8 MM (1999)

Možná budu vypadat trochu zvrhle, ale ta sadistická atmosféra mě fascinovala :D Nicolas Cage byl už tradičně dobrý, ale opět si mě bohužel nedokázal získat :) Zato Joaquin, ten si mě opět získal okamžitě, jakmile se objevil na scéně! Tenhle styl mu prostě sekl a podle mě pro něj byla role Maxe jednou z jeho nejlepších.. Trochu mě mrzelo, že nebyl ve filmu déle, ale asi se s tím musím smířit :) Celý film byl nabitý akcí a pornem a to je fajn :D Ten závěr mě sice už tolik nenadchl (respektive od té první pořádné vražedné scény to už nebylo úplně to pravé), ale to nic nemění na tom, že je tenhle film pro mě jedním z nejlepších :)

Zlo mezi námi (2003)

Tak tenhle film mě dostal.. Erik je neuvěřitelně sympatický a charismatický člověk.. Skvěle se chová a cokoliv udělal jsem naprosto uznávala a chápala! Jeho příběh je opravdu velmi silný a celý jsem ho s ním prožívala.. Andreas Wilson svoji roli zahrál naprosto perfektně a bezchybně a každý jeho pohled byl naprosto přesný vzhledem k tomu, co se právě dělo na scéně.. A mimochodem se na něj i hezky koukalo :D K tomuto filmu by se dalo napsat ještě mnohem víc chvály, ale jsem tak unesená, že už mě žádná další souvislá věta nenapadá.. Prostě super!

Zápisník jedné lásky (2004)

Kdybych měla hodnotit pouze první část filmu, dala bych bez rozmýšlení plný počet. Něco tak romantického jsem snad ještě neviděla.. Noah je příkladem téměř ideálního romantika a Ryan svoji roli zahrál prostě bezchybně.. Byl dokonalý v každé situaci! :) Co se týče Rachel, možná bych se neměla raději vyjadřovat.. Ano, má sice krásný úsměv, ale to její přihlouplé hihňání mi vážně dost vadilo.. Ani tentokrát se jí nepodařilo mě zaujmout.. I přes to bych se ale dokázala přenést a dát 5* nebýt toho, že v polovině filmu nám autor "na plnou hubu" sdělí, jak celý ten příběh Noaha a Allie vlastně skončil.. To mě tak zklamalo! Celá druhá část už pak byla o ničem a rázem mě to přestalo bavit. Ale vzhledem k tomu, že jsem ze začátku dokonce přemýšlela, že si film přidám do oblíbených, budu mírná a dám 4* :)

Casanova (2005)

Tohle je prostě krásný romantický i vtipný příběh.. A když se do takového příběhu dosadí krásná hudba a skvělí herci, nedá se to zkazit.. Neumím si představit, že by se v roli Casanovy mohl objevit někdo jiný než Heath a zahrát legendárního svůdníka tak úžasně jako on.. Tahle role mu bezpochyby sedla a jako vždy mě zaujal.. :) Jeremy Irons byl opravdu fantastický! Zpočátku mě jeho vzhled v tomto filmu trošku zarazil (ty paruky dělají divy :D), ale když jsem si zvykla, mohla jsem si jeho herecké umění vychutnat naplno.. Byl opravdu moc dobrý :) A samozřejmě i zbytek obsazení se dle mého názoru vydařil.. Na 5* to sice není a tento film bych zařadila spíš mezi takové ty odpočinkové romantické snímky.. Ale líbil se mi a bavil mě, což je pro mě hlavní :)

Hříšný tanec (1987)

Tenhle film je moje srdcová záležitost.. Všechno je na něm naprosto dokonalé! Příběh je neotřelý a i po tolika letech mě stále dostane.. Závěr je snad ten nejkrásnější a nejromantičtější, jaký jsem kdy viděla a (trochu nerada se k tomu přiznávám) vždy mám problém zadržet slzy.. A ta Johnnyho věta "Baby nebude sedět v koutě".. :) Jennifer Grey je pro tento film skvělá volba. Je nádherná, milá, nevinná.. Prostě jí ta role sedla jako ulitá.. Patrick Swayze je neuvěřitelně sexy a v dětství to byl muž mých snů.. Opravdu nádherně tančí! :) Hudba je víc než dokonalá a mohla bych ji poslouchat i po těch letech pořád dokola.. Pro mě jednoznačně nejlepší taneční film (ne-li jediný opravdu dobrý, ale to je jen detail).. Úžasné! ♥

