• Krátkometrážní

Chtít chytit vítr (2013) (studentský film)

Podľa mňa tento krátky dokument prostredníctvom svojho hlavného hrdinu celkom dobre vystihuje pocity mnohých mladých ľudí v súčasnosti a akúsi ich bezcieľnosť a nejasné potácanie sa na hranici dospelosti. Márna snaha nájsť si prácu, splatiť dlhy, vysoká škola, ktorú študujem, ale vlastne ani neviem prečo a neistá predstava toho, čo chcem vlastne v živote robiť a ako chcem ten život vlastne žiť. Hlavný protagonista je navyše fajn a celkom sympatický a dokonca mu z úst sem-tam vypadne nejaká úsmevná hláška ("Vzdělání je přítěží. A já žádné nemám!"). Bavilo ma to a rozhodne dávam palec hore. Čiastočne som sa v dokumente tiež našiel. Vlastne mi aj bolo ľúto, že je to také krátke. Film si môžete pozrieť tu: https://vimeo.com/265211965

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nuž, ako by som to... Ak by každá komiksovka bola podobne štýlová a plná nápadov, tak by som ich zrejme aj sledoval. Iste, pár klišátkových rečí o tom, že rodina je best, by som oželel, ale to k Spideymu vlastne patrí, asi ako tupí tínedžeri do slasherov. Takže v pohode a 5*, nech nežerem. Bavil som sa náramne. Skvelá animácia, výborne napísané postavy, strhujúca akcia a funkčný humor. Viac podobných, please.

Halloween (2018)

"SAY SOMETHING!" Kvalitný návrat a poctivý slasher, hoci H20 ma bavil predsa len o nejaký ten chlp viac. Ale aj tak kvalita, ktorú si veľmi rád zopakujem.

Deadpool 2 (2018)

Párkrát som sa uchechtol, takže asi dobré, no. Škoda nevyužitia sympatických vedľajších postáv (Negasonic Teenage Warhead, Yukio), prípadne nevyťaženie ich potenciálu (Domino). Najviac ma pobavilo dávanie dokopy X-Force a následný výsadok tímu. Príbeh trochu lepší než minule, čo je fajn. Reynoldsov Deadpool už ale začína byť otravný. Hlavne keď sa snaží byť vtipný za každú cenu, a to robí na môj vkus až príliš často. Prežiť sa to dalo a celkovo je to lepšie než jednotka, ale druhýkrát si to nikdy nepozriem.

Léto 84 (2018)

Osemdesiatky, baterky, popkultúrne narážky, bicykle, štyria kamoši a strácajúce sa deti, ale Stranger Things to není, jasný pane! Síce by sa mi to páčilo aj bez tej thrillerovej koncovky, ale práve tá dodáva na temnote, znepokojení a pôsobí dosť prekvapivo. Celkovo je SUMMER OF '84 veľmi príjemné prekvapenie. Sympatické obsadenie, pohodové tempo, atmosféra a funkčné napätie. Spokojnosť.

Malá smrt (2014)

Zábavné, ale s prehľadom vedie záverečný "sex cez telefón v znakovom jazyku", ktorý má okrem humoru aj nefalšovanú romantiku a emócie. A roztomilú Erin James! :) Ostatné poviedky ale tiež stoja za to. Celkovo podarená a príjemná záležitosť.

Podvodník (2012)

What the actual fuck?! Najlepšie je do tohto dokumentu ísť bez akýchkoľvek informácií. Verte mi, budete len nemo čumieť. Ale nie je to len o obsahu, ale aj o majstrovskej réžii, ktorá rozumne dávkuje informácie, mätie vám hlavu, pohráva sa s vami, umne uzlí napätie, takže vaše emócie sú ako na hojdačke. Dávno ma žiadny dokument alebo vôbec film takto neprikoval k sedačke. Pecka.

American Animals (2018)

A takto to dopadne, keď si banda loserov zmyslí, že sú postavy z Tarantinových filmov. Suverénne, inteligentne zrežírované, miestami poriadne napínavé a herecky perfektné. Na ten cynický čierny humor sa možno dalo pritlačiť aj viac, ale nenudil som sa ani sekundu. Skvelá práca.

Zoufalství a naděje (2017)

"WILL GOD FORGIVE US?" Minimalistické, presné, herecky a technicky brilantné, plné otázok a neľahkých volieb. Ťaživá a depresívna štúdia viery a pochybností s pochmúrnymi tónmi apokalypsy, ktorá už klope na dvere. Silná káva.