Myslím, že mám do budoucna nový oblíbený film k chladným večerům, nebo špatné náladě. // Tohle jsou teda pěkně připitomělý kozačky Jonesová. A tohle jsou pěkně připitomělý šatičky a tohle jsou… No to mě poser, to jsou neuvěřitelný bombarďáky.

Fakulta (1998)

Celou dobu jsem si připadala, jako bych koukala na díl z Krajních Mezí. Nevím proč, ale bylo tomu tak. I tak je to horror, u kterýho může člověk vypnout a koukat na celkem sympatické herce a Froda Pytlíka, jak bojují s vetřelci. Ne že by se u toho člověk třásl strachy. Je tam pár lekaček u kterých jsem s sebou trhla, ale je jich tam vcelku poskrovnu. Také si dovolím, jako spousta dalších, zaslintat nad Joshem Harnettem. Slint. A rada na závěr - pokud to jde, vyhněte se českému dabingu.

Lidská stonožka 2 (2011)

První polovina hrozná nuda. Jenom vyčíhnutí obětí, téměř nic, co by zaujalo. Druhá půlka prozměnu samá krev a brutalita. Nefunguje to rozhodně tolik jako jednička, kdy člověk je víc vcítěn do trpících a to mi svým způsobem vadí. K tomu všemu to bylo celý vlastně celkem dost silná nuda. Nuda a morbidita. Do toho tak nechutná hlavní postava. Ale vlastně to je celkem pro film plus, protože kdo dokáže zahrát takovýho magora by si zasloužil nějakou speciální cenu. Btw. Vážně tam dali těhotnou ženskou?