Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Western
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Poklad na Stříbrném jezeře

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Patřičně dobrodružná westernová pohádka, na které jsem vyrostl, odehrávající se v nádherných scenériích se spoustou skvělých postav. Zejména pak dvojice hlavních hrdinů se řadí k těm nejhrdinštějším jaké lze poznat. Jako doprovod zní nádherné melodie. Příkladná ukázka boje dobra se zlem. Zkrátka úžasný film. Díky za něj a to co odstartoval (hlavně proto). U mě nesesaditelná jednička v počtu přehranných repríz. "Potom Vám musím říci, že když tam jdete všici, v té touze po pokladu. Já nezůstanu vzadu."

Prázdniny v Římě

Prázdniny v Římě (1953)

Překrásný romantický film. Ten nejhezčí. Jasná jednička tohoto žánru. Ústřední dvojice úžasná a to rozhoduje. Krásná a milá Audrey spolu s charismatickým králem gentlemanů Gregorym. Pohledy které tento pár předvádí, třeba v silném, na emoce bohatém závěru, mě nenechávají klidným. Po celou dobu nesmírně milý, láskyplný a zábavný film. Bez jakýchkoliv kýčů a přehmatů. Božský Wyler předvádí svou lehkostí nádherný dojemný snímek, v němž vás ještě stihne provést jedním z nejhezčích měst starého kontinentu. Královská romantika. "Svou návštěvu zde budu chovat ve vzpomínkách až do konce života."

Temný rytíř

Temný rytíř (2008)

CHAOS Jen naprostý magor se vám bude vysmívat do obličeje, když ho budete mlátit. Ano Ledger tento film svým výkonem pozvedl, ale pouze o něm to není. Skvělý Eckhart, Caine, Gyllenhaal (dobrá to výměna) i tihle všichni jsou šrouby skvělého scénáře a režie, kdy každá kostka dříve, či později, zapadne přesně tam kam má, a naservíruje se tak epický, dech beroucí příběh se skvělým gradujícím finále. Spousty akce, napětí, odlehčujících hlášek, paniky, chaosu a bezmoci. Po skončení podobné pocity jako při sledování Sedm (neschopnost dýchat, sklíčenost, smutek). Ale přece jen je to film o boháčovi, co si večer natáhne gumáky, skáče ze střech, a mlátí gaunery.

Statečné srdce

Statečné srdce (1995)

Skvělý historický film. Bitvy jsou natočeny tak, že při sledování mám pocit jako bych byl přímo v boji. Středověké řežby přitom zjemňuje romantická část filmu, která mu na kvalitě neubírá ani trochu. I ten románek s princeznou je bez problémů uvěřitelný. Hlavní postavě a jeho druhům fandíte od začátku do konce. Vše podkresleno úžasnou hudbou.

Gladiátor

Gladiátor (2000)

Russell Crowe ve své oskarové roli, a poprvé v režii Ridleyho Scotta (naštěstí ne naposled). Výborný, výpravný, historický, Hollywoodský velkofilm. Tak jak to jen Scott umí vizuálně krásné, podpořené výtečnou hudbou. Ovšem není dobré kladné postavy, bez kvalitního záporáka. Joaquin Phoenix předvedl exelentní výkon, a je jednuše skvělý. Avšak ani zbytek osazenstva vedlejších rolí se nenechává zahanbit. Akční scény strhující a napínavé.

Velká země

Velká země (1958)

Velice jemný, romantický western ve kterém se boj o půdu a moc snoubí s bojem o krásnou dívku. Vynikající gentleman Gregory Peck a silácký, dominantní Charlton Heston proti sobě v naprosto férovém pěstním souboji, když už kvůli ničemu, tak kvůli tomuhle se to musí vidět. Prostý a přesto smysluplný příběh. Výborné postavy. Skvostná klasika svého žánru v bezchybné režii. Krásná hudba a nádherná země.

Šaráda

Šaráda (1963)

Napínavá, špionážně kriminální, romantická komedie. Spousta zábavy a napětí. Výborná směsice spousty žánrů, ve které se sešly hvězdy, podávající skvělé výkony. Sledovat Audrey, jak se snaží ulovit odolávajícího Caryho, je radost. Jeden znejlepších filmových párů. Zcela dokonalý film co se obsazení, vyprávění příběhu, dialogů a hudby týče. Krása.

Tanec s vlky

Tanec s vlky (1990)

"Tak vy chcete vidět panenskou zemi?" "Ano pane. Dokud je čas." Režie Kevina Costnera dala za vznik jednomu z nejsilnějších, a nejemotivnějších westernů všech dob. Tolik opakovaný příběh bílého muže, který nachází u rudých, to co mezi bílými postrádal. Rozsáhlý, na děj bohatý příběh plný emocí, krásných scén a uchu lahodící hudby. Soundtrack Johna Barryho patří bezesporu k tomu nejlepšímu co lze na poli filmové hudby slyšet. Skvělý Kevin Costner, Graham Greene a zlověstný Wes Studi. Dokonalé a dojemné.

Spartakus

Spartakus (1960)

Zcela krásný, a převelice povedený film, který mi jako jeden z mála vkrádá slzy do očí. Hrdě umístěn v předních pozicích žebříčků historických velkofilmů. Skvělý představitel vášnivého, hrdého, statečného a nevzdávajícího se boje o snu jménem svoboda. Od kamery přes hudbu, až po posledního devítistého komparzistu se vypráví příběh tak silný a slavný, jak jeho postavy a představitelé samotní. Spartakovu lásku ke krásné Varinii jsem hltal plnými doušky a jejich zamilované scény patří, spolu s výpravnými bojovými scénami, k tomu nejemotivnějšímu, co lze nabídnout. Dále krutý Crassus, citlivý a oddaný Antonius, a v neposlední řadě "Cornel" Levantus. Scény typu "Já jsem Spartakus", jsou prostě famózní, a nezapomenutelné. Vrývají se do srdce stejně, jako skvostný dojemný závěr.

500 dní se Summer

500 dní se Summer (2009)

Značná část mého života sestříhaná na 91 minut. Velice zdařilá a netradiční romance plná citu, se spoustou pěkných scén a výborným soundtrackem. Brilantní ústřední pár sympatických, moc hezky hrajících, herců. Levitt ani nemusel mluvit, a já věděl na co myslí. Jak rád bych ji taky vzal do kina na Absolventa, to je totiž film snad ještě dokonalejší. Výtečná klíčová scéna v závěru a moc pěkný, hořkosladký závěr s příslibem naděje.