Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (1 995)

Z pekla štěstí (1999)

Takže, nemám ráda Trošku a moderní pohádky taky nejsou to pravé ořechové, mám radši ty staré, co v sobě mají nějaké kouzlo. Tahle pohádka není hrozná, je dokonce koukatelná, ale není to šálek mého čaje.

Z pekla štěstí 2 (2001)

Nastavovaná kaše. Jednička docela dobrá, dvojka už je podprůměrná. Sice jsou tu nějaké nové prvky, které někdy i splní svůj účel a film osvěží, ale nevím, nevím, celkově se mi to opět moc nelíbí.

Zámek hrůzy (1999)

Film vyvolává docela děsivou atmosféru. Líbil se mi, ten námět je dobrý, herci v pohodě. Někdy byly scény dost nereálné a takové až umělé, ale celkově dobrý.

Ti druzí (2001)

Tohle mi nepřipadá jako horor, moc jsem se u toho nebála. Vyvolává spíše tísnivou atmosféru než strach. Je to film s bravurní Nicole Kidman, s dobrým dějem, je takový nadprůměrný, takže dobrý, člověka udrží u dívání a nenudí.

plakát

Policajt ze školky (1990)

Tohle je komedie mého mládí, tehdy jsem ji strašně žrala a moc se mi líbila, ale dnes už ji zase tak nemusím. Sice se na ni podívám, ale už to pro mě není ono a zas až tak moc mě to nezaujme. Arnieho nemám moc ráda, ale tady má docela dobrou a vtipnou roli, takže mu to odpouštím. Komedie je to vcelku v klidu, pohodová, vtipná...

Fakulta (1998)

Vidět Elijaha Wooda v "trochu" jiném žánru než jako hobita v Pánovi prstenů, to je teda zážitek. Film mě nijak extra nezaujal, ale celkově jako nápad to bylo docela dobré. Jenže to nebylo ono, něco tomu chybělo, nějaká jiskra. Ke konci jde sice do tuhého, ale předtím nic moc, což filmu podráží nohy.

Gladiátor (2000)

Tenhle film se mi docela dost líbil. Hlavně hraní Russela Crowea je dobré, celý film vyznívá více než dobře. Neudělali z toho takový hollywoodský paskvil jako u Tróje, ale naopak film natočili s citem k dějinám a historii, takže neoplývá trapárnami, ale důstojnými scénami, dobrými hereckými výkony a kvalitním příběhem, kterému nechybí dynamika, romantika, napětí, akce a taky taková lehkost.

Godzilla (1998)

Na tenhle film jsem byla opravdu dávno v kině a nebylo pro mě ani tak důležité, na co jdu, ale s kým jdu. No nic, film má efekty na tu dobu více než dobré, ba přímo vynikající, ale tak nějak celkově to není ono, je to typický a stokrát omílaný příběh, který nepřinesl nic nového, a tudíž mě ani nijak moc nezaujal.

Gosford Park (2001)

Tak na tento film jsem se dívala kvůli Maggie Smith, protože mě zrovna zaujala v Harrym Potterovi. Opravdu nevím, co si mám o tomto filmu myslet, protože kritika ho chválí a vyzdvihuje za to, jak nádherně ironicky popsal tehdejší Anglii. To je sice pravda, ale jako celek mě film nudil, a to docela dost, takže bohužel, i přes koncert hereckých hvězd nemůžu dát mnoho hvězd.

plakát

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Fakt nevím, co si o tom mám myslet. Určitě je ve filmu krásná hudba a navíc super herecké obsazení. Taky hezky realisticky vykreslili zhýčkanou mládež, která roupama neví, co dělat. Ale na druhé straně jsou některé scény sprosté a nechutné... Ne, že by mi to vadilo, ale někomu to nemusí sedět. Film je to dobrý, i když místy kapku nevkusný.