Ragdoll

Jan Přibáň

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 23.7.2013  00:03

Při sledování jsem zběsile vrtěl hlavou v domnění, že patriotističtější hromada patosu se jen tak nevyhrabe, avšak po objevení mladšího bratříčka mě to teprve trklo a plně jsem si uvědomil, jak moc jsou ze sebe Američani schopni udělat největší chudáky a hrdiny. Gerard svou práci odvedl důkladněji než Tatum, který mi nikdy nepřišel jako herec, ale spíš jako novodobej nástupce typů jako Schwarzenegger nebo Van Damme, ta akce prostě víc odsejpá, je stylovější a krásně se na ni dívá. Navíc tady plátno celou dobu neokupuje otravnej spratek (no, jenom chvíli, ale ne dlouho), jako v celkově old-schoolovějším vrstevníkovi. Přese vše, co jsem zde vyřknul, jsem se nenudil, i když rozhodně bylo kde, ale v době přenosu mi tenhle film zrovna sednul, a když se přepnu do zevl sledovacího módu, tak jsem celkem nenáročnej a zaujme mě takřka cokoliv. Ale něco takovýho už budu příště rozdejchávat hůř a všechny budoucí projekty, který se povezou na stejný vlně, si může Amerika strčit do prdele. 70%.

• 14.1.2013  21:15
    Chuck (TV seriál) (2007)

Všech 5 sérií jsem zhlédl během osmi dní, a přesto to na plný počet není, a to o Chuckovi vypovídá jediné: ohromně zábavný a přirozený seriál, který si vás získá jak po komediální, tak po citové stránce, ale pravděpodobně se k němu v budoucnu již nevrátíte. Jeden dlouhý maratón a šmitec. Nebudu porovnávat jednotlivé série, seriál si po celou dobu drží nadstandardní kvalitu, má své horší i lepší chvilky, ale kdybych měl být přesnější, nejvíce mne zklamala ta předposlední. Děj není konzistentní, akce ubylo a díly, kterých jsem do té doby byl nenasytný, se strašlivě táhnou. Naopak jsem byl nadmíru spokojen se sérií finální, zejména s několika posledními epizodami, kde jsem se bohužel střetl s velkou většinou fanoušků, které konec příliš neuspokojil, jelikož se nejednalo o ten nejčistší happy-end, ale lidi, vážně, co víc byste chtěli? Nicméně, Chuck není seriál, na který chcete začít koukat o pracovních dnech, jelikož je velice jednoduché zapomenout na své povinnosti a vlastně i celý sociální život. 80%.

• 4.1.2013  11:18
    Bratři (2009)

Tímto snímkem se u mě Tobey Maguire jednou provždy zbavil otravné nálepky Spider-mana, v Natalie Portman už jsem také neviděl Padmé Amidalu a spolu s Jakem dokázali, proč patří mezi nejoblíbenější herce planety (tedy alespoň z mého pohledu). Obvykle mám silnou averzi vůči americkým dramatům, které jsou nějakým způsobem zasazené do novodobého válečného prostředí, zde tato sféra nebyla rozsáhlá, a to je proč se mi film nezdál otravný i přes má záporná očekávání. Vztahy mezi postavami působí přirozeně, průběh příběhu je plynulý a žádný zbytečně akční konec nenastal. Vskutku výtečné drama, za mě všemi devíti. 90%.

• 3.1.2013  22:18

Až do okamžiku před 10 minutami jsem celé ty roky žil v domnění, že nikdy nepropadnu té všudypřítomné, drtivé přitažlivosti této ságy. Takhle mě už velice dlouho žádný fantasy film nenadchl, prodlouženou verzi jsem zhltl na jeden zátah jako nic. Oproti prvnímu dílu má tento rapidnější tempo, je energičtější, akčnější, zkrátka dotahuje do dokonalosti vše, co se nevyvedlo nebo úplně chybělo ve Společenstvu. Mám pouze jednu výhradu, a tou jsou v podstatě veškeré pasáže s Glumem a asi tak polovina s Frodem, tyto dvě postavy si mě zkrátka nezískaly, díkybohu, že se vše netočí pouze kolem nich, v jedničce byly na plátně mnohem častěji. Naopak mě potěšil Viggo Mortensen, kterého jsem i před Pánem prstenů měl v oblibě, a herectví celkově je nevyvratitelně skvělé, obzvlášt, pokud v jeho pozadí zní epické tóny z dílny pana Howarda Shore. Musím říci, jsem opravdu navnaděn na závěrečný díl, který bych si s chutí pustil ihned, kdybych nebyl držen ve spárech časové tísně. Ale co, zítra je taky den :-). 90%.

