prf.grass

prf.grass

okres Ostrava
George Hanson

• 11.10.2012  21:30

Krimi-thriller, u kterého se Cozzi nechal trochu ovlivnit vlnou populárních giallo filmů. Začátek hned naladí na tu správnou strunu. Ksicht vraha je dost hnusný. Když se objeví mladý pár, který mu ukradne auto, děj začne trochu ztrácet, ale dívku hraje hezká herečka Cristina Galbó, takže to moc nevadí. Navíc, ke konci začne napětí vrcholit, začne se znásilňovat, vraždit... Závěr nijak nepřekvapí, celou dobu to k němu nevyhnutelně směřuje, ale nuda se i přes lehkou naivitu, kterou tak trochu cítím u Luigiho filmů vždycky, rozhodně nekoná.

• 12.8.2012  16:01
    Z rovnováhy (1988)

Dobrý italský film od režiséra slavných "Kanibalů", který mě zaujal hlavně nadprůměrnými hereckými výkony a zajímavým námětem. Není to sice nějak zvlášť stylové nebo atmosférické, ale mnoho scén se povedlo a film nenudí. Snad jen ten konec mi přišel až zbytečně moc natahovaný...

• 2.2.2012  19:13

Osmdesátkový slasher o táboru roztleskávaček! Přesně takové, jak to zní! Pokud vám Sleepaway Camp přišel málo sexy sáhněte po Cheerleader Camp :). První hodinu sice vůbec nelze mluvit o hororu, ale humor mi naštěstí nevadil, několikrát jsem se i zasmál. Navíc, některá děvčata tu jsou (když nebudu hodnotit herecké výkony) víc než dobrá. Závěr pak přitvrdí a na řadu se dostane nějaké to napětí a gore.

• 11.1.2012  18:46

Lucio Fulci mi někdy připomíná Davida Lynche, je úplně jak z jiného světa. S jeho filmy prožívám jedinečné pocity. Jsou jako nějaká alternativní realita, lidé se chovají divně, všude samá symbolika a sugestivní zneklidňující zvuky, strach, odpor, vzrušení. Spousta věcí se jeví až nepochopitelně chaoticky a Manhattan Baby je přímo takový kousek. K tomu má zvláštní zasněnou atmosféru a nechybí ani typické Fulčoviny jako jsou časté záběry na oči, silné krvavé scény, dobrá kamera a hudba. Ale... Všechno je to točené příliš na jistotu a s vidinou dalšího úspěchu to hrozně kopíruje geniální The Beyond (a tím nemyslím jen ten sebevykrádačský soundtrack Fabia Frizziho). Zkrátka několik rozličných hororových výjevů, poslepovaných nepříliš důležitou dějovou linkou. Jenže to není ani zdaleka tak špinavé, ohavné ani hrůzostrašné jako zmiňované režisérovo mistrovské dílo z roku 1981. Gore je méně propracované, efekty laciné a i všechno ostatní působí hodně levně a skoro až odbytě. Bohužel s Luciem to od tohoto filmu začalo jít strmě dolů a nic opravdu památného už potom nenatočil. Celkově určitě slabší než všech pět jeho předchozích hororů (nepočítám giallo).

• 1.1.2012  19:10
    Lampa (1987)

Slušné béčko s gumovým džinem, kupou mrtvých a s fajnou atmosférou osmdesátých let. No, viděl jsem to dvakrát, ale stejně si vybavuju jen pár momentů a právě závěr s tou gumovou loutkou džina. Horor co pobaví, ve sbírce se neztratí, ale do paměti se také moc nevryje.

• 30.12.2011  00:40

Úvod filmu opravdu navnadí. Série vražd mladých dívek v nebývale vysoké kadenci, doprovázené solidními gore efekty...hmmm. Ale něco mi tu zkrátka nesedí. Má to dobrou myšlenku, ale taky to hrozně nudí. Jó, ty scény s fňukajícím vrahem jsou fakt úmorné a ta dívka jeho posteli je nebývale hnusná... Hudba a atmosféra taky hodně slabá. Průměrný horor, který se vůbec nechytá na žánrově podobné Eyes of a Stranger, nebo Maniac. Ale protože mám rád filmy o sériových, nebo jinak psychicky narušených vrazích, přidám ještě jednu hvězdu. Určitě nelituju, že jsem Toolbox Murders viděl.

• 29.12.2011  23:20
    Mauzoleum (1982)

Uznávám, že nejde o žádnou velkou pecku, ale až na ten pomalý začátek nemám co vytknout. Kouzelný, béčkový horor s trochou teenage slasheru, zombie/duchařiny a špetkou fantazie. :) Hlavně ten závěr s mrtvolami mě ohromě pobavil.

• 13.12.2011  20:03

Lehce nadprůměrný, klasický slasher, který působí, jakoby byl natočen o dekádu dříve. Alespoň na mě to tak působilo. Nejvíce se mi líbila useknutá hlava na saních a již zmiňovaná scéna, kde je Linnea Quigley nabodávána na mocné paroží. Celkově jsem ale čekal trošku víc...

