Reiniš

Reiniš

Jan Bodnár

okres Brno

• 25.6.2007  22:17

Jeden z těch ,,poctivých" amerických filmů pro každého. Nechybí tu romantika, vtip ani trocha vážnějších témat. Musím také pochválit herecké obsazení, které typově přesně sedí. Celkově se mi Sesterstvo líbilo, jen nevím co vám řeknu až se mě zítra zeptáte co že se mi na tom líbilo.

• 23.6.2007  23:13
    Dogville (2003)

Je to nudné, ale tak zajímavé že to prostě musíte dokoukat. Trier si s vámi hraje a je jen na vás zda na jeho hru přistoupíte nebo ne. Dogville je experimentátorská exibice, která se nebude líbit každému, ale zaujme všechny. Pro filmové labužníky povinnost. Pro ostatní ,,normální" diváky dobrovolný očistec...

• 17.6.2007  16:33
    Honey (2003)

Klasická americká patlanda, která tu byla snad už stokrát!Kdyby za něco stály aspoň ty taneční čísla. Film zachraňuje akorát roztomilá Jessica Alba a sympatický Mekhi Phifer.

• 13.6.2007  15:28
    Motel smrti (2007)

Čistě průměrný horor s půvabnou Kate a netradičním Wilsonem. Z několika scén jde sice strach, ale jinak je to film předvídatelný od A do Z. A za ten konec by se měl Nimrod stydět, což se naštěstí nedá říci o celém filmu.

• 9.6.2007  16:26

Zatím ten nejlepší film-noir, který sem viděl. Lana Turner je neuvěřitelně sexy a mezi ní a Johnem Garfieldem to od začátku skvěle jiskří. Jediné, co bych vytkl je zbytečně natahovaný konec. I tak musím říct, že jsem byl snímkem mile překvapen a určitě se k němu ještě v budoucnu někdy vrátím.

• 7.6.2007  21:08
    21 gramů (2003)

Ińárritu je největší mexický tvůrce dnešní doby. Na pomoc si přizval tři herecká esa a výsledkem je realistické, napínavé, smutné a hlavně originální drama, které potěší všechny milovníky nevšedních filmových zážitků.

• 2.6.2007  15:20

Od začátku režisér buduje skvělou atmosféru strachu. Hodně vám zahraje na nervy neustále se opakující hudební motiv. Čím se film blíží ke svému konci, tím víc vám začnou vadit různé věci. Například tupost všech postav, hloupé dialogy a i některé logické přehmaty. Vládce Temnot není špatný horor, ale Carpenter natočil už i lepší kousky. Film ocení asi hlavně skalní příznivci mistra a žánru.

• 17.5.2007  21:26

Film mě zaujal. Je skvěle nasnímaný a zahraný. A hlavně je tu zajimavý příběh, který se propojí až ke konci. Hodně nevšední snímek, který určitě není pro každého.

• 15.5.2007  13:45
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Stejně jako ostatní Bruckheimerovi seriály (CSI:Vegas, NY, Miami nebo Beze stopy) jsou i Odložené případy, tak trochu na jedno brdo. Skoro každý díl stejně začíná (flashback) i končí (zpomalené záběry na unavené tváře vyšetřovatelů doprovázené nějakým cajdákem). To nic nemění na tom, že má Cold Case skvělou atmosféru a všechny díly si drží dobrý standard. Kathryn Morris je skvělá herečka a celý seriál táhne na svých bedrech, jelikož většina ostatních postav je celkem o ničem. Na seriál se kdykoliv rád podívám, ale pravidelně bych na to asi koukat nemusel.

• 20.4.2007  22:39

Pokud jste stejně jako já četli knihu, tak u filmu asi usnete nudou. Tvůrci jen kopírují knihu slovo od slova bez špetky originality. Velkým kladem jsou pouze herci (hlavně trio McKellen, Molina a Bettany) a vizuální stránka (flashbacky stojí za to). Vzhledem k tomu, že Šifra má nejvíc komentářů na čsfd, myslím že moje stručné hodnocení stačí.

• 8.4.2007  16:00
    Petrolejové lampy (divadelní záznam) (2006)

Jedná se o záznam divadelního představení. Hra byla skvělá. Vynikající herci (hlavně Pavla Tomicová), výprava, kostýmy...Zážitek to byl vážně nezapomenutelný. Jeden z důvodů proč občas zajít do divadla.

