• Pohádka

Všechno nejhorší (2017)

Horor určitě ne, ale nadprůměrnej thriller-komedie určitě jo. Má to velkej spád, humor, perfektní nápad s časovou osou.

Shaft (2019)

Těch krimi-komedií je poslední dobou až moc, připadá mě to všechno na jedno brdo. Shafta jsem si pustil jenom kvůli S.L.Jacksonovi, ten mě ani po sedmdesátce nezklamal, ten film drží a táhne hlavně on, protože představitel jeho syna je strašně nevýraznej a mdlej. Nejvýraznější tady jsou hlášky, i když předabovaný do povolené češtiny ztrácí glanc, přestřelky mě moc nezaujaly, je to všechno takový napůl-55%.

Sedm bílých plášťů (1989) (TV film)

Nudná kriminálka s výborným obsazením, ve které se nic neděje. A závěrečný Colombovský odhalení na mě působilo spíš tak, že scénáristovi došel dech a nevěděl, jak to jinak logicky ukončit, než přiznáním pachatele bez pořádnýho důkazu.

Mrazivá pomsta (2019)

Boj sněžného pluhu s mafií jsem viděl přesně před rokem a půl, takže si nepamatuju úplně všechny detaily, ale Mrazivá pomsta je prakticky jako by sněžnýmu pluhu vypadla z prdele. Rozdíl je jenom v jinejch hercích, umístění filmu a v tom, že místo srbů jsou tady indiáni. Jinak prostě všechno stejný, způsoby vražd, jména a přezdívky zabitých s křížkem atd. Neříkám, že mě to nebavilo, nevidět původní předlohu, tak tomuhle remaku napálím čtyři hvězdy, ale když víte, co přesně bude následovat a navíc se stane vlastně úplně přesně to, co už jste viděli někde jinde, tak to ubírá na požitku. Je mě záhadou, proč jeden a ten samej režisér natočí po pěti letech remake svýho filmu.

Vládce Paříže (2018)

Škoda první asi třičtvrtěhodiny, kdy se to přelívalo trochu nepřehledně a rychle. Potom to ale chytlo silnej drive a ta druhá půlka filmu byla minutu od minuty lepší. 65%

Kursk (2018)

Další katastrofický film natočený podle skutečné události. Kursk mě ale vůbec neoslovil, nevtáhl do děje, zásluhu na tom mají i nevýrazní herci. Daleko víc mi dalo, když jsem si přečetl po konci filmu o téhle události na wilkinpedii. Tady na csfd pro mě nepochopitelně v červených číslech.

Stíny války (2018)

Další z filmů na jedno podívání a na kterej zapomenu hned, jak ho smažu. Začátek sice nebyl tak špatnej a já si nejdřív říkal, že to hodnocení tady je zbytečně nízký. Film nabízí spoustu akčních scén, přestřelek, nábojů vypálenejch jak v Rambovi. Některý tyhle akční scény jsou natočený fakt dobře, některý zase přehnaně. Největší průser je ale celková zápletka, né moc dobrej příběh, intriky, zrady, pokerová tvář hlavního představitele - to všechno se ve mě nashromáždilo a závěr filmu jsem dokoukal se sebezapřením a očima tlačil čas. 40%.

Dálniční hlídka (2019)

Když vypustím asi dva hodně dlouhý dialogy, který mě nic nedaly a ve filmu klidně nemusely být, tak je to určitě lehkej nadprůměr v daným žánru. Film táhnou jednoznačně Costner a Harrelson, ale to bylo jasný, oba jsou to výborní herci, navíc oba můžu. 70%.

Trhlina (2019)

Po Únosu a Čáře šli Slováci do dalšího zajímavýho tématu, kterej mi u nás prostě chybí. Přiznávám, úplně jsem nepobral konec, nevím vlastně, co se stalo. I tak se ale na slovenskou Záhadu Blair Witch dívalo dobře, Maštalíř klasicky v drsnejch rolích bez chyby - 60%.

Zlatý podraz (2018)

Nikde jsem se nedočetl, jestli ten závěr finále ME 1951 ve filmu má něco společnýho s pravdou, takže je to asi smyšlený. Trošku škoda, když točím něco podle skutečnýho příběhu, můžu si něco vymyslet, ale né takovou zásadní věc, jaká byla na konci. Určitě mě překvapilo, jak herci zvládli basket, necítil jsem se při sledování trapně jak u některých sportovních filmů, fakt to působilo věrohodně. A jinak si myslím, že spousta věcí ve filmu se dala dotáhnout dál. Neurazilo, ani nenadchlo, průměr - 50%.