• 3.9.2012  19:08
    Ip Man (2008)

Pokud je někdo zapálen do komentování a celého filmu obecně, tak dříve nebo později zjistí, že tuto horlivost si není možné udržet navěky a je potřeba si čas od času udělat menší pauzičku. V mém případě se jednalo o trochu větší než menší pauzičku, nicméně tento comeback komentář si nezaslouží žádný jiný film, než Ip Man, jelikož na Kung Fu příčce (která není zrovná malá) zaujímá první místo. Absolutní špička se sympatickým představitelem stejnojmenné čínské legendy, hutnou atmosférou japonské okupace, nápaditou hudbou a abych nezapomněl, stylovými a nabušenými souboji, kterých rozhodně není poskrovnu. Pro fanoušky tohoto žánru je to nezpochybnitelný must-see. 100%.

• 18.5.2012  19:44

Dospívání po americku je film dokonalý ze všech aspektů, od scénáře, přes výtečné herectví a poutavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi, po očekávané, dramatické, ale nakonec přeci jen mírumilovné ukončení. Co mně utkvělo v hlavě ale nejvíc, byl stoprocentně ohromný výkon mladého DiCapria, který převyšuje většinu (ne-li všechny) jeho nadcházejících rolí. Opět excelentní De Niro, který mne snad nikdy nezklamal, tedy s Leem tvoří opravdu výborné duo, které doplňuje příjemná Ellen Barkin. Hudba je úžasná, neskutečně emocionální, to je však snímek sám o sobě, a musím říct, že za ty slzy jsem se vůbec nestyděl. 95%.

• 16.5.2012  21:00

Trochu delší, než by to nezbytně muselo být, na akční film se hodí zhruba ta hoďka a půl, do které se vejde desetiminutová introdukce, pár poutavých scén a vyvrcholení v podobě nějakého šíleného konce, jenž jsme, po tom všem, co jsme již viděli, schopni lehce prominout. Zde dojde k určitým sekvencím závislých jen na dialozích, a to je to slabé místo a někdy jen způsob, jak se opět rychle dostat k další akci. Stallone je v pohodě, vůbec nehraje špatně, a jelikož jeho charakter je naprostým protikladem charakteru Banderase, o to více je pak jejich vzájemná nevraživost uvěřitelná, rozhodně se na to krásně kouká. Hudba však nebyla příliš výrazná, i bych řekl, že špatná, a to je, dle mého názoru, nejhorší věc, co se filmu může stát, protože je na ní postaven a zcela závislý. i přes tento nedostatek je to za čtyři hvězdy a solidních 75%, což znamená, že s tamějším hodnocením se plně ztotožňuji.

• 15.5.2012  21:26
    Kurýr (2002)

Brainwashing kohokoli, kdekoliv, v jakýchkoli podmínkách, to je jediný učel tohoto filmu, nebo alespoň jediný, který jsem zvládl zpozorovat. A pokud je to skutečně tak, pak mu musím dlouze a hlasitě zatleskat, protože to se mu povedlo na jedničku. Jason válí, nepotřebuje stuntmany, aby nám předvedl to, co jsme od Chucka Norrise viděli naposledy před pětatřiceti lety, stačí mu nasadit svůj nasranej výraz a jde se na věc. Choreografie bojů mi brala dech, impozantější si teď nevybavuji, ať se snažím, jak se snažím, navíc byla ve většině případech i realistická, a malinké přikrášlení tu a tam nikoho neotravuje. Takhle se sequely vychvalovat, soudě z názorů většiny, nedají (sám jsem je neviděl, ale počítám s tím, že dvojku zhlédnu, co nejdříve to půjde). Statham je jako bouchač frajer a film s ním by mě vůbec nebavil, kdyby dostával na prdel. 80%.

