Milpitas Monster, The (1976)

Tak čekal jsem typický nudný horor o příšeře,kterých se v 70.letech natočilo spousta,ale vida,tenhle se docela povedl,ale! Spíš horor tak se jedná o fantasy film,kde něco zmutuje a hltá odpadky a roste do velkých rozměrů. Milpitaské monstrum se ukáže prakticky ihned,ale nemá čím zaujmout,jen chlápek v tmavém kostýmu s křídly. Mrtví vlastně žádní,mínus nulové gore. Herci. Bože!!! Jen místní lidé co si stoupnou před kameru,řeknou svojí hlášku a tím to hasne,díky tomu,že je zde tolik postav,nevím kdo je vlastně hlavní hrdina,ale asi nikdo. Otravní výrostci místo toho aby se stali pochoutkou monstra nebo aspoň aby byli solidně rozdupáni se ke konci stanou spíše hlavními hrdiny. Bavilo mě jak nějací důležití chlapi u stolu čekají na policistu,který jim donese skříňku s popisem Přísně tajné,aby když to otevřou jsou nějaké dva budíky a pár knoflíků,telefon a ještě u toho popisek Monster detektor,tak jsem se smál,až jsem se pochcal. Mají detektor,příšeru stejně nenajdou. Věčně opilý bezdomovec,se měl stát také obětí,ale sere mě do konce filmu,ale postupně mi přestával vadit. Film má kupu nelogičností. Sranda je ten opilej bezďák prohrabává popelnice,toho slyší hosté v baru za denního hluku,ale v noci v tom samém baru ten barman a bezďák nevšimnou jak obrovité monstrum prohledává vedlejší budovu. Monstrum pořád žere odpadky,ale ke konci ze školní tancovačky unese dívku,letí s ní kde si na skládku,kde jsou elektrické věže a nebo to tam ten bordel monstrum natahalo samo,nevím aby jí pustil a šplhal po elektrické věži a snažil se chytit vrtulník. Vzpomněl jsem si na King Konga.Zase na další stranu,film rychle utekl,monstrum je prakticky pořád na scéně,byť se jedná jen o nezáživné scény mu dávám tři hvězdičky s tím,že na to juknu za pár let jen ze zvědavosti jestli mě bude tenhle film stále bavit.

Žabí město 2 (1992)

Tohle se musí vidět. Komentář by byl dost dlouhej.

Blood Lake (1987)

Amatérský slasher,který nemá moc dobré gore a vrcholí blbý koncem,ale díky atmosféře a snaze mu ty tři hvězdy dám.

Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Jo ty prsatky byly fajn,ale dokázal jsem u tohle filmu skvěle vypnout a bavit se,takže pro filmové znalce a egojisty smůla. Je to za čtyři hvězdičky.

Pandemonium (1982)

Vlastně neznámá hororová komedie se solidní přehlídkou více méně známých herců,kterou člověk musí tak trochu o pochopit a přistoupit na její hru. Vysoké hodnocení mnou je dáno tím,že mám rád tyhle filmy z tohle období a hlavně. Atmosféra.

Ghost Fever (1986)

Náhodně nalezená hororová komedie,od které jsem moc nečekal ale příjemně překvapila. Ze začátku na hřbitově to vypadá na nějakou déčkovou produkci,ale ve chvíli kdy se dvojice detektivů,oba mají knírek,oba jsou plešatí,ale jeden je černoch druhý běloch dostanou do strašidelného domu,užíval jsem si opravdu krásnou zábavu. S mučícími nástroji je sranda,s rytířem jsem se taky nasmál. I hlášky měly úroveň. Po trikové stránce se film nemá za co stydět. Ani to nijak nepadá,ale přesto to má jeden háček. Naháněčka se zombíky a zabití upíra přišla nějak po hodině a pak se děj přesouvá do boxerského ringu,kde jsem se sice smál dál,ale nesedělo mi to. Kdyby se posledních dvacet minut předělalo a hrdinové by zůstali dál ve strašidelném domě,zvedl bych to možná i na pět hvězd,ale tak musím zůstat na čtyřech. Rozhodně jsem rád,že tenhle film mám ve sbírce.

Horské příšery (2013) (seriál)

Tomuhle nevěřím ani slovo. Banda starých vulgárních buranů s jedním tlustým mladým buranem s puškama hledá obludy. V každém díle objeví a přijdou na něco co ostatní ne. Tak tohle neberu.

Ruský yetti: Zabiják žije (2014) (TV film)

Jde o to jestli člověk věří každému slovu,zda opravdu tvůrci mohli nahlédnout do 50 utajených dokumentů,zda je v jeskyni a nebo v lese bylo něco co vyděsilo a jednalo se o pravé záběry. Fotka yettiho byla skutečná. Nevím z kolika je to autentické nebo je to 100% pravda vše co v tom bylo nebo jen 10%. Těžko říct,ale jako kryptologa mě tenhle dokument fascinoval a dokázal hezky navodit pocit napětí a dalších otázek kolem tohle tématu. Ale dávám s klidným svědomím za pět hvězd.

Wacko (1982)

Tak to je fakt raritka. Vrah s dýní na hlavě není tu nejdůležitější,protože mordovat se začne až v poslední půl hodině. Sledujeme vyšetřování po uprchlém pacientovi z blázince a do toho ještě den pár středoškoláků. George Kennedy rád šmíruje své dcery,jeho syn Damian si rád ubližuje,třeba odpočívá v troubě. A chlapec Norman rád jí s mrtvolou,je vám jasné co je to za psycho? :-) Po prvním shlédnutí jsem to mu dal jen tři hvězdičky s tím,že se na to podívám tak za 5 let,ale pak jsem se musel podívat znovu a pak ještě jednou a změnit hodnocení na pět. Kdoví,možná jsem snímek pochopil o něco později. Rozhodně jsem rád,že jsem si film zařadil do své filmotéky. Joe Don Baker hraje úlohu detektiva závislého na kafi skvěle,že si ho musí čepovat do brašny. Mordů si nijak neužijeme,žádné gore nebo tak,ale jde hlavně se o to pobavit. A já se bavil.

Ghoul School (1990)

Kurva,tohle byl zase pořádný nářez. Další laciné céčko s divným filtrem. Gore je super,tedy v rámci možností,ale krásně jsem užil nějaký to trhaní těl. Nebo basket jak jeden student je zabit,když mu démon do hlavy hodí jinou utrženou hlavu jeho kamaráda. Ten brejlatej divně šklebil ksichtem jako Stallone - ten je můj nejoblíbenější. Jinak jsem se i nasmál a dokázal chviličkamy bát. Super.