• Western

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Dalo by se říci, že střední je peklo... Na které většina z nás z láskou vzpomíná po celý život. Jedinečný film o toulkách střední školou (nejen o tom) a věcí s ní spjatých. Bez zbytečných vulgarit a ujetosti. Lehce vyprávěný, o to silnější v emocích. Jeden z nehlubších zážitků za poslední dobu. Výborní Legan Lerman a Mae Whitman. Emma Watson nezůstává pozadu. "Přijímáme tu lásku o které si myslíme, že si ji zasloužíme"

Sexbomba od vedle (2004)

Tradiční teen komedie. Jak už to bývá zábavná, "romantická" a sem tam hloupá. Leč se sexy nadsamicí Elishou, na kterou se mi opravdu moc hezky kouká. Příjemné zpestření je rázná postava Kellyho v podání Timothy Olyphanta. Emile Hirsch bude muset zabojovat a překonat sám se sebe aby získál srdce své dámy od vedle.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

I přes syrové válečné orgie na úvod je zachraňte vojána Ryana jeden z nejlidštějších válečných filmů co jsem viděl. A jestli vás právě tahle sekvence nahlodá, budete možná trochu sklamaní. Protože něčeho podobného se dlouho nedočkáte. Nastává totiž fůra dialogů a úvah na cestě skrze bombardovanou Normandií, které táhne kdo jiný než ústřední postava v podání Toma Hankse. Bezchybná režie celého filmu. Těch akčních bez debat. Výborné výkony ostatních herců. Krásná hudba.

Zaříkávač koní (1998)

Romantické drama s americkými kovboji dnešní doby. Skvělý Robert Redford a jeho snaha vyléčit poraněné, krásné zvíře. Společné záběry a chvíle těchto dvou hlavních je to co mě k filmu táhne znovu a znovu i přes poměrně pomalé tempo vyprávění. Všechnu tu syrovost a tíhu následků tragédie se snaží zjemnit romantická linie filmu.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Do třetice všeho nejlepšího. Ta samá směsice kvalitního napětí, zábavy a dobrodružství přidaná o postavu Seana Conneryho-Jonesova otce. Neustálé popichování, požďuchování a hlášek, neutichajících ani v těch nejakčnějších pasážích. A ikdyž se Indiana chce vlastně jen zavděčit svému ústupnému otci, i tak se musíme smát. Ohromný napínavý závěr, který nemůže končit klasičtějším záběrem. Odjezd vstříc zapadajícímu slunci.

Taxi (1998)

Francouzská rychlá komedie se slabým scénářem, o to však zabijáčtějším humorem. Žádný z policistů nebyl ušetřen. Zejména policejní náčelník je neuvěřitelnej. A nebylo by to správný rychlý auto bez sexy kočky, zde přítomné Marion.

Milionová bankovka (1954)

Komediální studie o tom, že boháč má, narozdíl od chudáka, všude dveře otevřené. A o vlivu peněz na jeho okolí.

Ranař (2011)

Jakožto velký fanoušek hokeje jsem byl mile překvapen a o to více zpokojen. Zde příběh muže, který by rád někam patřil a byl něčeho součástí, ať by byla jeho úloha jakákoliv. Jak se říká-Pro tým cokoliv. Je to svižné, vtipné, romantické, krvavé, bohužel vulgární a občas hloupé. Zkrátka životopisné drama útočící na Oskary to není. Hlavní postava sympatická, dobře zahraná Williamem Scottem.

Drive (2011)

Hlavní postava je mluvka, a tomu odpovídá množství dialogů a plynulost děje. Ovšem do chvíle než si mluvka sedne za volant. Naprosto skvělá kamera modelující každý záběr do krásy, kterou tu a tam utne přemíra násilý a brutality. Mluvka nemluví, nýbrž jedná. Do toho všeho zní mimořádně výtečný soundtrack podtrhující výbornou atmosféru, kterou tento film má. Herci bezchybní.

Člověk ze Západu (1940)

Válka mezi rolníky a dobytkáři o území a půdu. Na jedné straně samozvaný soudce Bean, skvěle zahraný Brennanem. Na straně rolníků pro změnu charismatický Cooper. Lehce romantický příběh ústící v dramatické finále koncertního sálu muže proti muži.