• 28.3.2012  15:24
    Taxikář (1976)

Co jen na to říct, velice slabé na Scorseseho poměry. Většina jeho filmů trvá v rozmezí dvou až tří hodin, a jsou až k prasknutí narvané akcí, která je podpořená dobrým nápadem, střihem či božskými dialogy. Taxikář trvá okolo hodiny a tři čtvrtě, a stejně v těchto ohledech zaostává. Scénář není příšerný, klasifikoval bych ho jako nedopilovaný. Od příběhu jsem si též sliboval mnoho, sakra mnoho, a nakonec znovu vylezl ten ušmudlaný průměr, který nedokázal vytáhnout ani De Niro. Někdy prostě samotní herci nestačí. 60%.

• 27.3.2012  23:56

Celý děj se veze na vlně surrealismu, čehož není v prostředí Francie dvacátých let minulého století těžké dosáhnout. Originální myšlenka se dala určitě zprostředkovat lépe, na druhou stranu si dokáži představit, co by z ní vzešlo pod dohledem nezkušeného režiséra. Na plátně potěší úchvatná Marion Cotillard, která podle mne podala božský výkon, Wilson se spíše blíží k průměru a kratičký vstup Adriena Brodyho je opravdu k pousmání. Atmosféra města příliš nezaujme, (například ve filmu V Bruggách byla naprosto fenomenální) soundtrack postrádá intenzitu a použití určitých prvků je špatně rozvržené. Zato kdybych nepočítal s kopou navoněné romantiky, se sledováním bych pravděpodobně nikdy nezačal, takže to za minus považovat nemohu. Na nudný večer vhodný lék. 80%.

• 26.3.2012  22:25

Podle všeho nejlepší western všech dob byla pro mě jediná šance, jak tomuto žánru konečně přijít na chuť. Věděl jsem, že jestli nepodlehnu nadšení a místo toho zůstanu chladným, už nikdy nebude mít cenu pokoušet mé chuťové buňky, jelikož jsem zřejmě vůči této hromadné vlně nadšení kompletně imunní. Umím rozpoznat nádhernou impulsivní hudbu i přesvědčivé herecké výkony, na badass Henryho Fondu je radost podívat, jen mi chybí jakýkoli entuziasmus. Nic neprožívám, nic necítím, a jak by asi bavilo vás sedět tři hodiny v kuse s kamennou tváří. 50%.

• 25.3.2012  13:28

Nepředstavitelně bizarní, kýčovitost a přemrštěná vizualizace poskakují na hraně divácké rozumovosti, tolik barevných motivů a hudebních prvků dostanou lidský mozek do mírného stavu extáze. Snímek dokáže lehce porazit i vaši nejujetější představivost, úplně se vymyká z hranic normálně smýšlejícího člověka a ihned vás osvobodí od běžných filmových bariér. Ovšem počítačové triky a stovky tisíc litrů falešné čokolády nejsou jediné věci zaručující úspěch. Od Johnnyho Deppa jsem dostal velice přesvědčivý výkon, nic jiného bych ani neočekával. Pětice dětí hraje také velice dobře, bohužel se nemohu bránit vůči ohromné averzi, kterou pociťuji ke všem takovýmto spratkům, ať už filmovým nebo reálným. Naopak Karlík je bezchybný prototyp toho nejhodnějšího a nejnevinnějšího dítěte až do takové míry, že mě irituje prakticky stejně. Umpa Lumpy nebudu vůbec komentovat, nerad bych si pozvracel svou klávesnici. Jinak řečeno, jejich přítomnost byla jedno obrovské zklamání a také hlavní příčina, proč si mě snímek až zas tolik nezískal, protože jako celek ho táhla po celou dobu ke dnu. Nejspíš se budu muset podvolit ještě jedné projekci, musím si utřídit myšlenky a trochu se zklidnit, jelikož mám pocit, jakoby mi někdo právě vpíchl velkou dávku morfia. 70%.

• 25.3.2012  00:16
    Neúplatní (1987)

Nuda. Obyčejná, staromódní, bytelná nuda. Stěží se potýkám s tím hořkým a kompletně nečekaným zklamáním, kde mě nenadchla příběhová linie, ani práce režiséra. A to mám Palmu jinak velice v oblibě! Myslím, že měla být více vyšperkována postava Caponeho, přeci jenom se nepopiratelně jedná o největší ikonu gangsterského plátna, mafiánského lorda, větší a detailnější náhled do toho nejtemnějšího podsvětí by měl leccos nabídnout. De Niro si jistě zasloužil více pozornosti, i z dialogového hlediska. Jednoduše jsem chtěl nadupanou zábavu tvořenou skvělou akcí a chytrým scénářem, servírované jako z dílny Martina Scorsese. Možná se ale jen stávám čím dál větším perfekcionistou. 50%.

• 24.3.2012  13:18
    Californication (TV seriál) (2007)

Asi netřeba říkat, že David Duchovny je bůh, který svůj veškerý šarm a um převtělil do úžasného, až na kost ironického Hanka Moodyho a vytvořil tím svůj bez debat nejnadějnější projekt, který bude mně a spoustě dalším neuvěřitelně chybět, až jednou nastane ten okamžik definitního konce. Seriálu nechybí optimismus, je naplněn neskutečným počtem hlášek a mouder, doprovázen famózním soundtrack, ústřední píseň ''You Can't Always Get What You Want'' a čtyřiceti vteřinová znělka mi vždy nahodí ''tu příjemnou'' husí kůži, je to vskutku originální výtvor, který se vám zalíbí během chvilky, a hrozně si přeji říct, že je bezchybný, nedostatky se ale holt vždycky najdou. Není jich mnoho, ale poněkud bijí do očí, ty náhlé poklesy a nárůsty kvality nejde přehlédnout, váš pohled na seriál se mění s každou sérií. Nejlepší je rozhodně ta první, nejslabší, nikoli příšerná, je podle mého názoru třetí. Stále však dychtivě očekávám nové díly a oficiální potvrzení série šesté mě nesmírně nadchlo. Padesát osm dílů jsem zhlédnul během necelého týdnu a nejspíš si i vytvořil menší závislost. 100%.

• 17.3.2012  12:46
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Udržet si stejnou kvalitu po několik sezon se povede málokterým seriálům, ale přeci existují. Tak proč se to tady muselo zvrtnout po pouhých několika dílech? Abych byl přesnější, po dvou. Nejdříve tajemný úvod, člověk ještě úplně netuší, jak se celá situace bude vyvíjet, první střetnutí s ''chodci'' je strašidelné a jakmile poprvé spatříte obrovskou masu nemrtvých v Atlantě a následující únik do tanku, napnutí a nedočkaví budete každopádně. Člověk si na tyto okolnosti však rychle zvykne, a jelikož seriál po další čtyři díly ničím nepřekvapí, začne to být ihned nudné, iracionální, nebo rovnou mohu říci hororové chování postav také nechybí a nakonec vám bude připadat, že jen znovu hrajete Left for Dead (PC hráči pochopí). Na druhou sérii se sice těším, ale zároveň se hodně bojím, že se těch klišé nakupí ještě víc. 60%.

• 16.3.2012  17:26

Po dlouhé odmlce přišla, tradičně, chuť na komedii. A už jsem byl natolik unaven těmi ohranými, jednoduchými náměty pro dvanáctileté puberťáky, kteří za nepřekonatelný vrchol srandy považují Pařbu ve Vegas či American Pie, že jsem musel hledat na zcela odlišné vlně. A jako dar ze samotného nebe jsem narazil právě na Intouchables. Film, který mě neuvěřitelně dojal svým prostým, skromným, leč natolik úžasným příběhem o životě, lásce, přátelství, však to znáte sami. Slzy nyní ponecháme stranou, jde přeci především o komedii, která oplývá normálním, ne příliš kýčovitým, ne příliš absurdním humorem s občasným nádechem černoty. Hlavní duem jsem byl navíc velmi zaujat, takže se tudíž důkladně poohlédnu po jejich dalších projektech, protože nalézání nových a hlavně dobrých herců vede k odhalení dalších výjimečných snímků, které jsou sice mnohým neznámé, ale o to více inspirující a kvalitní. Neobyčejně důkladný a neodfláknutý kus filmařské práce. 90%.

