Vyvolený (2000)

Skvelá myšlienka zaodená do štýlového filmového šatu. Bruce Willis je proste klasa nech si hovorí kto chce čo chce. Záverečné odhalenie bolo trošku očakávateľné, ale lepšie byť nemohlo. 8 z 10

Perverzáci (2011)

1 z 10 za posledný song, inak prázdnota a nuda.

Mother's Day (2010)

ďalší film, pri ktorom som nevidel originál, ale naplno som si užil remake. Vynikajúco natočené a napriek stopáži film nie je zdĺhavý a nudný. Obsadenie obstojné, ale chovanie sa postáv je nie celkom reálne. 7 z 10

Plivu na váš hrob (2010)

Takto by mala vyzerať pomsta. Pôvodnú verziu som nevidel, a preto nebol dôvod nedúfať pri remaku. Toto fakt nesklamalo a ja som sa počas celej cesty vo vlaku ani chvíľu nenudil. Navyše som sedel sám pri okne, takže sa nemohla nijaká tretia osoba pohoršovať, že čo to pozerám za úchyláreň. 8 z 10

Gremlini (1984)

Príjemne strávená hodinka aj dačo poobede. Film som pozeral od 35 minúty, ale vôbec mi nevadilo, že som vynechal úvodné pasáže, ktoré na filmoch moc neobľubujem. Veselé potvorky sa zmenili na veselých netvorkov. Ja osobne som sa bavil, ale film je príliš "rozprávkovo" natočený. 6 z 10 P.S. To zrýchlené schodiskové kreslo bol WIN!

Vedlejší účinky (2013)

Tento film mi v mnohom pripomínal knižku Parazit od Newmanovej. Obrovsky ma prekvapil film v dvoch scénach. Inak je to dobre premyslený psychologický film so sľubným obsadením. 5 z 10

Bathory (2008)

Lepšie ako Jánošík! Chvílami som sa nudil, chvílami nie. Na slovenské pomery nadpriemer, ale pre mňa priemer. 5 z 10

Zlodějská partie (2009)

Mám rád tieto filmy, kde sa vymýšla ako sa dostať na nedostupné trezory a podobne, ale toto bolo také nemastné neslané. Celý film je v podstate o rečiach, teda okrem vynikajúcej pasáže dobývania trezora a prekonávania zabezpečovacích a ochraných systémov. Freeman a Banderas podali výkony, ktorými si neurobili hanbu, ale nepretrhli sa. 6 z 10

Iron Man 2 (2010)

Uá! Tak toto bolo minimálne o polovicu lepšie ako jednotka. Prvú časť prekonal na plnej čiare záporák v podaní výborného Rourka. Scéna na VC F1 Monaco ma úplne dostala a žasol som nad tými elektro bičmi. Jednoducho takéto niečo v jednotke chýbalo a tu sa mi to dostalo. Všetko ostatné bolo podobne ako pri prvej časti výborné a preto už nemám inú výhovorku, prečo nedať plný počet 10 z 10. P.S. Tá laserová zbraň bola čerešnička na torte.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Spolu s Trójou a Gladiátorom najlepší historický film čo poznám. Komiksové spracovanie, ktoré nie je vzdialené ospevovanému Sin City sa mi nadmieru páčilo a patrične som si ho vychutnával. Gerard Butler ako hrdinský král Leonidas stál proti nechuťasovi Xerxesovi. Bojové scény má 300 na veľmi vysokej úrovni s vymakanou choreografiou. O efektoch ani nehovorím. 10 z 10