Já jsem Harry Potter (2010) odpad!

Pěkná ukázka toho, jaký je Radcliffe ve skutečnosti namyšlený idiot.

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Naprostá ubohost, chci tu minutu svého života zpátky! 0%.

Mohu vám říct, že u žádné jiné komedie jsem se tolik nenasmál. Neuvěřitelné scénky a hlášky se na diváka valí jedna za druhou, tím lépe, když je vše naprosto autentické, nehrané. Příběh je velmi prostý, ale po několika minutách zjistíte, že na tom ani trochu nezáleží, protože tohle není normální film, tohle je spíše jakýsi “dokument“. Překvapivé je, že to na sto procent funguje i s občas trochu neohrabaným českým dabingem. Je ovšem jasné, že tento typ humoru nemusí sednout každému a těmto lidem se snímek zdá povrchní a trapný, ani jednou se neusmějí, ba dokonce film nedokoukají. Ale pokud jste zarytí fanoušci černého humoru jako já, tak mi věřte, že lepší už nikdy nenajdete. Moje bránice mě bolela ještě pěkně dlouho po konci filmu...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Téměř stejné, jako šestý díl: Yates se nepoučil a přenesl všechny špatné prvky z předchozího zpackaného výtvoru sem. Finálním osmým filmem sice vytáhl sérii z nepříjemného podprůměru, ale tohle mu fanoušci Harryho včetně mě nikdy neodpustí. Především nechápu, proč byl závěr nepříjemně rozdělen na dvě části, neboť pokud to šlo u ostatních dílů, tady by to šlo taky. Pak musím zmínit další trapné romantické scénky, které se již objevily v šestce, a které filmu spíše ubírají než přidávají. Nic zajímavého se nenaskytlo (jak jinak) a tudíž nebyl důvod, proč by měl divák zůstat u obrazovky až do konce. Navíc to bylo celé rozvleklé, nudné a bez akce. Kdybych si měl vybrat ukončení série předchozím dílem nebo pokračování tímto, asi bych dlouho nepřemýšlel...

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Pro mě za mě, já těm westernům pořád nemohu přijít na kloub. Snažil jsem se, ale prostě to není můj žánr a když si zřídka nějaký pustím, tak už dopředu znám své hodnocení. Už tady bylo řečeno nejméně stokrát, že Paul Newman a Robert Redford jsou velmi sympatičtí, takže nemá cenu opakovat něco, co už každý dávno ví. I přes všechny klady (a že jich bylo opravdu hodně) musím přiznat, že jsem se místy nudil a nedostalo se mi to, co od každého akčního snímku s tak vynikajícím hodnocením obvykle očekávám. Ze soundtracku se mi líbila pouze jedna píseň, jinak to byla taková podivná nezorganizovaná směs různých songů, kde jsem se bohužel setkal se zklamáním. Je mi líto, ale jinak to nejde.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Jednoznačně nejhorší díl celé série a zároveň první, u kterého jsem se vysloveně nudil. Už jen to, že jsem na tom byl v kině, kde bohužel promítali s českým dabingem, bylo celé dvě a půl hodiny frustrující (Kotek to prostě neumí). Nic zajímavého se nestalo, některé víceméně podstatné scény byly vystřiženy (závěrečná bitva v Bradavicích), všechny vtípky byly trapné jako z ábíčka a díky románkům mezi studenty se z filmu chtě nechtě stal odporný slaďák. Navíc to celé působilo poněkud chmurným dojmem a to se na potterovskou ságu nesluší. Protentokrát to tvůrci zvorali a dál se o tom nemá cenu bavit. Jediným plusem byla smrt Brumbála, ten nesympatický herec mi nehorázně lezl krkem.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Ze začátku film vytváří decentní áčkovou atmosféru, jenže jakmile se hrdinové stanou zajatci v onom domě, jakákoliv dějová linie, která tam předtím byla nakreslena byť jen lehce viditelnou čárou, zmizí nadobro. A v tu chvíli jsem začal nudit a když se začnu nudit, něco je bohužel špatně. Všechny scény převedeny do negativu (divný modrofialový vzhled) byly naprosto zbytečné, stejně tak jakési nelogické flashbacky, nebo co to doopravdy bylo. Někde se to zvrtlo, ale fanoušci průměrných hororů milerádi odpustí (smích té blondýny mě naprosto vytáčel!).

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pořád velmi slušná úroveň, ale u tohoto dílu začal malý pokles, který se nadcházejícím šestým filmem ještě upevnil. Knižní zpracování je nejdelší ze všech (téměř 800 stránek!) a spousta věcí muselo být vynecháno, ale několik celkem důležitých scén bylo nelogicky zkráceno nebo úplně vyškrtnuto, takže narozdíl od třetího dílu, tady se kniha povedla více než film. Například závěrečná akční scéna mezi Harrym a Smrtijedy byla hodně pozměněna a zmanipulována natolik, že ve výsledku se jevila jako nudná a zbytečná. Harryho románek s Cho byl neuvěřitelně trapný a Katie Leng je celkově neschopná jak poleno, opravdu příšerný herecký výkon. Naopak na plátně se poprvé objevila Helena Bonham Carter, která samotná filmu přidala na dvě hvězdičky. Změna skladatele taky vzala za své: Jonh Williams byl nenahraditelný. Hned po šestém a sedmém díle je tenhle nejslabší z celé série. 60%.

Rango (2011)

Čisté tři hvězdy to nejsou, řekněme dvě a půl, ale i tak jsem se příjemně bavil po téměř celou dobu. První polovina je zbytečně natahovaná a bez akce, děj není poutavý ani zajímavý a celé je to sotva na dvě hvězdy, druhá polovina už film vytáhne o trochu výš a i když také není úplně stoprocentní, výsledek překvapivě funguje. Bohužel asi první případ Zimmerovy tvorby, který se mi jevil jako průměrný a pokud není dobrá hudba, není dobrý film. Kvalita animace se také nenachází zcela na vrcholu. Některé postavičky včetně Ranga sice celkem ušly, ale jak říkám: žádná sláva, dnes jsou přeci technologie, s kterými se dají vytvořit mnohem lepší a propracovanější animace. I přesto však nelituji své volby pro sobotní večer.

Upír Nosferatu (1922)

Inu, vůbec to není špatný film. Jenže já nedokážu sledovat, byť jen hodinu a půl, starý, němý snímek bez toho, že by jsem se nezačal brutálně nudit. Kvalitu vůbec neupírám, na svou dobu je to bezpochyby skvělé dílo, ale rozkoukal jsem to víckrát a pokaždé se stejným výsledkem, takže chyba je nejspíš na mém přijímači. Nemůžu nezmínit místy pravou hororovou atmosféru a jestliže její kouzlo funguje i dnes, tak je to obdivuhodný výkon. Ale jak jsem řekl: nejsem fanouškem podobných filmů a to se asi nikdy nezmění.