• 13.12.2011  19:57

Slashery mám rád a i tento mě dobře pobavil. Sice tu je trochu nudnější začátek a relativně slabší vraždy, ale určitě se na to dá dívat. Atmosféra graduje a závěr mi přišel hodně dobrý, ne-li vynikající. Pro mě rozhodně nadprůměr...

• 13.12.2011  19:54
    Maska smrti (1986)

Další slušný slasher do sbírky. Tyhle horory z osmdesátých let mě rozhodně jen tak neomrzí. Zde parta mladých lidí doplácí na svá "teenage" léta, kdy šikanovali jednoho spolužáka. Téma sice poněkud otřepané, ale film je samozřejmě velice zábavný, prostě klasický slasher :). Nejlepší je explodující břicho :)

• 21.11.2011  20:16
    Pieces (1982)

Super film, který bohužel kazí spousta zkurveností v čele s nesnesitelným obsazením, které mi vadilo i ve Slimácích a s naprosto otřesnou scénou s "komickým" Japoncem. Cítil jsem se, jako by mě bodli pod žebra. Ta hudba z amplionu jako zástěrka vraždy byla další podpásovka. Ale jak říkám, jinak super film :). Jen si teď nemůžu vzpomenout jestli nakonec vraždil Šimon nebo Matouš...?

• 30.10.2011  15:11
    Perverzáci (2011)

Nic úchylnějšího jsem v tomto roce asi neviděl (když nebudu počítat některá pornovidea na netu :) ). Tři příběhy u kterých se kvalita dle mého názoru zvyšuje. První dva jsou takové příliš nejasné... První je vyloženě divný, perverzní fantasy/horor, který krom skvělé gorefeast scény nic moc nenabízí... Druhý je opět výplodem něčí překroucené fantazie, ale bavil mě o něco více... A ten třetí je fakt síla. Příběh ze života o tom, že by holky rozhodně neměly zkoušet své kluky mrdat do prdele. Na jeho závěrečnou scénu určitě nikdy nezapomenu :) .

• 28.10.2011  20:14
    Návnada (2004)

Mým komentářem k tomuto tuctovému filmu bude varování. Jasný příklad hodně špatného hororu pro mládež. Už ani nevím očem to vlastně bylo, což svědčí o naprosté nezajímavosti. Nudná blbost.

• 28.10.2011  20:07

Luxusní plakát, to se musí nechat :) Tohle pokračování je ale jasně horší než první díl. Často se dostavuje nuda. Hororové béčko, které od průměru zachraňuje jen ta párty s Morbid Angel, celkem solidní masky a povedené gore sračky v závěru.

• 28.10.2011  20:05
    Noc démonů (1988)

Tenhle nenáročný horor mi sedl. Velmi zábavné, teenagerovské béčko s fajn muzikou a příjemnou atmosférou osmdesátých let. Masky jsou taky bezva, holky ukazují prsa a Linnea Quigley nám opět předvede svou kundu, takže je na co koukat :).

• 20.10.2011  18:47

Po zpackaném třetím díle se O'Brienovi snesla na hlavu obrovská vlna kritiky, až k nevíře že dostal znovu šanci. Buď měl už předem smlouvu na víc dílů, nebo se, vědom si svých chyb z minula, rozhodl sám zjednat nápravu. Každopádně za sebe musím říct, že lepší "návrat ke kořenům" jsem si ani nemohl přát. Hororové prostředí nemocnice je vždy má srdcová záležitost, stejně jako horory o zdeformovaných lidských zrůdách. Taková kombinace mě prostě nemohla zklamat. Ze všech pokračování je tohle asi atmosférou nejvíce podobné prvnímu dílu - občas se daří navodit strašidelnou atmosféru, brutalitou se může směle rovnat s dílem druhým a jak jsem už říkal, samo vyniká skvělým prostředím. Navíc konec prostě nemá chybu, takže já říkám : "Vše odpuštěno Declane, ale příště tam už pusť někoho jiného."

• 16.10.2011  07:26
    Plague Town (2008)

Technicky není Plague Town nic moc dokonalého, ale z hlediska atmosféry a strachu jde o zdařilý horor, který řadím hned vedle novějšího The Shrine. Oba filmy na mě nechaly podobný dojem.

• 16.10.2011  02:00
    Ten druhý (1972)

Noční můra mého dětství. Snad úplně první horor, který jsem v životě viděl. Bylo mi asi osm let a oni to normálně na Nově dávali o půl páté odpoledne... Atmosféra filmu na mě tehdy opravdu těžce dopadla a dodnes se mě při vzpomínkách na Toho druhého zmocňuje směsice děsivých a depresivních pocitů...a ten závěrečný, hrůzný nález v sudu...brrr... Jako děcko jsem se s tím dlouho nedokázal vyrovnat.

