Batman začíná (2005)

Asi nie je veľa ľudí ako ja, ktorí začali Batmana sledovať od poslednej časti k prvej (a nie naopak, ako to je bežné). Napriek tomu, že všetkým utkvie v pamäti druhá časť kvôli famóznemu Heathovi Ledgerovi alias Jokerovi, ja som si najviac vychutnal prvú (ktorú som videl ako poslednú), a to aj napriek tomu, že som si po nej pustil znova dvojku, aby som sa o svojom názore presvedčil. Hltal som prvú časť s výcvikom a vzburou, rovnako tak aj zvyšok filmu. Zápletka bola skvelo vymyslená, ale zároveň jasná a nemätúca.

Znovu ve hře (2018)

Tento film sa dá charakterizovať stručne: podpriemerné, silené a často neoriginálne. Vtipné scénky vidíme len vďaka nápadu s vymyslenými položkami v životopise, ktoré hlavná postava bez jej vedomia mala a musela ich plniť, zvyšok filmu však nič prevratné nepriniesol.

Pašerák (2018)

Pokojné, ale zároveň nenudiace a dostatočne pútavé. Dramatické a krimi, ale s nádychom komédie vďaka bizarnosti, že sa dedko stane najlepším pašerákom široko-ďaleko. Chýbalo tomu ešte niečo hlbšie a prepracovanejšie, inak však neľutujem, že som si film zapol.

Srdečně vás vítáme (2017)

Námet aj príbeh (najmä jeho spracovanie a momenty v ňom) lavíruje medzi originálnosťou a klišovitosťou. Niektoré scény príjemne a vtipne bizarné, iné dosť odveci. Výsledkom bola oddychovka, ktorá neurazí, ale zase ani extra nenadchne.

Dumbo (2019)

Burtonov rukopis bol vo filme zjavný, ale film mi prišiel veľmi obyčajný, tuctový a miestami nezaujímavý. Námet pritom mal výborný potenciál, no samotný film nepriniesol veľa momentov, ktoré by ho dvíhali z priemeru. Pôvodného Dumba som pritom, priznám sa, nevidel, takže som nemal s čím porovnávať.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Vtipné, akčné, ironické, nostalgicko-pokémonovské, ryanreynoldsovské. Jednoduchý príbeh popretekávaný síce jednoduchou a miestami predvídateľnou zápletkou, ktorú dobre poznáte zo superhrdinovských filmov, nič to na zážitku neubralo. Všetko to parádne kočíroval Reynolds alias Pikachu. Možno to chcelo pridať pár súbojov medzi pokémonmi, ktoré boli pre túto rozprávku typické, to je však len drobnosť. Z kina som odchádzal spokojný a určite si Detektíva Pikachuho pozriem v budúcnosti znova.

Lásky čas (2013)

Vydarený romantický film s vydareným nápadom fantasy roviny v podobe vracania sa do minulosti, ktorý spôsobí, že divák je počas sledovania filmu v neustálom napätí, čo sa stane, čo sa pokašle, čo bude dôvodom, že sa hlavná postava vráti do minulosti a ako film vyvrcholí. Postavy sympatické, teda, až na tú hlavnú - ryšavého Tima - outsidera v ostrej premiére svojho života, no casanovu po vrátení sa do minulosti. S pribúdajúcou minutážou sa však na neho dalo zvyknúť.

Lítám v tom (2009)

Oddychovka, ktorá neurazí a pobaví. Príbeh pohodový, humor taktiež, postavy správne vybraté. Odľahčenej komédii vhodne dodalo dramatický náboj sklamanie v láske v podaní Georga Clooneyho alias Ryana Binghama, ktorý dovtedy o vzťahu nechcel ani len počuť a je ochotný vzdať sa svojej kariéry, ktorá dovtedy tvorila celý jeho život. Keď ho totiž vidíte stáť pred dverami ženy, do ktorej sa zamiloval a ktorá ho vodila za nos, keďže má manžela a dve deti, komédia ide bokom a vám je Georga alias Ryana aspoň na chvíľu ľúto.

Jak na věc (2002)

Pôvodne som dal filmu tri hviezdy, krátko na to som sa však sám seba spýtal, prečo to vlastne robím a prečo hodnotenie nedvihnem? Hugh Grant hral postavu, pre ktorú bol v mojich očiach herecky stvorený, chémia medzi ním a ďalšou hlavnou postavou - malým chlapcom Marcusom - pracovala výborne. Divné charaktery jednotlivých postáv neboli otravne divné, človek sa bavil, outsiderovi fandil a 38-ročnému mládencovi prial, aby sa konečne usadil. :D

Arctic: Ledové peklo (2018)

Filmy o stroskotancoch sú náročné ako pre herca, tak pre diváka. Mads Mikkelsen však už na prvý pohľad pôsobil, že nemusí povedať ani slovo a tým vlastne povie všetko a vy to pochopíte. Napriek tomu, že film sa neposúval závratným tempom a príbeh bol jasne nalinajkovaný a jednoduchý, som s napätím čakal, čo príde v nasledujúcich minútach, bojoval som s hlavnou postavou a snažil sa jej dodať energiu, aby vydržala snežné peklo. Hlavnou zbraňou filmu totiž bolo práve to surové (a uveriteľné) podanie. K piatej hviezde mi však chýbalo práve niečo, čo by jednoduchý príbeh trochu ozvláštnilo a zhutnilo.