• 14.3.2012  14:57
    V Bruggách (2008)

Ve světě je nespočet vysoce kvalitních filmů, vždy je odkud vybírat. Nevidím tedy důvod, proč bych měl chtít vidět průměr, ne-li podprůměr, když toho má kinematografie tolik lepšího k nabídnutí. A tak, jelikož se málokdy stane, že bysem nebyl u absolutního vytržení, mám v každém komentáři nutkání napsat o daném filmu jako o nejlepším zážitku za poslední měsíc, nebo i delší dobu, ale stále otálím, stále si nejsem zcela jist, jestli je tomu opravdu tak. No a je úplně jasné, proč to vysvětluji zrovna tady, nyní nastal onen zážitek. Vizuální stránka tohoto středověkého malebného městečka, jeho ponurost, kamera, úžasný scénář, černý humor a výtečná hudba, to jsou hlavní věci, které mě neskutečně potěšily, ale nezmínit například oddané výkony představených by nebylo příliš fér, ty jsou nezpochybnitelně autentické a nadmíru profesionální. Krásné drama o životě jako takovém. Nemám co vytknout, pro mě je to jasných 100%.

• 12.3.2012  21:49

Když se naskytne nový film, respektive film, který jste ještě neviděli, chcete si o něm přirozeně zjistit příslušné informace. Tudíž například v jakém roce vznikl, kdo ho režíruje, koho uvidíme v hlavních, popřípadě vedlejších rolích, a jak byl přijat odbornými kritiky a masovou komunitou. Jelikož já jsem stálý návštěvník a věrný uživatel této stránky, tak je v této situaci mou primární reakcí kontrola hodnocení onoho filmu, dále například čtení různých názorů, zhlédnutí upoutávky či obrázkové galerie právě zde. Tím pádem vždy vím, do čeho jdu a co mám očekávat. Což nás konečně přivedlo k té zásadní, nevyhnutelné otázce: proč se na tyhle snímky lidi koukají, já totiž výrazně pochybuji, že jsem jediný, kdo dělá tyto průzkumy. Navíc v komerční televizi se s tím opravdu nesetkáte, a jestli ano, tak hodně zřídka, proto je jediný způsob, jak se k těmhle skvostům přiblížit, stáhnutí z internetu. U mě je ten důvod velmi prostý, u něčeho jiného se takhle nepobavím, žádná komedie nemá podobný účinek, já tady normálně uchcávám! Při založení mého účtu jsem také přemýšlel, jestli budu hodnotit srdcem, nebo rozumem, a rozhodl jsem se pro druhou volbu, proto jsem přihodil odpad!, ale být to naopak, nasázel bych jasných pět hvězd! To je mé vysvětlení, pro bližší recenzi filmu si myslím stačí přečíst název a popis, obrázek už si uděláte sami. 0%.

• 12.3.2012  20:44

Pokud nejste fanoušci filmů Quentina Tarantina, ani válečných, nebo spíše do válečného období zasazených filmů, nemáte rádi Brada Pitta, který už není charismatický a stal se pouze jakousi ikonou Hollywoodu, a mimo tyto specifikace máte ještě spoustu dalších důvodů, proč se na Bastardy nepodívat, mám pro vás jedinou zprávu. Tyto nutkání jednoduše zcela potlačte a ignorujte. A to kvůli zcela neuvěřitelnému a po všech stránkách geniálnímu výkonu Christopha Waltze. Ten chlap je prostě bůh a z pravděpodobně nejlépe ztvárněného filmového nacisty všech dob se stal můj druhý nejoblíbenější antagonista (Jokera v podání Heatha Ledgera nepřekoná nikdy nikdo, pro Hanse tato prohra není žádnou ostudou). A aby jsem příliš nezahanbil toho ohraného šaška Pitta, jenž měl také ve snímku, byť jeden, zato naprosto vynikající moment, který zde kvůli případnému odhalení příběhu nebudu uvádět, ale pokud se sami podíváte, bez pochyb poznáte, o který se jedná. I když toho mám na srdci ještě poměrně dost, snažím se své veškeré komentáře udržet co nejkratší, protože já sám takhle dlouhé většinou nečtu. Film rozhodně doporučuji, pokud jste ho ještě neviděli, zhlédněte ho při první příležitosti, litovat stoprocentně nebudete. 95%.