• 21.9.2011  20:57

Tak z tohoto zombie filmu přímo tryská filmařské nadšení a hrubozrnný amatérismus. Celkem zajímavé loutky a nějaké ty pěkné záběry na roztržené hlavy a podobně patří ke kladům filmu. Jinak zde máme průměrný děj a na můj vkus až příliš velké množství narážek a odkazů na Evil Dead.

• 20.9.2011  23:49
    Panoptikum (1981)

Horor z pěkně bizarního prostředí. Paráda! Pouť, obludárium, dvouhlavé krávy, vraždící lidská zrůda. Tak to mám rád. Pomalejší rozjezd nebrání příjemnému zážitku. Velmi solidní slasher z mých oblíbených osmdesátých let.

• 20.9.2011  20:20

Povedený horor z produkce Daria Argenta, podle scénáře Lucia Fulciho. Kombinace těchto dvou hororových veličin v jednom filmu pro mě bylo nesmírně atraktivní a jednoduše jsem si nemohl tento kousek nechat ujít. Čekejte spíše argentovku než fulcovinu, každopádně palec nahoru pro reřiséra Sergia Stivalettiho.

• 17.9.2011  21:05

Uff... Sledovat tohle béčko bylo neskutečně náročné. Udržet pozornost byl pro mě místy nadlický úkol. Film bude snad bližší fanouškům filmu Anděl na horách, než příznivcům hororového napětí. Mě se líbil jen vytoužený závěrečný souboj, na který jsem čekal nekonečných 65 minut. Maska monstra je celkem pěkná.

• 17.9.2011  20:57

Takové horory miluju! Bezvadný, klasický slasher, jeden z mých nejoblíbenějších. Osmdesátá léta jsou prostě nejlepší! Velmi pomalé tempo, sympatičtí herci a brutální efekty Toma Saviniho. Pro mě skvělá podívaná, kterou mohu všem jedině doporučit.

• 17.9.2011  00:16

Skvěle jsem si vychutnal tento klasický brak. Klišovité scény k pohledání. Neuvěřitelná imbecilita hlavních postav v kombinaci s příšernými hereckými výkony. Béčkové gore efekty. Rychlý spád. Umberto Lenzi. Itálie. Rok 1980. Co dodat? Skvělá zábava!

• 17.9.2011  00:13

Moc pěkný kraťas. Bestialita, absence humoru, kruté násilí, kvalitně a uvěřitelně natočené gore (rozdupání hlavy u táborového ohně je opravdu děsivé). Z filmečku přímo srší zlo a satanizmus. Má schopnost zanechat vás po shlédnutí příjemě šokované.

• 17.9.2011  00:10
    Rejkjavík (2009)

Chtěli jen vidět zpívající velryby, ale našli zoufalství, strach a smrt. Islandský horor se zvláštní, ponurou atmosférou, super příběhem, a skvěle napsanými postavami. Děj je okořeněn špetkou černého humoru, ale žádná komedie to rozhodně není. Po shlédnutí jsem měl podivný pocit beznaděje. Doporučení je na místě. Dobrý film bez zbytečných klišé.

• 11.9.2011  03:45
    Izolace (2006)

Tak ne už jen na Slovensko, ale i výlet do Maďarska vás muže stát život. Holt, východ je i v dnešní době nehostinná divočina plná psychopatických individuí. O tom se ostatně přesvědčili i hrdinové britského, černě-humorného hororu Severance, kteří se rozhodli trávit firemní dovolenou v maďarských lesích. Styl humoru mi vyhovoval, i když některé scény (např.sestřelení letadla) byly trochu přehnané. Hororová atmosféra byla solidní a krev tekla doslova proudem. Připočtu dobré prostředí a kvalitní výkony herců. Jo, líbilo se mi to.

• 10.9.2011  17:24

Vynikající, klasická Hammerovka s Peterem Cushingem, krásnými kulisami a kouzelnou atmosférou, která vás dokonale vtáhne do děje.

• 10.9.2011  17:19

Snímek Frankensteinova dcera se mi celkem líbil. Logika mu sice schází a zvláště starý profesor trpí jasnými příznaky stařecké demence. Nicméně mě tento stařičký, ještě černobílý horor bobře pobavil. Styl 50.let je mi moc sympatický.

• 10.9.2011  17:15
    Zrcadla (2008)

Na Mirrors jsem se fakt moc těšil. Nemohl jsem se dočkat a to byla asi chyba, protože jsem čekal o dost víc a po skončení filmu jsem byl mírně zklamaný. Ale ne že by to byl nějaký propadák, to jistě ne. Režisér Aja skutečně umí. Jeho filmy se vyznačují hutnou, děsivou atmosférou a technickou dokonalostí. Například u brutální scény s utržením čelisti se mi na okamžik zastavilo srdce. Příběh mě však nenadchl tak jako u jeho předešlých děl. Některé postavy mi vyloženě nesedly a závěrečný akční souboj s démonem...(?) No nevím... Posuďte sami.