• 8.4.2007  14:14

Na začátku sem si říkal, že je to jen dobré. Trochu mě otravoval hlas vypravěče a malinko jsem se i nudil. Postupně jsem, ale začal do snímku pronikat. Maggie mi bylo líto a v ringu jsem jí fandil čím dál víc. V tu chvíli jsem viděl film, tak na 4 hvězdy. Jenže při poslédním zápasu se stalo něco, co mě absolutně odzbrojilo a co vám samozřejmě neřeknu. A najednou mi došlo, že koukám na velmi silné drama, se skvělými výkony (hlavně Hilary Swank) a poctivou Eastwoodovskou režií. Opodstatněný se ukázal i hlas vypravěče. Vše perfektně zapadlo. Million Dollar Baby je film, na který nezapomenete a jemuž místo ve filmové historii bude víc než slušet.

• 30.3.2007  22:56

Je to chaotické, zbytečně dlouhé, místy hloupé a naivní, scenář je přeplácaný atd....Ale během celého filmu jsem se ani jednou nenudil. Všechny ty nešvary mi byly jedno. Připadal jsem si jako desetiletý kluk, který zrovna sleduje svůj nejoblíbenější film. Fandí Jacku Sparrowovi, srdce mu poskočí když se z hlubin vynoří Kraken a u polibku milenců se cudně začervená...Když tohle dobrodružství skončí jde ven a touží být jako kapitán Sparrow...O pár let později, když film skončí sedne si k počítači a napíše na čsfd tuhle recenzi. Někdy je vážně hezké vrátit se do dětství. Od toho tu Piráti přeci jsou.

• 26.3.2007  21:02
    Štěstí (2005)

Skvělý film, kterému se vyhněte pokud máte špatnou náladu. Sledovat dvě hodiny starosti a beznaděj obyčejných lidí není vážně pro každého. Nejlepší výkon podle mě odvádí Aňa Geislerová, její duševně narušenou Dášu budete nenávidět (nebo litovat) od první chvíle. Duo Liška-Vilhelmová hraje dobře, ale místy jsou trochu nevýrazní. Nakonec se mi do hlavy vryla jedna věta, kterou říká jedna z postav: ,,Lidé si občas ničí své životy sami, ale tady u nás na to mají zvláštní talent…“. S tím musím bohužel souhlasit. Štěstí je prostě skvělé drama, ale jeden takový snímek za rok stačí…

• 23.3.2007  18:03
    Kriminálka New York (TV seriál) (2004)

Do třetice a opět trochu jinak. Kriminálka New York je asi nejtemnější a nejdepresivnější ze všech třech CSI. N.Y. je nám ukázán jako velmi špinavé, deštivé a nelítostné místo. Gary Sinise podává velmi dobrý výkon a působí sympaticky. A to ani netrousí jednu hlášku za druhou ani to není rytíř ve zlaté zbroji, jako jeho předchůdci.

• 13.3.2007  18:38

Knížky Corrine Hofmann znám, takže mě jednání hlavní hrdinky tolik neudivovalo. Za to mě, ale místy docela nudilo. Tenhle film během své dvouhodinové stopáže neukáže nic co byste nevěděli z jakéhokoli dokumentu o Africe. Navíc se místy docela vleče a jen málokdy vás skutečně napne. Na film se určitě dobře kouká a pochvalu zaslouží i herci. Problém celého filmu, ale bohužel je že jen klouže po povrchu a málokdy si vás pustí k tělu. -Průměrná limonáda jen pro fandy předlohy.

• 11.3.2007  14:16

Poctivě natočený blockbuster, který je plný skvělých akčních scén a triků. Arnold je po dlouhé době ve formě a ostatní herci jsou taky dobří (Kristina Loken asi ve své nejlepší roli). Celkově je T3 skvělý popcorn a svým předchůdcúm ostudu neudělá. Jen už si teď nevzpomenu o čem, že to bylo.

• 4.3.2007  15:14

Na Alison Lohman a Michelle Pfeiffer jako na matku s dcerou je vážně skvostný pohled. Škoda, že to nelze říci i o zbytku filmu. Knižní předlohu neznám, ale je vidět že na ni film hodně staví. To se bohužel odráží v tom, že vás snímek během své stopáže nevtáhne dovnitř. Místy mě nechával i docela chladným. Verdikt: Skvělé výkony+dobrý scénář+rutiní režie= Průměrné drama.

• 25.2.2007  21:42
    Swingtime (TV film) (2006)

Neuvěřitelně silné drama, které se vám zaryje pod kůži. Díky skvělým hereckým výkonům, režii i technické stránce se jedná o nezapomenutelné drama (skoro až thriler), u kterého vám dojde čím vším si lidé za komunismu musely projít. Po dlouhé době televizní snímek, jež stojí za to vidět.