• 25.2.2012  20:48
    Událost (TV seriál) (2010)

Po dosti nepodařeném a z části i amatérském úvodu, který se skládá, řekněme z prvních pěti epizod, kde musíte překonat spoustu negativních věcí, například přílišný zmatek a nezorganizovanost mezi jednotlivými epizodami a otravnými a častokrát nepřínosnými flashbacky, již na pohled nesympatické, bohužel hlavní postavy (prezident, Sofia), a spousta, spousta dalších. Pokud ovšem dokážete překonat tuto averzi jako já, a nebudete zcela spoléhat na nevalné první dojmy, dostanete se do alespoň částečného bodu zalíbení. Je pravda, že nebýt známého, který mi seriál doporučil a poté mě neúprosně nutil k jeho sledování, nejspíše bych na něj také zanevřel. A nyní jsem rád, že se tak nestalo, a to jednoduše proto, že jsem dospěl tak daleko, kdy už jsem sám a bez nechuti dychtil po dalších dílech a byl doslova nedočkavý. Pořád jsem viděl hodně nedostatků, nejspíše z důvodu absence vyšších finančních prostředků, takže ve finále je vše o hodně komornější, spousta efektů je otřesných, atd. Během sledování jsem si toho sice nevšiml, ale po dokoukání jsem četl jednu kritiku, ve které autor poukázal na fakt, že v Události není, opakuji není žádný humor. A já si uvědomil, že má naprostou pravdu. Ani jednou jsem se nezasmál, a to se i v těch nejnahořklejších dramatech vždy objeví alespoň trocha vtipu, který ubere část té tíživé a pesimistické atmosféry. Těžko z toho budeme vinit nedostatek peněz, tohle je chyba samotných producentů. No, dost pochybuji, že můj komentář někdo dočetl až sem, takže i když toho mám na srdci ještě hodně, je čas ho ukončit. A přeci jen jsem zklamán, že nebude druhá série. 70%.

• 19.2.2012  19:39
    Skins (TV seriál) (2007)

Kolísá, místy slabé, místy velice podařené, i samotné postavy se hodně mění, nejdříve se zdají být zábavné a oblíbíte si je, po pár dílech vás neskutečně iritují. Nyní jsem na sklonku druhé série, která je o úroveň lepší, než první, a samozřejmě se do dalších, po přečtení několika zdejších názorů a verbálních vyjádřeních mých přátel, nechystám. Nástup nové party kvalitu hodně snížil a seriál jako takový neskutečně potopil. Ještě že si to lidé uvědomují, a tudíž hodnotí jen kvality první party, jinak by se objevil v příšerných sračkách. Pro mě je největší favorit Tony, sice trochu šampon, někdy neuvěřitelný debil, ale jinak cool a s chladnou hlavou. Co mě hrozně zamrzelo, je fakt, že ani jedna z holek z úvodního tria není vzhledově hezká, protože jestli je Michelle prototyp krásy, tak to sežeru talíř hoven. Nicméně, vydařená práce ze všech stran, herecky, hudebně, i scénář je přijatelný, trochu víc přisprostlý a britsky originální a nápaditý. That's the guy's name? Mad Twatter?. 90%.

• 19.2.2012  15:32

Vidět tenhle slasher horor dnes nezanechá příliš dobré dojmy, čas je totiž nevyhnutelná překážka. Vše je nanejvýš klišé, tehdy se to vezlo na jedné vlně, nápady takřka identické, bylo to jednoduše v módě. Pro dnešní mládež, tedy i pro mne, nepředstavuje žádnou klasiku, nikdy se jí nemůže stát, protože naše filmové preference byly vytvořeny touto dobou, stejně jako nám už ani němé, a většinou i černobílé snímky nepřipadají atraktivní. Nebudu nic rozebírat, je patrné, že vinu nese změna technik, stylů a vlastně celé kultury. Proto se i domnívám, že všechna čtyř a pětihvězdičková hodnocení jsou z čistě kultovních důvodů, protože takovéto hromadné nadšení nemůže být ničím jiným způsobeno. 30%.

