• Krátkometrážní

Kurýr (2002)

Automobilový honičky skoro jako v Kobře 11, přeakčněný bitky... třeba je v autobuse a náhodou se tam pro každýho válí tyč zdarma, kterou můžou tady Stathama majznout. Asi si k filmům budu drát bloček a dělat si poznámky, nesmyslů tam bylo hodně, bohužel paměť mám děravou jak Stathamův barák. Je to krásný příklad moderního filmu, který nemá srdce. (a místy ani nedává smysl)

Vůně cibule (1975)

Pro milovníky cibule je to ten pravý cibulový film. Je to napůl groteska, ale i tak se člověk dobře pobaví. Vše se nemusí řešit násilně; pistole nebo cibule....

Poslední zůstává (1996)

Bruce Willis a jeho Colty s nekonečnými zásobníky. V tomto filmu byl Colt stejná zbraň jako Thompson, akorát jiný tvar. Příběh sem tam moc nedává smysl, ale bavil jsem se. Řekl bych, že je to podobný styl jako má Tarantino.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Dokonalé. Začínám mít pocit, že Robin Williams je génius. Takhle jsem se nebavil už roky! Bohužel si tento film budu muset pouštět mimo noční hodiny, jinak bych mohl smíchem vzbudit polovinu ulice. A konec není ani tak cukroušsky happyendovský jako u všech USA filmů, dopadne dobře, ale nemusí se nutně dát dohromady a žít šťastně na věky věků. Úžasná komedie, které by se nesmál snad jen podobnej zaprděnec, jako byla "paní kurátorka". Já umíral smíchy..

Tři (2005)

Sice jsem to viděl už dávno, ale když Tři tak ***. 3 labilní lidé ztroskotali na ostrově. Místy jsem se celkem bavil, vybavím si ještě komické scény jak se vzájemně chtěli zabít (krom té ženské teda), žárlivý manžel, boj o brýle, megarozbroje kvůli pidimaličkostem...

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Perfektní! To je akce! Drama! A co teprve to, je to natočené v roce 1972. Takže je to prosté amerických klišé romantických a podobných .... "scén". Absolutní vzory 70. let jako je Hackman a Borgnine u kterého bych vážně nečekal, že bude taková korba. Leslie Nielsen v nekomické roli. Nejsou tu rádoby sexy troubové dnešních filmů, co akorát celý film hysterčí a pobíhají; zkrátka to, co většinově produkuje dnešní Amerika. Zkrátka tento film je pro mě absolutně nadčasový a v dnešní době už není možné něco takového natočit.

Nezvěstní v boji (1984)

Rambo Chucka Norrise. Tento film je jednoznačně vrchol Norrisovy kariéry. Zřejmě to bude právě Missing in Action, díky čemuž vzniklo tolik vtipů na starého Chucka. Jeho kámoš Jack vypadá tak o 20 let starší, i když je mezi nimi rozdíl jen pět let. Chuck je tu opravdu ve formě. Je to takové plytké, příběh žádná sláva, ale pro nás, maniaky na akčňáky z 80. let.... (nehodnotím, že Nixon nechal pozabíjet víc než 3 miliony vietnamců, a to nejen vojáků, ale i žen, dětí a starců, hodnotím film jakožto "alternativní historii" a naprosto fiktivní příběh)

Technologie Hvězdných válek (2007) (TV film)

No, to že je impérium o několik světelných let napřed mi znělo trošičku podezřele.... Jinak pěkné shrnutí technologií v Star Wars a porovnání s naší úrovní vědy.

Karambol (1974)

Úžasné. Je to tak věrná kopie, že někdo kdo moc na filmy s Budem a Terencem nekouká, by zřejmě nepoznal rozdíl. Je to velice zajímavý nápad udělat film s těmito klony. Je to leckdy víc Specerohillovské než filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Paul L. Smith je Budovi opravdu podobný. Grimasy podobné, když člověk přivře oči vidí Buda Spencera. Antonio Cantafora už coby Terence Hill moc přesvědčivý není. Krucinál tyhle dvojice sejít se v jednom filmu, to by musela být řežba!

Muž s cejchem smrti (1990)

Když se koukám na tyto pecky z 90. let, říkám si: Co se to s tím stevenem potom stalo že točí takové ******? V tomto případě jde o další ze Seagalových majstrštychů z dob začátku jeho kariéry. Je tu ještě pěkně hubený, takže tu může být i pár scén kde běží a není to k popukání. Trocha mystična, černoch s nadpřirozenou supermocí.. Samozřejmě že ho může porazit jen Steven! A nechybí ani hlášky a mnohdy vtipné!