Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Poslední recenze (10)

plakát

Zrodila se hvězda (2018) 

Opět se potvrdilo moje tvrzení, že pětihvězdičkový systém hodnocení je nedostatečný. Mé hodnocení 9/10. Nakonec sice převládl pozitivní dojem a dala jsem 5 hvězd, ale stále si myslím že 4 jsou málo a 5 je moc. Snímek měl hned od počátku dobře našlápnuto na nejvyšší příčky, bohužel po prvním společném koncertu obou protagonistů začal děj lehce pokulhávat. Zbytečně roztahaný střed filmu napravil zas až závěr. Konec sice nebyl velkým překvapením, zato jsem do poslední chvíle s napětím očekávala něco, co nakonec nepřišlo, což mi tu předvídatelnost trochu vynahradilo. Mám poznámku i k hudební stránce filmu... V podstatě jsem naprosto souhlasila s Jackem, že se Allyina hudba v sólo kariéře zvrhla z "mám-co-říct" na "stejně-je-vám-fuk-co-zpívám-hlavně-když-to-dobře-zní-a-někdo-kroutí-prdelkou". Po prvních zazpívaných písních jsem se těšila z toho, že to bude i hudební zážitek. S postupem děje mě vlastně ale ty písně bavily míň a míň. Nechci říct, že nestály za nic... za mě jen prostě ty nejlepší melodie zazněly hned na začátku.

plakát

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) 

Tak na rovinu... Co vám to připomnělo? NIC??? ...Boj o ropu, pitnou vodu, čistší geny... Svět po globální katastrofě, plný umaštěných, degenerovaných individuí na strojích, které slátali ze všeho, co zbylo z původní civilizace, které vede ten nejošklivější vůdce, který se honí za ženskýma... Hrdina - asociální pablb zachraňuje ženské, které si to napůl nepřejí a minimálně zpola nezaslouží. Kravky ženoucí se za zelenější pastvinou... Nakonec vůdci skočí do chřtánu, aby ho porazili v nerovném boji. A samozřejmě nezapomeňme na zelený happy end... POŘÁD NIC??? ...tak já vám napovím... minule tam bylo větší vlhko ...BINGO!!! VODNÍ SVĚT v dehydratované úpravě ...takže za mě hvězda dolů za neoriginalitu... P.S.: Tohle vážně nominovali na Oscara? PROČ?

plakát

Rezistence (2015) 

Moje zkušenost s touto trilogií začala zkouknutím prvního filmu Divergence. Film byl povedený a děj sám o sobě až na pár drobností neobsahoval nic moc přehnaného. Takový vcelku "reálný" obraz budoucnosti. (Berte mě s rezervou, ani já do budoucnosti nevidím) Následovaly knížky. Po přečtení prvního dílu jsem se pozastavila nad rozporem s filmovou verzí. Byla to drobnost, nicméně zcela změnila význam pojmu "divergence". Po přečtení druhé knihy mi došlo (ech... jaké překvapení), že ta odchylka nadělá v celé trilogii dějový bordel a scénář nemá šanci si udržet podobnost s knihou. Pak už asi nikoho nepřekvapí, že sny (v tomto případě spíš malé noční můry) se právě staly skutečností. Ikdyž pominu fakt, že film byl dost ořezaný (což se koneckonců u filmů podle knižních předloh běžně stává), musím snížit hodnocení z původně zamýšlených čtyř hvězd na tři, jelikož se druhý díl dostal naprosto mimo významovou linii knihy. I přesto věřím, že se bude líbit všem zastáncům post-apo filmů, kteří knihy nečetli.

Poslední hodnocení (1 031)

Predestination (2014)

09.10.2021

Ad Astra (2019)

14.08.2021

Noe (2014)

01.08.2021

Captain America: Občanská válka (2016)

31.07.2021

Na hraně zítřka (2014)

22.06.2021

Fair Haven (2016)

07.06.2021

Two Little Boys (2020)

06.06.2021

Odkdy to vím (2008) (TV film)

06.06.2021

Nemožné (2018)

06.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama