Kadas97

Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

• 6.7.2014  15:01

Neporovnávajte s filmom Sinister!!! Sinister bol čistokrvný horor a toto je perfektná kriminálka s dusivou hororovou atmosférou. Opäť raz si tvorcovia nebrali servítku pred hubu a chladnokrvne natočili ako letí decko do priekopy alebo reálnu podobu mŕtvoly čo spadne z výšky. Sú to maličkosti ale hororovému fanúšikovi to tak nepríjemne urobí dobre. Vyháňanie porovnateľné s finále filmu Rituál. Nikdy som si nemyslel, že pesnička použitá vo Forrestovi Gumpovi môže znieť tak desivo. 8 z 10 ZMENA: Po preležaní v hlave a prečítaní knihy zvyšujem na 10 z 10

• 23.5.2014  23:36
    Godzilla (2014)

Toto je film, ktorý absolútne postráda hudbu. Film je plný zvukov podobných zvukom opilca čo zablúdil do pivnice plnej plechu. Raz som sa zasmial a aj to nevhod. Nebavilo ma kukať na gumenu potvoru so šiestimi nohami a hlavou podobnou rozošívačke s funkciou infraport. Godzilla sa ukazovala málo, za to ten natvrdlý vojenský fejs tam bol furt. Dvojka bude podla mňa o rozvode Samyho rodičov, ktorý privolá Godzillu aby ich dala dokopy. 1 z 10

• 13.4.2014  17:59
    Chůva v akci (2010)

Keď som videl scénku ako okolo Jackieho Chana skáče to zrýchlené decko tak som z pohľadu na jeho tvár vyčítal: "Prečo nebola pri KarateKid scéna, pri ktorej by som dôstojne zomrel?!?" 0 z 10

• 9.3.2014  17:04

Komentár píšem až deň po zhliadnutí filmu (jedno z mála 3D) aby som bol schopný vypotiť aj niečo viac a neopakoval sa len aké to bolo dokonalé. Film síce stratil na svojej komiksovosti, ale scény bitiek na mori boli vrcholom vizuálnej dokonalosti historických filmov. Pri prvom otočení lode a potopení perzskej lode mi prešli zimomriavky po celej chrbtici. Krvou a končatinami sa nešetrilo čo mi pomastilo moje srdce hororového fanúšika. Hlavný hrdina Themistokles je kapitola sama o sebe a myslím, že môže plnohodnotne konkurovať Gerardovi Butlerovi. Hlavná záporáčka Eva Green si to dávala ako pani herečka a ja som jej to, že je psychopatická mrcha bažiaca po pomste žral aj s navijákom. Tiež som si istý, že bude aj tretie pokračovanie, kde spojené Grécko rozbije Xerxesovu armádu ako flašku. Soundtrack dokonalý a trefný do každej scény. Po zhrnutí tu máme vizuálne a zvukovo dokonlý príbeh plný násilia a akčných scén. Navyše som fanúšikom prvého filmu 300 a puklo by mi srdce keby nedám plný počet. 10 z 10

• 22.2.2014  18:29
    Gravitace (2013)

Vizuálne dokonalé, ale dej hrozne predvídateľný. Sranda Bullock obstoje zahrala a Clooney sa len tak mihol medzi rečou. 8 z 10

• 8.2.2014  20:46
    Holky na tahu (2012)

Keby som to kukal dostanem rakovinu, chvalabohu som to len počúval. 0 z 10

• 28.1.2014  20:43

Tam kde už nikto ani nedúfal prišla ďalšia novinka a vysvetlenie Freddyho nesmrtelnosti. Celkom originálne a vtipné. Freddyho PC hra so Spencerom ma totálne dostala. 6 z 10

• 28.1.2014  20:41

Freddy originálny a hláškujúci ako Will Smith v MIB2 s tým rozdielom, že púšťa vtipné hlášky. Strašidelná atmosféra prvých dielov je preč, ale za to zábava je umocnená a ja som príjemne strávil 90 minút. 6 z 10

• 28.1.2014  14:53

Výborný a svižný horor s perfektným Englundom v hlavnej roli. Film sa aj napriek štvrtému pokračovaniu drží na vysokej úrovni. Ten záver a Freddyho smrť bola taká krásne "barkerovská" a musím uznať že to bola asi najoriginálnejšia smrť záporáka čo poznám. 8 z 10

• 28.1.2014  13:01

Originálne pojaté riešenie nočnej mory s tým, že sa dá v sne brániť. Fajn zaposobil aj návrat Nancy. Po nepodarenej dvojke je toto opäť návrat na výslnie hororu aj keď jednotka je ešte o level vyššie. 8 z 10

• 28.1.2014  12:59

úvodná a najlepšia časť kultovej série o Freddym Kruegerovi. Po Alienovi asi najlepšia hororová postava. 10 z 10

• 27.1.2014  15:03

Po stupídnej dvojke, ktorú by nikto nepostrádal ak by nebola prišla trojka, s úplne inou formou, systémom a príbehom. Po efektovej stránke lepšie ako predchodcovia, ale chýbala mi tu Julie. 5 z 10

• 26.1.2014  19:49
    Ztracený poklad Aztéků (TV film) (2008)

Tá potvora vyzerala ako boss z Diabla 2. 0 z 10

• 26.1.2014  19:05
    Já, padouch (2010)

He hehe! Zadek !! 10 z 10

• 22.1.2014  12:44
    Kick-Ass (2010)

Takto to má vyzerať pri superhrdinoch. Pri zranení krv a zločinci by mali byť zabitý a nie zosmiešnení (Spidey-homo-Maguire-man). Chloe bola u mňa jasne najhlavnejšia postava a Nářez až druhoradý. Zvrátene dokonalý humor podávali všetky scény, kde Chloe killovala jedného mafoša za druhým. Klobúk dole pred týmto filmom 10 z 10.

