• Western

Panna nebo orel (2010)

Oproti většině průměrných filmů, ze středoškolského života mladých američanů, oplívá tento snímek zábavným humorem, který, ač by se to nabízelo, se nesnižuje ke zbytečným oplzlostem. A Disponuje kvalitním obsazením. Emma Stone, to je přímo trefa do černého a její postava a to jak ji ztvárnila, se mi prostě líbilo.

Z pekla do Texasu (1958)

Milý western s velmi sympatickými, kladnými postavami. Pronásledování nepostrádá trochu toho napětí a pár přestřelek. Mihnou se tu i indiáni. Přesto se pro přítomnou romantiku a vtip, občas jakoby nekonalo. Vývoj děje mi sliboval dramatičtější závěr.

Signál (2012)

Děs. Ikdyž nápad to nebyl až tak hloupý. Úplatky se v naší zemičce budou brát, dokud se budou rozdávat (navždy), a to v jakémkoliv měřítku. Za to tvůrcům dík. Jen ten humor tu mohl být. Dyk si zpropagoval svůj pěvecký talent, a Hádek si prozměnu zahrál protipól své postavy z Bobulí. Aspoň, že ta Josefíková je pěkná, a něco v ní dříme.

Hon na ponorku (1990)

Velmi dobrý, tempem našplapaný a tedy nenudící film. Spoustu hutné atmosféry a nekolabujícího napětí. Spousta dobře odvedené práce Johna McTiernana, jehož dílo ještě podtrhl Poledouris a přispěl tak výtečným soundtrackem. Nesympatizanti USA by však tento film měli minout velkým obloukem, přestože je tak, až na posledních kýčovytých dvacet minut, zdařilý. Zruční herci v sympatických rolích. O charisma Sira Conneryho netřeba psát, a Baldwin velice mile překvapil.

Kramerová versus Kramer (1979)

Herecký koncert Dustina Hoffmana a na oskara nominovaného děťátka Justina Henryho. Jejich společné scény patří k tomu nejlepšímu. Radost se dívat. Ať už je to první osamocené ráno, či vypjaté drama u zmrzliny atd. Příběh samozřejmě silný, s vážnou problematikou. Avšak nedostatečná hloubka a nevyhrocenost způsobila drobnou monotóst. Závěrečné soudní líčení mělo být plné podlosti, zrady a výčitek.

Útěk ze Sibiře (2010)

Velice výpravné a v solidním tempu. Neběželi, nýbrž šli, a tak má divák i čas kochat se krásami přírody. Jak příběh plyne, stává se zajímavějším a diváka pohlcují osudy a strasti postav víc a víc. Zejména Farrell předvedl něco, co bych od něj rozhodně nečekal. S absencí napětí a vážnějších zvratů pěkné, dojemné a smutné putování.

Věc (1982)

Děsivé, hrůzu nahánějící. Horor, který plní svůj účel. "Nikdy si nezhrávej s ničím, co má víc zubů, než celá Adamsova rodina."

Ztracena v pustině (2010)

Jako celek to nepůsobí až tak hrozivě. Je tu ovšem pár zvratů a dialogů, které mě bohužel bolely. Trochu větší spád, koukalo by se na to mnohem lépe, a nelogičnosti by byly zapomenuty. Děvčata herecky velmi překvapily, a pohled na ně byl jak jinak velmi příjemný. A Karl Urban? To je zde prostě obrovský omyl a hrůza.

Crazy Joe (2013)

Statham tu je jak jinak opět za siláka, a opět velmi často usedá za volant. Přesto snímek vybočující z hercova standartu zdá se (pravda, vše nakoukáno nemám). Přemálo akce, o to úderněji a syrověji však působí, s úsilím na dbát na příběh a přerod hlavního hrdiny. Celkem napínavé, bez atmosféry špinavých Londýnských ulic. Chvílemi moderní Robin Hood, chvílemi romance. Přesto slušné, s jednou velmi skvělou scénou lžíce s okem, v níž mě Jason vyděsil tak, jako ne za všechny filmy s ním doposud viděné.

Syrup (2013)

Nenudící film, ikdyž jsem viděl i zábavnější komedie. Nemohu se však zbavit pocitu, že scénář je více jak zpoloviny nedodělaný. Pochopí nejspíš jen člověk, denně vysedávají u reklam a teleshopingu. Škoda, nabízí se tak svižná konverzačka s potenciálem a z prostředí, ve kterém by se to mělo dobrými nápady jenom hemžit. Herci dobří a sexy Amber jak jinak, velice koukatelná.