Seznamte se, Joe Black (1998)

tří hodinový film, který byl tak nějak nabit nepopsatelnou energií, že uplynul jako voda a zanechá jistě nezapomenutelné vzpomínky, ... herecké výkony nemá cenu komentovat, když se sejdou takoví velikáni jako Hopkins a Pitt, tak to musí dopadnou skvěle, ... velmi, velmi příjemný film ... 5*

Návrat do budoucnosti (1985)

I po skoro 30ti letech, ten filmeček neztrácí své kouzlo, ... sice už mě to tak nechytá jako za mlada, ale přesto přelomový film, na který vždy budu vzpomínat jen v tom nejlepším, s výborným Ch.Lloydem a M.J.Foxem v jeho životní roli .. 5*

Pták na drátě (1990)

velmi příjemná komedie, na kterou se vždy rád znovu podívám, ... navíc písnička, při kterém se Gibson a Hawnová po 15ti letech znovu setkají, se mi ani do teď neomrzela a je prostě nádherná (Neville Brothers - Bird On A Wire)

Lví král (1994)

And can you feel the love tonight? how it´s laid to rest? It´s enough to make kings and vagabonds believe the very best ... viděno poprvé po 20ti letech, ale i přes "jednoduché" animace a triky to byla pohádková lahůdka, už tuším, kde brali inspiraci tvůrci madagaskaru a dalších "hitovek", ale král je jen jeden => Lví Král .. 5* .. a ta hudba? příště musím zkouknout originál v angličtině, wonderful :-)

Lví srdce (1990)

to je prostě dětská srdcovka, a ten závěr??? božííííííííí,... nedávám 5, abych nebyl za úchyláka :-) .. rozhodně jeden z nejlepších Van Dammeových filmů

Svět podle Prota (2001)

"to je Howieho modrý pták" .. silný filmový zážitek, zařazeno mezi top 10 .. 5*

Princezna ze mlejna (1994)

jedna z posledních pěkných pohádek poslední dobou natočená, navíc luxusní ústřední píseň ... "jde cesta necesta, tady je má princezna" .. pro vylepšení skóre 5*

Anděl Páně (2005)

velmi milé překvapení letošních Vánoc, žádné přehnané triky, jako pohádku lze pustit i menším dětem, což u nových pohádek se stává zřídka kdy ... začínám Trojanovi přicházet na chuť :-)

Hráči (1998)

viděno po 13ti letech, a musím říct, že mě to již neoslovilo jako za mlada .. navíc konec filmu byl příliš předvídatelný, nicméně za výborné výkony a prostředí pokeru 4*

Jak si zasloužit princeznu (1994)

jedna z mých nejoblíbenějších pohádek a také jedna z posledních novodobobých českých, na kterou se dá dívat. Ústřední píseň "Verunčina píseň lásky" je dle mého názoru nepřekonatelná :-)