• 24.2.2007  18:41
    Moucha (1958)

Tenhle film vážně hodně zestárnul. Má sice několik napínavých chvil, ty ale většinou přebije naivita a určitá sebeparodie. Lidi z toho možná v 58.byli na větvi, dnes je to už spíš k smíchu. Doporučuji pusti si verzi s Goldblumem.

• 24.2.2007  16:55
    Equilibrium (2002)

Equlibrium je velmi povedená sci-fi. Škoda, že režisér místy neví jestli je film spíš akčí pecka nebo fylozofický otazník. Oboje se totiž docela tluče. Jinak velkou pochvalu si zaslouží herci. Samozřejmě hlavně Christian Bale, který zvládl emoční prechod svého hrdiny i akční scény na výbornou. Kdyby tvůrce na snímku ještě trochu zapracoval mohl být vynikající, takhle je to jen další šedá vize budoucnosti s několika technickými vychytávkami.

• 21.2.2007  20:04

Tahle bondovka nabízí to nejlepší i to nejhorší, co bylo k vidění v posledních devatenácti dílech. Brosnan samozřejmě nepostrádá své charizma a nadhled .Halle Berry s Rosamund Pike zase sex-apeal. Pokud máte tedy rádi všechny ty Bondovi serepetičky (neviditelné auto,nůž+vysílačka v jednom, apod.) a Bondovky vůbec je Dnes Neumírej pravou volbou. Pro vás ostatní se jedná o dálší zaměnitelný akční film.

• 19.2.2007  18:24
    Vlasy (1979)

V první polovině jsem Vlasy úplně nechápal, pak se to ale rozjelo a já už nepochyboval, že sleduji vážně nezapomenutelný film. Skvělý je taky Treat Williams, který zde předvádí svůj životní výkon. Forman natočil dílo, jehož poselství je i přez třicet let velmi živé.Tohle je prostě povinnost pro každého filmového fandu, o tom žádná..

• 8.2.2007  11:26

Craigovi jsem věřil od první chvíle a moje očekávání zcela naplnil. Hodně se mi líbila Eva Green, která vážně není jen lacinou bond girl. Režisér odvedl svou práci (hlavně co se akčních scén týka) dobře. Jedinou a zásadní chybou filmu je scenář.Ten místy působí neuvěřitelně prkeně a zamotaně. Casino Royale není nejlepší bondovka, rozhodně je to ale nejlepší akční film poslední doby..

• 6.2.2007  22:40

Rozhodně je to vizuálně nabušené, ale..Celé je to hodně divné. Příběh se točí ve spoustě dějových částech a okolo nepřehledného množství postav. Příde mi, že tady trochu vyhrála forma nad obsahem. Noční hlídka se mi jinak rozhodně líbila, jen vám neřeknu tak úplně proč.Nakonec mě taky mrzí, že podobné filmy netočíme i u nás...

• 30.1.2007  17:47
    Stroj času (2002)

Pořád to vypadalo hodně slibně, ale v posledních dvaceti minutách se film rozpustil v hromadě klišé a nelogičností. Odvažuji se dokonce říct, že je to ztráta času! Film skutečně jen pro skalní příznivce sci-fi.

• 17.1.2007  21:59
    Lemra líná (2006)

Průměrná komedie-vidět a zapomenout. Obsazení se ovšem povedlo na výbornou (krom páru M.M. a S.J.P. mě potěšila také sympatická Zooey Deschanel). Žádný otřes v žánru ovšem nečekejte..

• 14.1.2007  20:07

Musím říci, že při sledování téhle anime jsem si připadal jako Alenka co právě propadla zaječí norou. Miyazaki na vás valí neuvěřitelnou spoustu nápadů a odkazů, ze kteterých vám půjde až hlava kolem. Film proto rozhodně stojí za to vidět znovu. Oproti "Mononoke" nemá snímek, tak tíživou atmosféru, takže bych se na něj koukl klidně i s dítkem. Cesta do Fantazie pobaví prostě každého bez rozdílu..

• 13.1.2007  18:24

Film sice balancuje na hraně stokrát omleté pohádky, ale hlavně díky ústřednímu páru funguje. Celkově se jedná o docela neškodnou romantiku.

• 11.1.2007  18:40
    Hlas smrti (2005)

První polovina-nuda. Druhá polovina-dobré tempo, za to přibylo několik nelogičností. Co mi ale vadilo nejvíc je nulová atmosféra. Keaton by si měl začít rychle vybírat lepší filmy.