Pár nenormálních aktivit (2013)

Prvá polhodinka skoro vtipná, ale 90% humoru je nárazový jednorázový vtip, na ktorom sa druhý krát už nezasmejem. Navyše to je celé černošský humor, ktorému veľmi neholdujem. Po pol hodine začal film upadať na úroveň odpadu takže 2 z 10 a už to nechcem nikdy vidieť.

Zombie v masce tučňáka (2011)

Asi najlepší vizuál a hudba čo som videl a počul v rámci krátkometrážnych filmov. Zombie-penguin je sympoš a jeho cesta po svete chytí diváka za srdce. 7 z 10

Frozen (2010)

Jeden z najlepších filmov s podtitulom survival. Film som pozeral na prednáške a skoro som umrel pretože som pri takmer ňom nedýchal, lebo som sa bál, že by to bolo príliš nahlas. Výborné herecké výkony a neskutočne dobre vybudovaná stiesňujúca amtosféra, ktorá robí film tým čím je. V rámci žánru 10 z 10.

Rubber (2010)

Absurdná super oddychovka s najneobvyklejším hlavným hrdinom vo filmovom svete. Film je absolútne jednoduchý a svojím spôsobom vtipný. Chybou je, že sa tam vkladala tá akože dejová línia na zamyslenie, ktorá bola podľa mňa zbytočná. 5 z 10

Rychle a zběsile 5 (2011)

Po kvalitatívnom zlepšení v podobe štvrtého pokračovania tu je pokračovanie piate, ktoré za svojím predchodcom ničím nezaostáva a v mnohých veciach vyťahuje nové tromfy. Exotická Brazília je prísľubom niečoho nového. Už pri minulom F&F sa žáner zmenil z dobrodružného filmu o závodení a autách na oldschoolový akčný thriller plný streľby a akcie. Proti sebe sa tu postaví Vin Diesel a "všemocný a nezničitelný" The Rock, ktorého obľubujem asi tak ako Seagala...vôbec. Záverečná 40-minútovka film nakopla do najvyšších otáčok a žiaden divák určite nezabudne na naháňačku dvoch Challengerov s obrovským sejfom. Hudba, efekty a kaskadérina ako vždy na najvyššej úrovni a záverečná hitovka len potvrdila, že po takmer dokonalej F&F4 je tu dokonalejšia F&F5, ktorej len málo chýbalo aby dohnala prvý diel. 9 z 10 P.S. Možno keby tam nebol "The Rock" ale napríklad Bruce Willis napálil by som plný počet.

Rychlí a zběsilí (2009)

Stretávka starej bandy po 8 rokoch. Stále to nie je tak úplne ono, ale toto pokračovanie má ku kvalitám jednotky najbližšie. O zvýšenie kvality sa postarali hlavne pôvodní predstavitelia "Tímu". Film dostal trošku digitálny šmrnc, ale v tejto dobe sa mu to nemôže zazlievať. Akcie je tu požehnane a naháňačky, búračky a kaskadérske srandy sú tu čím ďalej krkolomnejšie. Tento film by sa dal zaradiť medzi plnohodnotné thrillery. Filmu nie je veľa čo vytýkať takže 8 z 10.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Po zakopnutí v podobe 2F2F tu je Tokio drift, kde tvorcovia stavili na úplne iné postavy a svojím spôsobom urobili dobre. Mladý lump je "vyhostený" k otcovi do Japonska kde stretne týpka čo driftuje a už to frčí. Tvorcovia ukázali, že závody sú aj o inom type jazdy a predstavili svetu drift, o ktorom dovtedy veľa ľudí ani nechyrovalo. Fúra nahánačiek a búračiek. Absolútna paráda bol záverečný drift v kaňone, ktorý mi pripomenul NFS Carbon. Herecké obsadenie nadmieru sympatické a moc ma potešil boss Yakuzy a plešatý frajer na záver. O muzike sa nebudem zmieňovať, lebo zase pustili do sveta hitovky, ktoré z mobilov vyhrávali jedna báseň (Barracuda). Príbeh je síce kostrbatý, ale film neklesol pod úroveň predchádzajúceho dielu. Naopak niektoré nové prvky film obohatili a urobili ho zaujímavejším a preto 7 z 10.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Lepšie autá, lepší vizuál, lepšie efekty, ale za jednotkou toto pokračovanie zjavne zaostáva. Veľké mínus pre toto pokračovanie F&F je, že sa tu nefrčalo na Dieselovi. Jeho absencia je do očí bijúca a hláškujúci černoušek to nezachraňuje. Paul Walker nie je až také herecké eso aby sám ťahal celý film. Muzika ako vždy parádna. Máme tu aj omnoho viac nahánačiek a akčných scén, ale ani toto mi tu nejako nestačilo. Je pravdou, že tento diel som videl skôr ako jednotku, ale keď si to spätne uvedomím tak je to veľký pokles po perfektnom prvom dieli. 6 z 10

Rychle a zběsile (2001)

Film točený takmer výhradne pre chlapov (auta, baby, akcia). Príbeh ilegálnych pretekárov má niečo do seba a týmto filmom sa odštartovali všetky ostatné pretekárske filmy. Určite tu nejde o nejaké hlboké pointy a zvraty, ide len o čistokrvnú zábavu v podobe automobilových nahánačiek. Efekty a kaskadérske kúsky sú tu fakt na dobrej úrovni a hudba parádne vyberaná tak aby správne zapadla do scény. Paul Walker a Vin Diesel sa podla mňa vžili do hraných postáv na výbornú a vďaka nim sa film drží na veľmi vysokej úrovni. 10 z 10

Beznaděj (2006) (TV film)

Film sám o sebe má premakaný príbeh a zápletku, aj napriek tomu, že neobľubujem veľmi Kingovu tvorbu, kde je všetko z nevysvetlenej "božej" vôle. Musím uznať, že prvá polka filmu mala svižnejšie tempo pretože sa viac vecí dialo, kdežto v druhej polke sa oveľa viac kecalo. Po hereckej stránke ma príjemne prekvapil škaredý Ron Perlman, ktorého postavu šerifa si asi zapamätám veľmi dlho. Určite by filmu prospelo ak by bol o pol hodinku kratší, ale s tým sa nedá nič urobiť. Efekty nestáli za veľa, ale svoje splnili. Teším sa ako si zoženiem knižku a zlúskam Beznaděj ešte raz. Jedná sa o priemerný film a teda 5 z 10. P.S. "TEK!"