• Western

Bourneovo ultimátum (2007)

Přímo stylové zakončení výborné trilogie. Spoustu napětí a akce ve strhujícím, nervy drásajícím tempu. Souboje výborné.

Plynové lampy (1944)

Bravurní potemnělá atmosféra vystavěná nejen díky skvělým hereckým výkonům dvou hlavních představitelů. Oscar pro Bergmanovou opravdu zasloužený. Boyer též skvělý, a ve své roli opravdu odporný. Místy až hrůzu nahánějící scény plné napětí.

Jak byl dobyt Západ (1962)

Mozajka příběhů zabírajících jednu z nejdůležitějších etap Severoamerického kontinentu. Postrádájící však pro mě jeden značný "problém"-Indiány. Pár jich tu sice je, ale jako původní obyvatele by si jistě zasloužily více prostoru ač už by na ně v tomto filmu bylo nahlíženo jakkoliv. Oslava lidí, jež svým úsilým a vytrvalostí zkrotily přírodu. Výborná hudba. Velké hvězdy, ač i v malých rolích.

Muž se železnou maskou (1998)

Dobrý napínavý historický film, s lehce hloupým scénářem. Nadvýborný soundtrack.

Drsný Harry (1971)

Krutej Eastwood s ručním kanónem - paráda. Trochu pomalé, leč napínavé.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Ano Doktorka Quinnová sem tam pro své suveréní názory lezla na nervy. Pak tu byl ale naštěstí Sally (nejlepší postava seriálu). Plus spoustu dalších dobrých vedlejších postav. Je zde taky spoustu indiánů, a to se cení. Sem tam nějak zapracovaná historická postava a událost. Fanoušci divokého západu mohou být v podstatě spokojení.

Manituova bota (2001)

Parodie čehosi, na čem jsem vyrůstal a mám rád snad víc než sebe. Některý hlody byly dobrý, u jiných by se ve mě krve nedořezal. Celkově vzato přesto zábavné pokoukání.

Méďa (2012)

Na "sprostý" humor dnešních amerických komedií moc nejsem. Ale ten plyšák fakt válel. Jako živej. Zápas s Wahlbergem výbornej. Plus k tomu: Milá vzpomínka na Flashe Gordona, kterého jsem jako malej viděl (i díky Queenům) nesčetně krát.

Robin a Mariana (1976)

Rozporuplný film, těžkopádný a plný nostalgie, ve kterém se tvůrci rozhodli k hodně odvážnému závěru, který nemusí být každému po chuti. Robin Hood se vrací, a chce už normálně žít, jen jestli už není příliš pozdě, přičemž ho válečné choutky né a né opustit. Výborné kostýmy a prostřední. Středověk zas na mě jednou dýchnul plnými doušky a předvedl se v plné kráse. Skvéle obsazení se spoustou sympatických, dobře zahraných, postav.