Rosemary má děťátko (1968)

Na tento film som sa dosť tešil a odhodlával, ale nakoniec sa jednalo o sklamanie, aspoň u mňa. Polanski režíruje dve hodiny vaty, do ktorej vložil len asi 15 minút atmosféricky plnohodnotných scén. Manžel hlavnej postavy mi došiel s prepáčením ako čurák, ktorý má plnú hubu kecov a chová sa jak retardované decko na nečakanej prechádzke. Mia Farrow zahrala svoju úlohu vynikajúco. Hudba bola výborná, ale hudba nie je niečo čo vytrhne diváka z nudy. 5 z 10

Časožrouti (1995) (TV film)

Premyslený thriller od majstra hororu sa zase raz nedočkal dostatočného rozpočtu na plnohodnotné prevedenie. Herci ako Morse a Wettig podali výborné výkony a ostatní len čo museli. Príbeh je výborne zamotaný a mne osobne nevadila trojhodinová minutáž, aj keď som to musel pozerať na dva krát. 6 z 10

Můj otec je šílenec (2012)

Po pár minútach sledovania som priateľke povedal nech to vypne, a že keby Sandlerovi zomrel niekto z Happy Madison vždy keď som si pomyslel, že za toto by som tvorcom vystrelil mozog tak by mal o troch ľudí menej. Hodnotiť to nejdem, ale je to nechutná sračka, ktorej by som naparil hodnotenie začínajúce sa na "O" a končiace "D", podotýkam obchod to nieje.

Dilema (2011)

Komédia podľa šablónky, kde najlepší kamoši majú nevypovedané tajomstvo, ktoré ich rozmotrí a skončí to ako to pri komédiách býva, čiže dobre. Nijaké prekvapenie nič nové. 4 z 10

Temné stíny (2012)

Jeden z ďalších nemastných neslaných filmov od Tima Burtona. Zasmial som sa prekvapil ma ale stále je to nejaké rozprávkovo detinské, hororovo drsné a deckám neprístupné. Vynikajúci soundtrack má polovičný podiel na mojom hodnotení. Johnny Depp a Chloe Grace Moretz majú na svedomí druhú polovicu hodnotenia. 5 z 10

Mercury (1998)

Vynikajúci thriller o zlých ľuďoch z vládnych organizácií. Bruce Willis podal na neho nadpriemerný výkon a záporák Alec Baldwin hral ako z učebnice. Mladý Hughes, ktorý hral malého Simona podal zo všetkých hercov najlepší výkon a lepšie zahraného autistu by v tom veku nedal ani Dustin Hoffman. Pútavý príbeh plný naháňačiek s tými zlými. Film nemal nijaké slabé miesta a ja som pri ňom nemal ani tušenie o okolnom svete. 9 z 10

Osamělý jezdec (2013)

Dobrému filmu silno ubližuje prepálená minutáž. Johnny Depp je král absurdne humorných postáv. Disney proste pustil do sveta westernových Pirátov z Karibiku. Obrovským plus bola zase raz Zimmerova hudba. Občas som sa schuti zasmial na somarinkách typu "chytaj bábiku." 7 z 10 P.S. "Ten kôň tam čo stváral?"

Americký gangster (2007)

Po výbornom úvode prišla hodina nudy, ale celé to potom "spasil" záver. Danzela Washingtona ako herca moc neuznávam a naopak Russel Crowe patrí podľa mňa medzi hereckú špičku. Nemám rád filmy o drogách a čakal som gangsterku typu "Krstný otec." Dočkal som sa nadpriemerného thrilleru. 7 z 10

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Nechápem ako môže Tim Burton tak dobré myšlienky takto dosrať. Neskutočne mi vadila tá nechutná animácia. Fajn príbeh do tej chvíle, keď začali ožívať iný mazlíčkovia než Sparky, od tej chvíle mi to došlo ako stupidina. Radšej to malo skončiť po 60 minútach. Ale aj napriek všetkým vymenovaným negatívam sa jedná o celkom dobrý animák. 6 z 10

Tři moulové (2012) odpad!

Slovo idiotina dostalo nový význam. 0 z 10