Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Viděl jsem v TV a průměrné scifi s dobrými momenty ale nesympatickým obsazením a x krát použitým dějovým klišé. V kině bych ovšem šel s hodnocením rapidně dolu, protože v poměru k vynaloženým prostředkům, to je kino propadák.

Správní chlapi (2016)

scénář je naprostý blábol, řešit pornozápletky s pomocí děcek je trestuhodně divné a ani výborně hrající zfotrovatělý "gladiátor" s poněkud dementně přihrávájícím Goslingem to nezachrání. Atmosféra osmdesátých let je tak spolu s Crowem to nejzajímavější z celého filmu.

Jason Bourne (2016)

Pryč jsou časy napínavé podívané s překvapivými zvraty, v propadlišti času zmizely i ukázkové bojové scény s atletickým Mattem Damonem. Co zůstalo? No přece tradiční scénář. Vezme se jeden stařík hrající prohnilého šéfa CIA, přidá se jedna atraktivní ženská tvářička a nechá se zabít bývalá atraktivní hrdinka z minulého Bourna (věk nezastavíš a u žen to je znát více než u mužů). To je tradiční postup z minulých filmů série, tak proč měnit výdělečné schéma... No snad proto, abychom my diváci neumřeli nudou!!! A zase přidáme k novým jménům staré "dobré" honičky v autech a na motorce. To celé má táhnout prošedlý Matt s mírným bříškem, a snad aby zvládl ne už bojové, ale alespoň boxerské scény, dodáme mu k tomu postaršího protivníka Vincenta Cassela.

Spectral (2016)

lepší béčko nebo horší áčko :-) v každém případě mě zaujalo a plus za rozuzlení, které nebylo tak průhledné jak bych čekal

Star Trek: Do neznáma (2016)

Zatím co ze seriálů vyvolávaly nadšení postavy a jejich vývoj, doplněné o slušné scénaristické nápady, filmy ohromovaly výbornými efekty a slušným příběhem postav známých ze seriálů. Poslední film je ale jiný. Chaotické akce střídají nesmyslně jedna druhou, nenavazující děj slouží jen k předvedení čím dál barevnějších digitálních efektů. Posádka hraje druhé housle a herci museli zjevně zatnout zuby nad stupiditou scénáře a vydělat si svých pár milionů dolarů bez přemýšlení proč dělají to a ono. Dal bych nejraději díky srovnání s minulými filmy a seriály jen 1*, ale nakonec mě obměkčily vložené vzpomínky na letos zesnulého Leonarda Nimoye (Spocka).

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Začnu pozitivy. Vizuální orgie nemají chybu. Vlastně jednu ano. Je jich tam na úkor příběhu až příliš. Velice sympatická postava Dana Foglera. Zvířátka vtipná, ale nějak jsem k většině z nich nezískal vztah. Snad také proto, že jich tam bylo strašně moc a jejich příběhy byly jen mělce popsány. Z těch se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Příběh slušný (i když ne originální), ale nějak to na mě celkově nefungovalo ...

Love (2015)

recept jak uvařit "artpornofilm": vezmi hrst drog, nadrženou babu a psychicky vypatlaného slizouna. Celé to vhoď do hrnce plného uječených štětek, alkoholických hádek, blikajících (nejlépe rudých) světel a okořeňte to jednou transkou a špetkou nevěry. Jíst se to dá, ale spíš se vám z toho zvedne žaludek než .....

Kosmo (2016) (seriál)

Seriál je zajímavým mixem "Jistě, pane ministře" a "Červeného trpaslíka" Jemnost anglického humoru je bohužel nahrazena českou vulgárností u části politické a u části vesmírné mi vůbec nesedí Eva Josefíková. Seriál tak nedosahuje ani zdaleka kvalit svých vzorů, nicméně... Zábava zde hraje prim a já se bavil. Dal bych 3*, ale čtvrtou si zaslouží za svou odvahu ČT. Takový politicky nekorektní seriál bych čekal spíše od nějaké komerční stanice, kde padají slova jako kultovní, cool v jejich upoutávkách den co den.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Opatrně hodnoceno po 5 dílech. Chcete mix 24 hodin, House of Cards a Homelandu? Tak to jste zde správně. Zatím jsem nenašel jedinou vadu a těším se na další a další zvraty. A i na to, až budu moct s klidným srdcem přidat i pátou hvězdu :)

Šofér (2014)

Divný film pro úplně jiné týpky než jsem já, má to pár dobrých chvilek, ale celkově je to takové divně nedotažené a neuvěřitelné...