Bathory (2008)

Nejlepší práce byla odvedená na mediální kampani, která mohutně podporovala film, kterej už vůbec kvůli tak vysokýmu očekávání nemohl tak docela uspět. Následuje seznam věcí, co mi vadily: dvojka Mádl-Polívka jako pitomoučkej "comic relief", chudě vypadající akční historický scény, Franco Nero, trapný halušky, vynález lyží, Jiří Korn, hodně kýčovitých "snových" sekvencí, Václav Upír Krejčí (WHAT?!!!), vynález bruslí a vyjící Mádl. Takže se jako většina přikláním k tomu, že nejlepší na filmu je výkon Anny Friel a Roden.

Tahle země není pro starý (2007)

Mít to lepší konec, dám 5*. A stejně jde většina "honoráře" na účet Javiera Bardema a jeho šílené kreace. Už moc moc dlouho neukapávalo z nějaké postavy na plátně tolik mrazivého charizma. Bardemův nemluvný zabiják s divnou pistolí, démonickým pohledem a nekompromisnost, s jakou to kosí, je to hlavní, co člověka na filmu zaujme. Ani Jones, Brolin nebo Harrelson nehrají špatně, ale Bardem si to krade pro sebe, to všechno v nepříjemně temné atmosféře pouštního Texasu.

Po životě (2009)

Pointa mohla být podle mě lepší. Ale konečně po delší době měl Neeson roli, ve které opět ukázal, že když chce hrát, tak umí. Jeho postava má charizma a je zajímavá, nejednoznačná. Christinu Ricci nemusím, ale tady se mi líbila, stejně tak nápad filmu je docela originální. Long ve své typické roli upozazděného milence. Horor to není, ale záhadné, tajemné a napínavé to je krásně.

Cliffhanger (1993)

Bohužel tenhle film nemůžu brát jako nostalgickou vzpomínku, pak by bylo hodnocení vyšší. V akčních sekvencích všechno šlape jak má, o tom žádná, bylo skvěle využito horský prostředí i Stallonovy "akční" dispozice, samozřejmě. Ovšem pak to trpí všema těma sympatickýma neduhama stárnoucích akčňáků se svalovci. Záporák trousí fakt dementní hlášky a přehrává, jako poskoka má magora se samopalem a k tomu přivzal zlou a chladnou blondýnu, některý akční scény hodně přitažený za vlasy, klišé s "traumatem" hrdiny, který je současně úvod k filmu, hlavní hrdina je ultra-klaďák, kterej nikdy ani nepomyslel, že by si mohl trochu těch pěnez ulejt, když má příležitost a v neposlední řadě všechny ty super lezecký vychytávky, který Stallone používá a ze kterých měl můj bratr (horolezec) dosti cukání v koutcích:)) A možná jsem to jen já, ale hudební motiv mi strašně moc připomínal Posledního Mohykána. Na druhou stranu jsem se ani jednou nenudila, naopak jsem se slušně bavila, a to ani nejsem moc fanda podobných filmů. Rozhodně to lepší ze Stallonovy kariéry.

127 hodin (2010)

Po 80% filmu sledujeme uvízlýho Franca, jak si mluví pro sebe a navíc většina lidí stejně ví, jak to skončí. A přes tohle všechno je to velmi dobrý film. Samozřejmě stojí a padá výkonem hlavního představitele, kterému snad není co vytknout. Opravdu bych neřekla, že syn "Green Goblina" může podat takhle životný výkon, klobouk dolů! V dramatické rovině obstál film taky dobře a líbilo se mi, jak bylo hodně vážných scén podáno s odlehčujícím humorem. Skvěle vybraná doprovodná hudba. Ale abych dala pět *, musel by mě film nadchnout ještě trochu víc.

Pustina (2006)

Zábavná dobrodružná záležitost s partou sígrů a minimem sympaťáků, dobrým prostředím (poslední dobou tyhle lesy letí) a někdy pěknou krvavou scénou. Ale řekla bych, že co se týče strachu/napětí/hororu je na tom Mrtvá hlídka trochu líp.

Lovefield (2008)

Tak pointa mi došla asi během prvních pěti sekund, ale i tak je to zábavná blbůstka:-)

Stopař (2007)

Neštvalo mě to ani neohromilo stejně, jako většina těhle nízkorozpočtových thriller/horor předělávek. Jako obvykle je tu atraktivní mladý pár hezkých lidí (i když mužský part zas tak "fine" nebyl) a "cool" svižná hudba na počáteční rozjezd. Nedá se říct, že je to film vyloženě blbý, ale rozhodně není ničím nápaditý ani originální. Škoda, že jsem neviděla originál a dovedu si lehce představit, jak moc musela film pozvednout už jen účast Rudgera Hauera, neexistuje snad lepší herec pro roli úchylnýho psychopata. Teda nic proti Seanu Beanovi. Je asi to nejlepší v tomhle filmu a zřejmě trumfnul i svou roli v Black Death. Narozdíl od ní se mi tady bůh ví proč nezprotivil. Naštěstí je to celý dost krátký a ani to moc nenudí. 55%

Počátek (2010)

To jsem si zase jednou říkala, že něco tak strašně opěvovanýho nemůže být takhle dobrý. Možná že nepřináší žádnou převratnou myšlenku, základní motivy jsou celkem prozaické - touha být s dětmi, vina, odpuštění atd., ale já ani víc nepotřebuju. Ani nevím, kde začít chválit dřív. Začnu režií - Nolan tradičně válí. Vizuálno, hudba, scéna, dialogy, všechno bezchybné. Pak tu máme tempo. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem nepoužila fast-forward, ale jen koukala a hltala doslova každou sekundu. Nenudila jsem se ani jednou a na konci jsem měla nervy napnuté k prasknutí. Ale akce je vystavěná tak, že nestojí a nepadá jen speciálními efekty, takže neubíjí, jak tomu často bývá. Je třeba zmínit herce, protože jsem se tentokrát nemohla rozhodnout, kdo hraje líp. Jestli skvělý Di Caprio, objev Ellen Page, Watanabe, Hardy, Murphy, Levitt... Hrají tak přirozeně a perfektně, až to oku lahodí:-)Moje původní obavy, že půjde o mimořádně složitou věc na přemýšlení, vzaly za své. Ve své podstatě je příběh překvapivě jednoduchý. A překvapivě fungující. Ve všech směrech. Neříkám, že si zaslouží hned oskara nebo že to je nejlepší film světa, ale JE to mimořádně dobrý film a těch 5* si právem zaslouží.

Hlad (1983)

Velmi zvláštní atmosféra a hudba, která mě osobně naprosto uchvátila. Catherine Deneuve a David Bowie vypadají spolu neskutečně dobře a příběh dává vyniknout tragičnosti jejich osudu. Takhle nějak by měly filmy o upírech vypadat.