23 (2007)

Jim Carrey konečne dokázal, že dokáže zahrať aj vážnu a temnú postavu. Film je tak perfektne zamotaný až je z toho divák trošku mimo, ale keď sa všetko na záver vysvetlí, tak nezstáva iné ako pokývať uznanlivo hlavou. Scény, kde hľadá kombinácie a variácie čísel tak aby mu vychádzalo stále 23 ma úplne dostali a po filme som mal aj ja chvíľku také obdobie (narodil som sa 9.7.1990 takže 1+9+90=100 100/7=14,28 14,28+9=23,28 23,28 sa zaokrúhluje dole takže !!!23!!!). 8 z 10

8 MM (1999)

Nepríjemne realisticky podaný thriller z tabuizovaného porno prostredia. Toto sú presne poostavy, ktoré Cageovi pasujú ako riť na šerbel. Ak by Joaquin Phoenix dostal viac priestoru tak by Nicolasa ľahko zatienil. Potešilo ma tiež obsadenie Stormareho, ktorý do takýchto filmov proste patrí. Hudbu som si síce musel pripomenúť počas písania tohto komentára, ale bola to nálož ako sa patrí. Film je vysoko nadpriemerný, ale od dokonalosti ho čosi málo delí. 8 z 10

Útes smrti (2010)

Po Čelustiach a Deep blue sea najlepší žraločí horor aký som kedy videl. Výborný príbeh, výborná atmosféra, výborné zábery a výbor...slušné herecké obsadenie. Nie je namieste porovnávať tento film s filmom Otvorené more, pretože toto je o dva levely vyššie a o dva ďalej. Niekedy netreba ukazovať utrhnuté končatiny, stačí keď postava, ktorá je sympatická v agónii zakričí, že nemá nohy. Záver je úplne zdrcujúci. 10 z 10

Noc žraloka 3D (2011)

Navnadil ma parádny plagát a zaklincoval ma stupídny film určený do predškolských zariadení. Horor bez krvi je ako omeleta bez vajca a mne to nesedelo. 3 z 10 za plagát a toho trtka, ktorého zožral žralok počas jazdy.

Christine (1983)

Plynulá oddychová kingovka, ktorá je skôr o psychológii Arnieho než o brutálnych záberoch (nijaké nie sú). Na filme je veľkými písmenami podpísaný John Carpenter, ktorého uznávam. Jedným z najväčších pozitív filmu je vynikajúci výber hudby. 6 z 10

5 proti 5 (2007) (pořad)

Nemôžem si pomôcť, ale kvôli tejto relácii si organizujem deň tak aby som ju vždy na večer stíhal. 5 z 5 alebo 10 z 10.

V/H/S (2012)

Film je zložený z niekoľkých krátkych príbehov nájdených na VHSkách. Príbehy sú do jedného všetky svojim spôsobom desivé. Najlepší bol podľa mňa posledný. V prípade tohto filmu mi vôbec nevadila roztrasená kamera. Celkom obstojné efekty nemôžeme tomuto filmu odoprieť. Výborne som sa zabavil a chvíľami som ani nedýchal. 8 z 10

Očista (2013)

Dokonalé vyobrazenie ľudskej zloby a túžbe po krvi. Príbeh je síce mierne absurdný, ale za to perfektne funguje. Výborná atmosféra budovaná od začiatku až skoro do konca nenecháva divákovi veľa miesta na nadýchnutie. Výborné herecké výkony a neskutočný záver proste človeka zarazí do sedačky s otvorenou tlamou. 10 z 10

Iron Man (2008)

Ironman bol jedným s mojich veľkých restov, čo sa týka sfilmovaných komiksov. Teraz, keď už ho mám za sebou, nemôžem inak ako sa tešiť na to, že si pozriem pokračovanie. Som tiež celkom rád, že som pred týmto filmom (omylom) videl tú animovanú verziu, pretože síce mali spolu veľa spoločného, ale veľmi ma potešilo, že tu neboli tie nadprirodzené postavy. Herecké obsadenie prefektné a ja som sa celú dobu výborne bavil. Čo sa efektov týka je tento film jedno veľké labúžo. Tony Stark patrí k tomu druhu superhrdinov, kde najväčšia superschopnosť sú peniaze. 8 z 10

Hory zalité krví (2009)

Toto bolo pre mňa veľmi milé filmové prekvapenie. Banda mladíkov si hľadá nikdy nepublikovaný horor a popritom si niekto točí pokračovanie s nimi samotnými. Samotný Babyface je fajn originálny killer-vidlák-postiha. 7 z 10