G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Předchozí díly mě docela bavily (hlavně dvojka), na tohle jsem se i těšil. Dokonce jsem na to chtěl jít i do kina, ale asi po týdnu to stáhli. Jsem vlastně i rád, že jsem to nestihl, protože se jedná o dvouhodinovou nudu, kde se v podstatě nic neděje. Sci-fi prvky to úplně zabily. Předchozí díly si sice už moc dobře nepamatuji, ale mám takový dojem, že tenhle film je totálně ignoruje a vytváří takovou "alternativní realitu". Jeden můj známý říkával - "když je to blbé, ať je to aspoň krátké", v tomto případě mu musím dát opět za pravdu. Kdyby to bylo aspoň na hodinu dvacet minut, ale jako dvě hodiny je vyloženě mučení. 15%

DREAM TEAM – Mistři dílny (2022) (pořad)

Za normálních okolností bych tam poslal bez sebemenšího zaváhání odpad, musím ale ocenit, že prima zkusila aspoň něco nového a ne zase nějakou podělanou talentovou, či pěveckou soutěž. Bohužel to příliš nevyšlo. Kotek je šíleně nesympatický moderátor, který se navíc do této soutěže vůbec nehodí. Daleko logičtější by bylo, kdyby to moderoval ten Libický. Tak nesympatické soutěžící museli fakt dlouho hledat, formát je zvláštní, porotci mi taktéž příliš nesedli a ten způsob jaký se vyřazuje. Jako vážně? Chápal bych, kdyby to hlasování o nejslabším členovi/člence týmu bylo dělané anonymně, aby nešlo taktizovat, ale takhle je to naprostá fraška. Čekal jsem, že to bude "kutilský masterchef", bohužel se pouze jedná o přehlídku arogantních dementů, kde vítězství bude podmíněné tím, kdo umí lépe intrikovat. 11%

Volání divočiny (2020)

Když jsem poprvé viděl toho digitálního psa, tak jsem se hodně zděsil. Animace mi přišla na hrozné úrovni a rozhodně neodpovídá roku 2020. Když jsem se přes tohle přenesl, tak mě docela rychle pohltil infantilní děj nemotorného, dobráckého psa. Cílovka tohoto filmu jsou primárně děti, děj je poměrně jednoduchý, ale nijak nenudí. Velké zvraty se příliš nekonají, záporák je spíše směšný než cokoliv jiného. H. Ford je stále sympaťák a skvělý herec, na scénu se ale dostává později. Dokonce jsem se bál, že tam bude mít jenom pár štěků a tím to hasne, minimálně ze začátku to na mě tak působilo. Obavy ale byly zbytečné. Původně se mi na tenhle film ani nechtělo koukat, ale jsem rád, že jsem ho viděl. Když člověk překousne tu zvláštní animaci, tak se bude bavit. 80%

MasterChef Česko - Série 5 (2021) (série)

Po strašně špatném Masterchefovi 4 jsem se na tohle ale vůbec netěšil. Byl jsem ale příjemně překvapený. Přišlo mi to, že se nova poučila ze svých chyb. Největším problémem předchozí řady bylo to, že se to strašně pomalu vleklo (asi tomu příliš také nepomohla prázdninová pauza). V této řadě to ale velmi příjemně odsýpalo. V porovnání s předchozími řadami mi nepřišlo, že by bylo někomu výrazně nadržováno. Všechny finalistky skutečně uměly skvěle vařit, ačkoliv mi dvě z nich nebyly příliš sympatické, tak si myslím, že narozdíl od Pavlíny (4. řada) a Lei (3. řada) si místo ve finále skutečně zasloužily. Líbil se mi nápad s mentoringem, ale nepřišlo mi, že by byl plně využit potenciál tohoto nápadu. Docela mě bavil i Pohlreich, ikdyž soutěžící můžou být rádi, že tam není na stálo, protože byl hodně tvrdý porotce. Jo, na tuhle řadu se fakt dalo dobře koukat. Ze všech řad co jsem viděl (koukám na to od 1/4 3. řady) mi tato řada přišla nejvíce o vaření, což je dobře. 80%

Souboj na talíři (2021) (pořad)

Občas to bylo tak přehrávané až to bylo trapné. Musím ale uznat, že mě to celkem bavilo. Mezi Kašpárkem, Forejtem a Punčochářem funguje neuvěřitelná chemie a jako moderátoři jsou skvělí. Podniky, které představovali byly taktéž zajímavé. Těším se na další řadu. 75%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Taková infantilní oddechovka. Od první minuty je jasné jak to dopadne, nějaké extra zvraty se nekonají, ale i tak jsem se docela solidně bavil. Tron Legacy jsem sice viděl hodně hodně dávno (a strašně mě to nebavilo), ale tenhle snímek mi ho maličko připomínal. Na rozdíl od Trona jsem ale po tomhle nechtěl bušit hlavou do zdi. 70%

Interstellar (2014)

Interstellar jsem se dlouhou dobu vyhýbal, částečně tomu asi i přispěla nepříjemná zkušenost s Ad Astrou, ke které tento film pár lidí přirovnávalo. Žádný průser se ale nakonec nekonal a já se i docela bavil. Ano je to strašně zmatené (hlavně ke konci), ano konec je naprosto sentimentální, ono to vlastně asi ani nedává příliš smysl, ale mě se to ohýbání času i docela líbilo. Proti filmu hraje jeho délka, občas mi to přišlo zbytečně natahované, vlastně ona celá pasáž s Mattem Damonem byla taková slepá ulička, která kdyby ve filmu nebyla, tak by se asi nic tak hrozného nestalo -- možná jsem jenom nepochopil nějaký "skrytý" význam. Abych se přiznal film jsem nevnímal na 100 % a tenhle film by maximální pozornost rozhodně zasluhoval, pokud si ho někdy tedy pustím znova a budu dávat větší pozor tak dost možná hodnocení ještě přehodnotím. 80%

Očista navždy (2021)

Společně s druhým dílem asi nejlepší očista. Přišlo mi to, že to byl takový návrat ke kořenům, akce je fakt skvělá, postavy relativně sympatické. Film si neodpustil klišoídní scény a mírnou multikulty masírku, ale rozhodně se nejednalo o něco, co by nějak výrazně rušilo děj. Hodnotím stejně jako druhý díl. 85%

Nepříčetná (2018)

Když odmyslím nesympatickou hlavní postavu a zmatený začátek, tak to byla docela sympatická jednorázovka se zajímavou kamerou. Děj příjemně odsejpá, nechybí napětí. Má to docela zajímavou myšlenku (ta ojebávka s tou pojištovnou), nad kterou se lze zamyslet. Konec mě přišel také docela divný a zbytečně rychlý. 60%

Love Island (2021) (pořad) odpad!

Myslel jsem si, že mě nic horšího než LIKE HOUSE tenhle rok už v televizi nepotká. Teď už vím, že jsem se mýlil. Love Island laťku sraček posunula zase o něco níže. Ono by to možná bylo koukatelné, ale to by tam nova nesměla nasadit bandu plastických primitivů, kteří jsou tak "vzhledově dokonalí" až jsou odporní. Moderátorka je taky vrchol nesympatičnosti, ale vlastně tam docela zapadá.. Vydržím ledacos, dokonce i u toho LIKE HOUSE jsem viděl všechny díly, ale na tohle vážně nemám.