Svědectví (1994) (seriál)

Než som si pozrel tento film som si predsavzal, že prečítam celú 1 053 stranovú knihu a musím priznať, že som urobil dobre. Spoznal som rozšírenú verziu príbehu a popri okresanom príbehu vo filme som len pokrútil hlavou, nepozastavoval sa nad tým a plynule si vychutnával príbeh. Keby to je opačne tak nervačím nad tým ako mohli niečo podobné vôbec vynechať. Čakal som trošku drastickejšie scény, ale TV mini-série sa drastické netočia. Záporák Randall bol vykreslený trochu ináč ako som si predstavoval, ale ako hovorí Ned Flanders: "Varovali mne, že ďábel bude sympaťák!" Mnohí sa tu pohoršujú nad Božou rukou, ale nebolo to také hrozné a všetci musia uznať, že zo scény bolo jasné komu ruka patrí. Podľa môjho názoru je umenie natočiť film podľa 1 000 stranovej predlohy a nevynechať nejaké kľúčové okamžiky a zvraty. Svědectví má u mňa 10 z 10, ale keby boli trošku krutejšie scény bolo by 11 z 10.

Dnes neumírej (2002)

Agent s povolením zabíjať, mi zabil vyše dvoch hodín čakania na vlak. Obyčajný akčný film, plný drsných a "vtipných" hlášok s hviezdou svetového formátu. Pre mňa osobne je Pierce Brosnan najbližšie mojej predstavy Agenta 007, lebo terajší Daniel Craig mi do tejto role vôbec nepasuje. Halle Berry sa zviezla na dobrej značke ale ja stále nie som presvedšený o jej hereckých kvalitách. To supervozítko Aston Martin DB je moja srdcovka. Film ma neposadil na zadok takže u mňa 6 z 10. P.S. Smrť hlavného zloducha mi pripomenula LOST

Maniak (2012)

Film z pohľadu prvej osoby je paráda! Čakal som niečo takéto pri filme Doom ale pri Maniakovi to fungovalo lepšie. 90% celého filmu bolo ako sledovať kamoša hrať parádnu FPS s parádnym príbehom. Vraždy boli príjemne mrazivé a krvou sa tiež nešetrilo, čo ma veľmi potešilo. Maniakova psychológia vykreslená do detailu a zahraná perfektne. Elijah Wood s knírkom a mastnými vlasmi je dokonalý úchyláček, nenápadný, zakríknutý a vnútri zranený a plný "bezdôvodnej" túžby po krvi. Jedinečný filmový zážitok. 10 z 10

Mama (2013)

Remeselne dokonale zvládnutý film. Dusivá atmosféra vybudovaná tak, až človek čaká, že pri každom pohybe niečo vyskočí alebo sa niečo udeje. MAMA je presne taká aby teenagerov U16 strašila po ceste domov. Polámané ruky a krivý chrbát to k riadnemu strašidlu patrí. Film zábermi na ducha nešetrí a v kine určite pri pohľade na plátno mnohým behali zimomriavky po chrbte (vrátane mňa). Predpokladateľné lakačky sa striedajú s takými menej čakanými a niekedy obyčajné buchnutie dverí nadhodí aj mnohými horormi skúseného diváka. Zápletka a dôvod prečo MAMA zostala na svete je celkom fajn, taká neopozeraná. Najviac ma film potešil tým, že záver neskončil tradičným akože happy-endom, kedy sa v poslednej scéne MAMA vracia a otvára dvierka nasledujúcim pokračovaniam. U mňa 10 z 10. Myslím, že keď sa niekto po tomto filme v noci zobudí na nejaký podivný hluk alebo zlý sen, tak určite od strachu nezakričí: "Mamííííííííí!!!"

Nespoutaný Django (2012)

Bez mučenia priznávam ešte na začiatku, že Quentin Tarantino je moja srdcovka čo sa režisérov týka. Westerny nemám v obľube, maximálne 7 statočných a Hodný, zlý a ošklivý...preto je Django v mojom prípade ten najlepší western aký poznám. Vo filme človek nájde typický tarantinovský humor (napr. KKK, zubárske vozítko, modrý kostým atď...). Dokonalé dialógy a výber hudby je samozrejmý, ale pri vymenúvaní pozitív filmu netreba na ne zabúdať. Príbeh je tradične vybrúsený do najmenších detailov. Waltz, Foxx, DiCaprio a L.Jackson perfektne stvárnili hlavné postavy. S.L.Jacksona moc nemusím, ale v tomto filme som ho doslova nenávidel. Celú stopáž som čakal kedy sa na plátne zjaví Mr. Director, ale dlho sa nezdržal. Každopádne pán Tarantino má odo mňa plných 10 z 10.