• Pohádka

Hastrman (2018)

Máj, Kytice, Polednice. Nikdy jsem těmhle poetickejm filmům nebyl nějak moc nakloněnej. Od Hastrmana jsem taky nečekal nic extra, navíc od režiséra, jehož osobu moc nemusím. Jenže pozor-díky tomu, že neznám předlohu a nevěděl jsem tak rozuzlení, vydržel jsem celkem v napětí až do konce, jak to všechno dopadne. Jednoduchej příběh, dobro a zlo je jasně daný, na můj vkus tam bylo moc toho dobovýho tance a zpívání, ale zase na druhou stranu bylo i tohle solidně natočený. No a představitel Hastrmana, Karel Dobrý, je prostě ďábel, kterýmu ta role hrozně sedla. Moc bych mu přál hlavní roli v nějákým velkým zahraničním filmu, ten chlap má takový charisma, že by ho mohl ostatním hercům rozdávat.

Sestra (2018)

Jakýsi předfilm V zajetí démonů. James Ward je na tyhle filmy špička. Klášter, okolí kolem něj a děsivá atmosféra na jedničku. Nenudil jsem se, závěr je sice trochu moc digitálně upravenej, ale i tak dávám slušných 60%.

Rédl (2018) (seriál)

Hřebejk mi Rédlem kápnul do noty. Seriály na stejný, nebo podobný téma prostě tady u nás umíme (když teda dostane dobrej scénář do rukou schopnej režisér). První díly jsou vždycky takový nejslabší, než se to trochu rozjede, ale už tady po skončení toho prvního jsem měl pocit, že Rédl půjde hodně nahoru. Příslib byla hlavně dvojice Novotný-Hofmann, který řadím v rolích záporáků hodně vysoko ze všech těch filmů, kde se vyskytovali gangsteři. Sokol jako vyšetřovatel mi narozdíl od většiny ostatních uživatelů nevadil a hodně mě oslovil slovenský herec v roli generála, kterej z basy tahá za nitky.

Equalizer 2 (2018)

Denzel likviduje svoje protivníky stejně dobře jako v jedničce, to zase jo. Jinak mě ale samotný děj moc neoslovil, pomalý rozjezd, že bude Pascal hlavním zrádcem, to se dalo předpokládat už po tom, co se objevil. Taky nechápu, proč amíci za každou cenu hledaj skoro v každým filmu nějáký spiknutí proti někomu a je jedno, o koho jde. A druhá dějová linie - napravení černošskýho chlapce, kterýho Robert McCall vyrve ze spárů gangu, bylo podle mě úplně zbytečný. Na akční scény se dívá pořád hezky, ale oproti jedničce film značně pokulhává - 50%.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Za mě velký zklamání, jako drama 50%, jako komedie 10%, takže celkově 30%. Jinak ale výbornej Švehlík, Dušek s Malým dostali strašně málo prostoru a závěr filmu je neskutečně slabý.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Nebudu z toho dělat tragédii, ale tohle jako vánoční pohádka ani náhodou. Všechno začalo slibně, když se objevil hlas mistra Preisse, ale ten jako vypravěč řekl tři věty a bylo po roli. Při následujících úvodních titulkách jsem si připadal jak kdyby začínal Bolek a Lolek a né pohádka na Štědrý den. Skutečná onanie ale nastala při sledování zbytku, pohádka bohužel se špatným scénářem a všechno musel zachránit a happyend zařídit Lucifer Polívka, který vypadal jak z filmu o lebkounech. Jinak by to se Žitem špatně dopadlo. I když za to, jak se jeho role zhostil hlavní představitel, by si to zasloužil. Tím se dostávám k obsazení, jedinej potěšil Petr Kostka, Bohdalová mi nevadí, ale už je jí tak moc, že mám strach, že na mě vyskočí při otevření schránky. Kříž neskutečně přehrával, Hric s Noskem zase udělali z pohádky festival, kdo víc zařve. No a pro mě nejdůležitější postavy v pohádkách, a to čerti ? Vilhelmová mě srala od samýho začátku a Liška byl předurčenej hrát v pohádkách degeny, to mu sice jde, ale čeho je moc, toho je příliš. Takže peklo zachránil svým tvrďáctvím Lucifer Bolek, kterej byl k vidění asi tři minuty. Celkově to je podprůměrná pohádka, řekl bych nejslabší vánoční za poslední roky, okořeněná příšernýma písničkama. Už ji určitě nikdy neuvidím, jednu star dávám za Petra Kostku, který těm mladým aspoň ukázal, jak má vypadat intonace hlasu.

22. míle (2018)

Často chaotickej děj je vykompenzovanej skvělýma akčníma scénama a hodně dobrým závěrem - 65%.

Sicario 2: Soldado (2018)

Oporoti jedničce zůstala úplně stejně hutná hudba, i když ji měl na starosti někdo jinej, trochu se snížila atmosféra a moment překvapení, ale zase přibylo akce. Alejandro trošičku vyměkl, protože v jedničce by hlavounově dceři ustřelil palici a nezachranoval ji. Na jedničku to určitě nemá, ale spojení Del Toro-Brolin mě hodně baví a doufám, že ještě bavit bude.

Šokující zločiny: Až na dno Orlíku (2002)

Viděl jsem hodně dokumentů o orlických vraždách, většinou se všechno opakovalo dokola, jen v jiným podání. V tomhle ale zazněly výpovědi, který jsem dotedˇ nikdy neviděl, hlavně co se týká Černýho a jeho nejbližších. Jinak hodně povedej dokument strašně sráží nekvalitní zvuk.