• 19.2.2012  13:33
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Tři klasické šestidílné série, plus hodinový Vánoční speciál, vše zhlédnuto během dvou dnů. O čem to vypovídá? No, tohle mě fakt dostalo, první díl nás představil netradičnímu stylu, jakým je seriál vyprávěn, jeho absurdita kolikrát balancuje na okraji vtipnosti, ale zase je ohromně originální a později se z těchto, někdo by řekl černých radikálností, stane hlavní opora a také zdroj všech výbuchů smíchu a nehynoucího hladu po dalších a dalších dílech. Pokud do toho skočíte po hlavě, za chvíli jste s tím hotovi a opravdu vám bude líto, že je po tak malém počtu sérií definitivní konec, budete si přát pokračování, ale lepší odejít s úsměvem na tváři, než otrávení nad tím, jak to ti tvůrci takhle nehorázně mohli posrat. Úvodní sezóna je perfektní, druhá božská, třetí ''jen'' dobrá. Miluju Brity, v téhle branži nemají konkurenci a nedokáži vyjmenovat jediný jejich seriál, který by byl vyloženě špatný. Každopádně tenhle opravdu doporučuji, lahůdka pro žánrové fajnšmekry. 100%.

• 30.1.2012  15:03
    First Ascent (2006)

Možnost pohledu na nejlepší lezce v akci a nejatraktivnější místa na zeměkouli, která by si každý z nás fanoušků jistojistě přál navštívit, je vždy dechberoucí. Trochu mne ale zklamalo čistě filmové zpracování, kde bylo nemožné nepostřehnout lehký nádech amatérismu, navíc se mnohem více tlachá, než leze a například městská část v Los Angeles nebyla zábavná ani poučná a místo téhle zbytečnosti už bych si vybral samotný parkour. Většina účinkujících byla sympatická a jednoznačně nám ukázali, proč patří do úplné elity. Stejně však mým hlavním favoritem navždy zůstane Chris Sharma. 70%.

• 29.1.2012  21:13
    50/50 (2011)

Mnohem silnější, než jsem původně očekával, jelikož z názorů ostatních vyplývalo, že film je z velké části komedie a jen z nepatrné drama. Tak to není, pokud se mu podáte, určitě vás nenechá chladným. Řekl bych, že ty poměry jsou přímo 50/50 :), navíc velice dobře skloubené, párkrát se zasmějete, párkrát se necháte dojmout, ale úplně stoprocentně budete potěšeni. Úvodní duo hraje perfektně, působí věrohodně, možná Seth Rogen malinko vyčnívá a je to právě on, kdo po celou dobu dodává šmrnc. Bryce Dallas Howard je sympatický sexy doplněk, nádherná třešnička na dortu. Bohužel vztah s terapeutkou je až příliš přeslazený, přeci jenom kombinace tolika filmových odvětví se nemusí vždy zobrazit jen pozitivně. Jinak nemám co vytknout, za poslední měsíc to byl jeden z nejlepších zážitků. 90%.

• 29.1.2012  11:01

Ve spoustě ohledech je tenhle komornější přístup k násilnickým scénám (žádné stopy po kulkách, po výbuchu jsou všichni v jednom kuse) lepší, poskytuje nám oddych od těch identických, válečných filmů, kterým by se, pokud by se neobjevil alespoň jeden záběr na utrhnutou nohu či americkou vlajku, pomalu ani tak nedalo říkat. Dostane se nám lehce průměrných výkonů, leda Robert Vaugh je na tom coby záporák o něco lépe. Pěkná hudba, která nikdy nesmí chybět, jinak si snímek koleduje o problém, spolu s povedenou kamerou a jednotlivými, detailními záběry na různé přestřelky a výbuchy granátů, z Mostu u Remagenu dělá výjimečné dílo. Rozhodně i dnes ohromí svou realističností. 80%.

