Na doraz (2010)

Vydarená road movie s dvojicou, ktorá pôsobila zohrato, bizarnými zvratmi a ešte bizarnejším humorom. Jedinou otázkou, ktorá mi po skončení filmu vírila hlavou, bolo, akú najbizarnejšiu úlohu dokážu vymyslieť Zachovi Galifianakisovi. Ale to už je priveľa bizáru v jednom komentári. Či?

Bokovka (2004)

Boli tam viaceré vydarené momenty a Paul Giamatti to tam naozaj vtipne rozbehol, ale celkovo to bol čistý priemer a nič výnimočné, čo by ma donútilo pozrieť si tento film ešte raz.

Zelená kniha (2018)

Jednoducho skvelé. Silný námet (rasizmus, černoch, ktorého neberú medzi seba bieli ani čierni), skvelá chémia medzi dvojicou hlavných postáv a dobré spracovanie zabezpečili, že som sa na hodinky od nudy nepozrel ani raz a film parádne odsýpal.

Ostrým nožem (2019)

Skvelý výkon Romana Luknára, tým musím začať. A celkom vydarené spracovanie špiny, ktorá sa nám tu na Slovensku rozťahuje...

Milovník po přechodu (2017)

Keď sa chcete vyslovene baviť, tak to šľape. Bizarný námet s bizarným príbehom a humorom a zvratmi. Občasné hluché chvíle sa filmu nevyhli, ale v konečnom dôsledku boli v úzadí tým vydareným momentom.

Bez návodu (2013)

Bolo to vtipné, ale problém, prečo tento film nemôže dostať plné hodnotenie je, že hlavnú postavu hral herec, pri ktorom som si hlavne v úvode povedal, že je vrcholne nesympatický (až rušivý). Potom sa to unormálnilo, ale jemne pokazený pocit z úvodu zostal...

Legendy zločinu (2015)

Takto nejako si predstavujem vydarenú gangsterku: striedanie komediálnych a kriminálnych scén, z ktorých prvá vyčaruje úsmev na tvári a druhá mrazivý pocit, čo sa asi stane. Čakal som na ďalšie scény a tešil sa, čo v nich príde.

Dogman (2018)

Surové, až mrazivé prostredie, surový dej s mnohými surovými vzťahmi a väzbami a surová sonda do duše postavy. Marcello Fonte to zahral naozaj super, jeho výkon a aj celý príbeh bol uveriteľný až na kosť.

Trhlina (2019)

Film sa po oťukávacom úvode sympaticky rozbehol. Napätie v mysterióznom thrilleri však dosť výrazne pokazili veci (súvislosti), ktoré mi prišli naozaj nedotiahnuté a kazili tak zážitok z celku. Navyše, z celého filmu som po jeho skončení mal pocit, že by som spomínané nedotiahnuté veci pochopil len vtedy, ak by som si prečítal knihu. A to vo večnom súboji film verzus kniha hodnotím negatívne.

V Bruggách (2008)

Nebolo to vtipné či dramatické na 100%, ale skvelá súhra hlavnej dvojice spôsobovala, že sa to pozeralo fakt dobre a hovoril som si popri pozeraní, že to budú fajnové štyri hviezdičky. Potom však prišiel záver, ktorý to pokazil. Čakal som niečo kuriózne, bizarné alebo originálne ako mnoho scén, ktoré film priniesol. V závere ich však nezopakoval, a tak hodnotenie kleslo.