• Pohádka

Vetřelec ³ (1992)

Kino-verze mi připadá dosti plochá, speciální edice (140min.) má pozměněné některé pasáže plus některé úplně nové, je zajímavější, ale bohužel také krvavější. Sám čtyřnohý vetřelec je podivný a groteskní a pěstí na oko je, že v některých záběrech/situacích je nahrazen dvounohým vetřelcem, jak ho známe z ostatních tří filmů = počítačový vetřelec versus vetřelec-studiová maska = tady si s tím tvůrci prostě moc asi hlavu nelámali. Vůbec nepřekvapují neustálé otřepané religiózní a jiné patetické přednesy, z nichž se zvedá žaludek a které jsou typickým projevem americké megalománie a demence. Religie a patos celý film hodně zatěžují a strhávají dolů.

Ve znamení Venuše (1955)

Tak tohle mě opravdu pobavilo. Hned uřvaný ale perfektně zahraný úvod nasadí lat´ku hodně vysoko a tu si potom drží spolu s rychlým tempem celý film. Naštěstí film na Lorenové nestojí a navíc zde má velmi sympatickou roli. Ódy na její "krásu" nikomu neberu, ale na hajhíls (a možná i bez nich) vypadá jako přerostlá kobyla=vedle o hlavu menších (téměř všech!) mužů vypadá jako jejich přerostlá starší sestra nebo dokonce matka. Valeri je přepychová v roli inteligentní až trochu přechytralé slečny "ošklivky", která se ale nechá kdejakým podvodníčkem tahat za nos, protože krása a úspěchy u mužů její sestřenice jí berou sebevědomí - avšak v konečném efektu se s tím jako silná žena dokáže vyrovnat. Sordi opět předvádí jednu ze svých precizních klauniád. Vrcholem jsou ale scény s otcem (Virgilio Riento) a/nebo jeho sestrou (Tina Pica) - to je "Itálie" par excellence  s řadou povedených hlášek. ...Tuhle posmutnělou a zároveń veselou komedii u mě čeká mnoho dalších repríz!

V horách duní (1946) odpad!

Úděs. Snad nejhorší válečný film čs. a možná i světového kina. Pohádka pro debily. Totálně nereálné, tj.filmové chování obyvatel vesnice vůči někomu, kdo je zachrání od smrti=že by snaha o zesílení už tak nemastné neslané zápletky? Němci vykresleni jako idioti, jejich filmové chování je zcela mimo mísu=v reálu by za podobné situace vesnice skončila jako Lidice. Angličtí "osvoboditelé" létali po jednom?  A sestřelený letec se ubytuje ve vesnici plné Němců jako by se nechumelilo. ...A nevím, proč se vypláchnuté mozky a anti-rudí d´ábli tolik diví a považují za nespravedlivé a nesvobodné, že komunisté RAF-letce (právem!)  v lásce zrovna neměli = antirudoši totiž rádi zapomínají na důležité věci, které jim nepasují do jejich anti-rudé  špinavé propagandy = zde na mnichovskou zradu (30.září 1938) a na to, že RAF-letci vlastně sloužili zrádcům a na vítězství nad fašismem se podíleli, na rozdíl od Rudé armády, jen minimálně= nebýt RA a miliónů ruských obětí, vládl by tu dnes fašismus, Slované by byli vyhlazeni nebo otroky a fašisté by pro zábavu lapali RAF-letce na mucholapky jako obtížný hmyz!

Vinnetou a míšenka Apanači (1966)

Jako nenáročná oddechovka/westernová pohádka v opět přepychovém klasickém dyzajnu jako celá série je i tahle mayovka skvělá, a to i přes těch několik do očí bijících mínusů. Nedostižná klasika, o které se současným "filmmejkerům" může jenom zdát!

Vinnetou a Old Firehand (1966)

První pokus nevyšel a film jsem odložila k ledu. Poté co jsem zkoukla pár produktů současného kina a zjistila, že je to totální ztráta času, jsem si pustila "Old Firehanda" znovu - a znovu a znovu a film jsem si velmi oblíbila jako příjemnou oddechovku, která ve srovnání se současným kino-lejnem už také nabírá status klasiky...Rod Cameron je sympatický a v roli Old Firehanda mi sedí. V témže roce (1966) si zahrál i v jedné epizodě mega-seriálu Bonanza, kde jsem ho nedávno viděla a kde se mi také moc líbil.

Vítězný lid (1977)

Vyhrocená politická témata pouze formou objektivního dokumentu, jako hraný film to musí skončit jako tady - nudné, otravné, neúplné. Pántik v roli Gottwalda je nekoukatelný.

V kruhu koruny (2012) (seriál) odpad!