• 20.1.2014  16:07
    Vřískot (1996)

Pravidla, pravidla a ešte raz pravidla. Celý film sa drží pravidiel tak tuctovo až je to originálne. 8 z 10

• 19.1.2014  17:50
    Kyklop (TV film) (2008)

Historicky zmätená zlátanina s kyklopom v hlavnej roli. Ale na druhú stranu som sa bavil. 1 z 10

• 19.1.2014  15:54
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Stačí jeden dobrý seriál a človek sa o histórii dozvie 100x viac ako za 4 roky dejepisu. Perfektné obsadenie a výborná hudba. Škoda posledného dielu, ktorý mi prišiel taký nijaky. 9 z 10

• 14.1.2014  16:59

Tak toto bola silná káva na moju krehkú dušičku. Scény pri ktorých tuhla krv v žilách bolo minimálne 5, čo je 5x viac než v iných filmoch s podobnou tématikou. Vyzdvihnutie si zaslúžia herecké výkony Mr. Lambricka staršieho aj mladšieho a hlavnej hrdinky Iris, ktorá to zahrala na výbornú. 10 z 10 P.S. Jeffrey Combs mi strašne pripomínal Mariána Kotlebu.

• 14.1.2014  11:44
    Okrsek 13 (2004)

Parkourová divočina najhrubšieho zrna s parádnym soundtrackom. To čo David Belle predvádza popiera zákony gravitácie. 8 z 10 P.S. Komentár som sa rozhodol napísať po počúvnutí soundtracku, ktorý vo mne prebudil dojmy z filmu.

• 13.1.2014  15:08
    Rivalové (2013)

Film by v jeho dokonalosti popísalo jedno slovo, ale ja ho nepoznám. Silno mi zabrnkal na moju nervovú sústavu pri každom pohľade na Nikiho Laudu. Hans Zimmer skomponoval hudbu, pri ktorej sa miestami človeku hrnú slzy do očí. 10 z 10

• 8.1.2014  12:30

A nakoniec to teda bola ducharina? Film s kolísavou atmosférou, ale obstojným hereckým obsadením. Dosť prekvapivá pointa a rozuzlenie vyťahujú tento film z vôd podpriemeru. 5 z 10

• 5.1.2014  18:31
    Jack a Jill (2011)

Adam Sandler to domrvil až tak, že ani prdy a stupidnosti nejsù vtipné. Tiež nechápem prečo sa Al Pacino takto zahodil. 0 z 10

• 26.12.2013  15:18

Keby mal Mesut Ozil za ženu sovu a s ňou by mal dcéru tak ich decko by bola Amanda Seyfried s vypúlenými očami. Stupídne dialógy umocnené nemastným a neslaným prevedením. Vlk hodný počítačovej hry z roku 1995. 1 z 10

• 11.12.2013  20:57
    Hostitel (2013)

Telo, duša, Mel, Vanda, Jared, Poutnice a nejaký další trouba. Film o hovne od spisovateľky ktorá púšťa do sveta sračky. 0 z 10

• 8.12.2013  21:14

Mám iba ja ten pocit, že "sandlerovky" sú čím ďalej tým väčšie sračky? Začínam mať na jeho ksicht averziu. 0 z 10

• 8.12.2013  21:10

Stalo sa mi už druhý krát po sebe, že až na konci roka sa objavila komédia, na ktorej som sa naozaj z chuti zasmial. Úprimne a nesilene. Minulý rok to bol Méďa a tento rok to sú Millerovci. Perfektne absurdný humor, dej prešpikovaný trápnymi situáciami (najlepšia bola scéna s tarantulou) a to celé v podaní prvotriedneho hereckého obsadenia. 10 z 10

• 2.12.2013  16:22

Oproti skvelej prvej epizóde je to trošku slabšie, ale nenazval by som to nudné ani neakčné. Okrem príbehu si film drží nadštandardné herecké obsadenie, atmosféru a aj hudbu. 8 z 10

• 2.12.2013  11:36

Po druhom zhliadnutí, ktoré som učinil aj z dôvodu, že prvý krát som videl film vo vlaku a pozeral som ho len pre to, že to bola vtedy novinka a bol som zvedavý, ale nesústredil som sa toľko na dej. Teraz však môžem s čistým svedomím povedať, že sa jedná o jednu z najlepších kriminálok vôbec. Vo filme je takmer všetko dokonalé cez herecké výkony, psychológiu postáv a vynikajúci dej. Hudba dotvárajúca dej je samostatný element, ktorý je stelesnením dokonalosti. Raz sa odhodlám a prečítam si celú sériu Milennium. Teraz sa však teším na ďalšie dve pokračovania. 10 z 10

• 1.12.2013  17:36

Absolútna stupidnosť, kde si zakomplexovaný rodičia plnia sny cez vysnívané decko. Potrebujú svojej rodine dokazovať že sú lepší a duševná hodnota filmu je niekde medzi hovnom a žumpou. Disney by mal skrachovať lebo doserú všetko čoho sa dotknú. Mali zostať pri animákoch. 0 z 10