• Krátkometrážní

Upír v Brooklynu (1995)

Jeden z těch filmů, co jsem viděl už jako malý na kazetě. Není to nic moc, ale jako dítě jsem se celkem zasmál. Kdybych ten film viděl znovu, asi už bych ho tak dobře neohodnotil, ale dřív jsem na něj se ségrou koukal pořád dokola. Za to má u mě takové "nostalgické plus".

Vězení v Jackson County (1976)

Krásná ukázka toho, jak se v malém městě všichni znají a co se může stát, když jsou to hajzlové. Dinah Hunterová má nějaké smolné období, nejdřív přijde o auto, které jí ukradne "neškodný pár který, chce jen svézt", potom se dostane do šíleného města, kde ji zavřou do vězení. Tam zabije strážného, co se ji snažil znásilnit a spolu s mladým Tommym utíká pryč. Celkem zajímavý příběh a navíc jsem tu konečně mohl vidět jak vypadal Tommy Lee zamlada, abych mohl posoudit "mladého K" v MiB3.

Muži v černém 3 (2012)

Vůbec to nebylo tak špatné, jak tu všichni říkají. Byl jsem na tom v malém kině, tuším někde v Třeboni a skvěle jsem se pobavil. Will Smith se vrátil po malé pauze a hned dělá pokračování své nejslavnější role. Po boku mírně opotřebovaný Tommy, tak se vrátíme zpátky a máme ho tu zase mladého. Podoba na Jonese za mlada je minimální, ale to se není čemu divit. Zasmál jsem se a myslím, že tady MiB3 trošku křivdí.

Americký táta (2005) (seriál)

Jako mnoho seriálů: jsou tu špatné díly a některé jsou zase dobré. Jenže u 5. řady jsem už celkem trpěl a 18. díl byl neskutečné utrpení. American Dad! začíná degenerovat. Zná se, že nic si neudrží kvalitu až do konce. Líbí se mi že Stan je CIA, což je rozdíl například oproti Family Guy nebo Simpsonovým, je občas i akční, ale i tak ze všech v seriálu dělají blbce. Stan je nakonec jen posera, a tak i ostatní. Jsou tu i velice vtipné okamžiky a dobré díly, ale mohlo by to být lepší. A taky Roger, kterého někde ve čtvrté (asi) sérii mlátí desetiletý kluk a v posledním díle 5. série nakope i Stanovi. Asi takhle: je to dobré, ale na 5 hvězdiček to u mě už nemá.

Alles Gute (2009) (seriál)

A proč sis vybral ke studiu zrovna němčinu? "No víte..." :) Scénky z Alles Gute naučené zpaměti, "Ale pane tady nemůžeme, tady je přece Krakonošovo" "Chachá, tady je Nemecko, Hier ist ein Deutschlad.....", takový jsem já, Perfektní zábava a snad nejlepší typ černého humoru. Ať už je to Krakonoš, nebo jen ukázka z české restaurace. Takže: Nestát nekoukat, nedivit se a pěkně tady dát 5 hvězdiček, holoto jedna!

RRRrrrr !!! (2004)

Snad všechno má kly, až jsem se divil že tam nejsou i lidomuti. Některé vtipy jsou tak hloupé, že se tomu i zasmějete. Každý ve vesnici je Kámen a archeolog si tady tak archeoloží, i když vlastně ještě skoro není co. Šéfova žena spořádá celého nosorožce nebo co to bylo a "Nedávej pac,hodný Jorkmut." Prostě tento film jsem jako menší viděl tolikrát, že se na něj nejde zlobit.

První rytíř (1995)

Tak člověk se těší, jak Sean Connery vezme do ruky meč a trošku se s ním bude i bít a místo toho jsem zjistil, že je to normální romantický film, kde Sean, coby král, není až tak důležitý, protože hlavní je Richard Gere, který mu jde sbalit královnu. Je to příjemné pokoukání, ale ani zdaleka to, co jsem čekal.

Specialista (1994)

Líbilo se mi jak Sly namlátil těm chuligánům v autobuse. Nakonec jednoho ještě prokopl sklem,jo aspoň tato scéna stála za to.

Rambo: První krev (1982)

Četl jsem knihu. Přijde mi že tady dělají z Ramba chudáčka a že za všechno můžou zlí pánové policisté. Působí to na mě úplně jinak než kniha. Myslím, že by to mělo mít aspoň stejný výraz, kniha mi řekla: Rambo, veterán poznamenaný válkou jde do města a nechá se vyprovokovat a potom poseká půlku města. Film: chudáček který se dozvěděl, že mu umřel kamarád jde do města kde ho zlý (a značně obtloustlý,jak jsem si ho v knize vůbec nepředstavoval, když má "bojovat" s Rambem) šerif uvězní a je na něj v jednom kuse zlý. Chudáčka ho ještě zmlátí ve sprše.... Naprosto obrátili smysl té knihy. Vidím to teda takto a za to u mě Rambo-film mít bodíky navíc nebude.

Pan Rosnička (2005)

Neskutečná nuda. Nevychované děti a debilní otec, který pose*e všechno na co sáhne. Sice má za tatínka Michaela Caina, ale ani dva dobří herci neutáhnou ohromnou hromadu sr***k. Jeho děti jsou obě tak nechutné, že se tomu nevyrovná ani Nicolasův účes. Asi to chtěl být film o smolaři, ale je to film o debilovi, co má ještě navrch smůlu. Všechno jídlo na Nicolase hází už v traileru, takže nemá žádný smysl sledovat kvůli tomu celý film. Škoda, že jsem to nevěděl dřív.