• 28.1.2012  21:35

Kouzelné a nesmírně inovativní, pro děti nepochybně skvělý zážitek, ačkoli film samozřejmě ještě nevnímají z tolika aspektů, jako my. Pro rodinu dobrý způsob jak pohromadě strávit sobotní večer, puberťáky nejspíš příliš neosloví, to už je čitelné z pouhého traileru, ale tuhle opěvovanou a tolik vychvalovanou novinku, tolikrát titulovanou jako film roku, jsem si nesměl nechat ujít. Trochu jsem očekával to, co přišlo, jen to bylo více drastičtější. Upřímnou charakteristiku by vystihlo jedno slovo, a tím je průměr. Lidi, od snímku s jedenácti nominacemi se nedá neočekávat nic jiného, než bezchybná bomba, o které člověk přemýšlí ještě měsíc po zhlédnutí. A to se nestalo. Aby se Asovi podařilo mě svým herectvím potěšit, je potřeba trochu větší snaha, a že se párkrát rozbrečí, mi srdce netrhá a z něj to zázrakem neudělá hollywoodskou hvězdu. Talent má, ale chybí mu jiskra. Ovšem, kdo mě nezklamal, je Sacha Baron Cohen, v pro mě poněkud netradiční roli, ale alespoň on dokázal Huga víceméně podržet. Hudba úžasná, kamera dechberoucí, nepěknou černou ovcí je chudý scénář, nevysvětlitelně mu patří jedna nominace. Jako celek film dopadl dobře, k dokonalosti má ale sakramentsky daleko. 40%.

• 28.1.2012  21:11

Zaostává, ale minimálně, pořád je v porovnání velice důstojným soupeřem. Těm, co jedničku neviděli, ale nedoporučuji koukat na dvojku, protože obsahuje opravdu hodně spoilerů a všechny události je potřeba zpracovat chronologicky. Tím říkám, že jako nezávislý film neobstojí, po chvíli bude divák ztracený. Ovšem pokud víte, o co běží, tak neotálejte, protože se jedná o jeden z nejpovedenějších sequelů vůbec, kdy je v kvalitě jen nepatrný rozdíl a tuto skutečnost dokážeme ocenit. Nevím sice, jak je na tom trojka, podle všeho je z nich nejslabší, to mi ale nezabrání, abych se na ní ihned podíval, protože se z téhle série právě stala jedna z mých nejoblíbenějších komedií, z velké části díky opět výbornému výkonu Michaela J. Foxe a mistrovsky zvládnuté a inteligentní režii. Palec nahoru, pane Zemeckis. 90%.

• 25.1.2012  22:27

Zábavný, možná i trochu podceňovaný snímek, který sice těží z více než jednoho ohlášenějšího a publikem celkově lépe přijatého titulu, ale to ho ještě nedělá podřadným. Možná vás to překvapí, nejvíce mi však připomíná Pařbu ve Vegas, možná díky jisté podobnosti mezi Giovannim Ribisem a Zachem Galifianakis. Také vedle Suits hlavní důvod, proč mám Gabriela Machta ve své Topce, tady mě jen usvědčil v názoru, že je vskutku jedinečný herec, v podstatě na začátku své slibné kariéry. I když už jsem prve zmínil jakýsi příznak napodobování, stále jsou Middle Men sakra originální a několik malých klišé, jako ve všech gangsterkách všudypřítomní ruští mafiáni, se dají lehce opomenout. Nemohu najít žádná jiná slova vyjadřující kritiku, opravdu jsem se dobře bavil. 90%.

• 25.1.2012  19:18

Můžete se tetelit štěstím nad parádní, jaksepatří surovou vizualizací, do toho přihoďte pár bab v sexy oblečkách, drsných hlášek a taky trochu krve, ale nesmí se to přehánět, aby to náhodou někoho neurazilo. Ohromně jsem bohužel postrádal výraznější nadšení, projev jakýchkoli emocí. Nedělá mi problém prosedět u filmu dvě hodiny, zvláště když se jedná o jednu velkou nadupanou přehlídku naplněnou akcí, jemnou zvrhlostí a poutavými dialogy. Ale nedokázat se nad tím radovat a celkově si to užívat, to je jako pouštět hudbu němému. Ne vždycky zaručují otestované a profláknuté hvězdy úspěch. 65%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10