Mechanik (2004)

Bohužel musím říct, že mě tento snímek lehce zklamal.. Myslela jsem, že budu od začátku až dokonce přilepená na obrazovku a budu hltat každé Baleovo slovo.. Ale nestalo se tak a po většinu filmu (především tedy v první části) jsem nepocítila žádný strach a dokonce ani sebemenší napětí, když se Trevor vracel do svého bytu.. Ovšem v poslední půlhodině se to konečně rozjelo a stalo se to, co jsem očekávala.. Nevnímala jsem okolí a byla jsem napjatá, jak to všechno skončí, když začal Trevor postupně odhalovat všechna tajemství.. Druhá část filmu byla prostě skvělá a naprosto mě dostala! I závěrečné rozuzlení celého příběhu pro mě bylo dost překvapivé a jednoduše úžasné! A v neposlední řadě obdivuji Christiana Balea, že kvůli roli dokázal tolik zhubnout.. Ty vylézající kosti byly vážně nechutné, což byl (jak předpokládám) účel, který se jednoznačně vydařil.. Takže až na nějaké ty nudné scény ze začátku je to film moc dobrý a ke konci mě vážně bavil! :)

Veřejní nepřátelé (2009)

Johnny mě opět nezklamal a úžasná Marion Cotillard po jeho boku také ne.. Ve filmu je spousta napínavých scén, které všemu dodávají na dramatičnosti.. Postava Johna Dillingera je neuvěřitelně zajímavá a Johnny ji zahrál opravdu skvěle! Ty jeho hlášky a celkový výraz.. Tohle je zkrátka super film!! :)

Na stojáka (2004) (pořad)

Není to sice dokonalý pořad, ale mě prostě baví! Samozřejmě hodně záleží na tom, kdo právě vystupuje, ale většinou mě pobaví snad každý.. Největšími génii v oboru jsou pro mě ale Iva Pazderková a především skvělý Karel Hynek!!! Je neuvěřitelně originální a vždy mě z jeho humoru bolí břicho od smíchu.. Je prostě dokonalý :) Jinak jsou tam baviči, kteří jsou opravdu dobří.. S jinými je to zase nahoru-dolů.. Celkově je ale pořad super :)

U-Turn (1997)

Popravdě řečeno jsem si nebyla jistá, jestli se mi film bude líbit.. Ale zaujal a to je hlavní :) Sice není dokonalý a občas mě nudil, ale za scény s B. B. Thorntonem a Joaquinem Phoenixem si ty 4* rozhodně zaslouží! Billy jako špinavý a (doslova) hnusný opravář se skvělými hláškami, nápady.. A se super smíchem :D Joaquin si střihl roli místního přihlouplého frajírka a (možná to zní divně, když to takhle řeknu) sedlo mu to.. Scény s ním (ač jich nebylo moc) patřily jednoznačně k těm nejlepším! A do toho hudba Johnnyho Cashe.. :) Co se týče Jennifer Lopez, nikdy si mě nedokázala získat a moc ji nemusím.. A o to víc jí sedla role té největší svině (ano, je to hnusné, ale je to tak :D), jakou jsem kdy ve filmu viděla.. Nick Nolte byl také skvělý! Takový zlý slizoun, byl postě super.. A musím říct, že ani Sean Penn nebyl k zabhození.. :) No celé obsazení se podle mě vydařilo (ještě bych mohla zmínit Claire Danes, ta byla taky dokonalá :D), ale ten závěr tomu ještě trochu ubral.. I když závěrečná pointa s Billym byla také skvělá.. Trochu smíšenější pocity.. Ale celkově byl film moc dobrý :)

Plán 9 (1959)

Ano, čekala jsem, že se nasměju trochu víc, ale vesměs mě film nezklamal a dostala jsem od něj to, co jsem očekávala.. Kývající se náhrobky, létající talíře, planeta mimozemšťanů.. :D To všechno bylo skvělé.. A samozřejmě jedna z nejlepších scén, na kterou jsem se hodně těšila - jak Tor J. jako zesnulý komisař zneškodnil originálním způsobem policistu u auta.. To nemělo chybu.. Vážně nechápu "ocenění" tohoto filmu, jelikož jsem viděla MNOHEM horší filmy! :)))