Anglickou královnou byla i černoška?! Církevním hodnostářem v té době mohl být v Anglii i černoch?! Ne, děkuji! Protlačovat ohavnou a nebezpečnou multi-kulti či etnickou korektnost i do historie, kdy něco takového bylo naprosto vyloučené a nemyslitelné, je gzblití!!!

Vlak (1964) odpad!

Mám ráda vlaky a železnice i válečnou tematiku, ale tuhle limonádu s nereálným obsahem a plnou nesmyslů jsem dokoukala jen s velkým sebezapřením. Pohádka o americkém supermanovi vtěleného do francouzského odbojáře pro malé kluky a velmi nenáročné dospělé. Irealit a nesmyslů má film tolik, že nelze je tady všechny komentovat - některé dobře popsal ve svém komentu uživatel chamonix.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Napoprvé jsem seriál jako celek zcela zavrhla, a to výlučně kvůli hlavní mužské postavě, která mi svým neustálým ukecaně šaškovským chováním šla (a jde) totálně proti srsti. Musela jsem však chtě-nechtě připustit, že i takové charaktery existovaly a existují a právě jeden z nich sledujeme v tomto seriálu = "hrdina", který bojuje proti zlu spíše nebo jenom pusou, a jeho protifašistické akce(?) jsou směšné, dětinské, naivní a hloupé, ale zárověń velice nebezpečné = cpát "švábům" do pečiva šváby by mohlo a v reálu by také pravděpodobně skončilo katastrofou. Předlohu psala žena a podle toho vypadá i její pohled na řadu situací, akcí a osudů lidí v čase války. Vedle nesmyslů nabízí ale seriál i velmi zábavný a dojemný děj, umocněný kvalitními hereckými výkony naší tehdejší herecké elity. Vedle Růžičkové, "protivného" Zindulky a Fuchsové je třeba vypíchnout skvělou Alenu Vránovou a excelentní Zuzanu Talpovou(v roli Bezděčky). Ve srovnání s tvorbou od/po r.1989 se stal už i tento seriál nedostižnou klasikou!

Voor een verloren soldaat (1992)

Tady jde úplně o něco jiného a ti kazatelé, kteří se tu ohánějí pedofilií a vehementně dávají "odpad", nemají o celé věci ani šajnu a papouškují jen to, co někde slyšeli nebo četli od jiných hlupáků a netolerantních zakomplexovaných zrůdiček, před kterými je často třeba se mít opravdu na pozoru, protože ve své zabedněnosti jsou sto ublížit komukoli a zničit kohokoli. Pedofil je ten, kdo děti miluje a nikdy by jim neublížil. Ti, kdo jsou schopni/dokonce musejí děti nebo dospělé (= podle působení/orientace choroby) týrat, zneužívat, vraždit se nazývají aktivně agresivní psychopati nebo schizofrenici, jsou to těžce psychicky postižení jedinci, kteří nemají "páky" na to, aby svoje krajně nebezpečné/zrůdné chování ovládli. Nutkání nebo vnitřní "hlasy", volající např. po vraždě, jsou tak silné a žádné "páky" jim "nestojí v cestě", že jedinec musí vraždu vykonat, protože jinak by zešílel, udusil se apod. Takoví lidé jsou nevyléčitelně nemocní, ne vlastní vinou extrémně nebezpeční, a mají proto právo na výběr mezi usmrcením nebo doživotní internací. Dnes se ale takoví jedinci po pár měsících/letech v ústavu prohlásí za zdravé, propustí se na svobodu (hlavně z finančních a falešných etických důvodů) a na další vážný problém je tak zaděláno...Stejně jako se špatně používá slovo "pedofil/pedofilie", tak se (tady ale záměrně z politických důvodů) úplně deformovalo slovo "demokracie" - původně "vláda lidu", dnes zástěrka pro bezuzdný konzum neboli fašizmus jako normalitu... V tomhle filmu nejde vůbec o pedofilii, ani v tom původním smyslu slova.Jde o lásku, cit a potřebu jeden druhého jako takovou v čase války, kdy se emoce a touha po bezpečí ještě několikanásobně zvyšují...V adoptivní rodině bylo chlapci sice dobře, ale nevytvořili se tam hlubší citové vazby, milující matka/otec byli daleko, ale zato se objevil někdo, k němuž chlapec získal přirozeně a bez nátlaku hlubší citové pouto. Voják-osvoboditel pak náhle zmizí bez rozloučení a měl k tomu určitě své důvody, at´ už jakékoli...Režisér pravděpodobně věděl, že už samotný námět bude pro veřejnost (hlavně tu tupou) skandální, a proto držel všechno a všechny pěkně na uzdě = krásný příběh tak vyšuměl jaksi do ztracena. Škoda!