Den zvířat (1977)

Velmi slušný thriller o souboji expedice s nelítostnou přírodou a zvířaty. 75%

Poslední dům nalevo (1972)

Musím souhlasit s kolegou Tomes83. Remake je daleko dynamičtější a propracovanější než klasika sedmdesátek. Ano, oba filmy se skládají ze stejného názvu, ale v dějovém jednání je každý úplně jiný. Vypsal bych rozdíly, ale to bych tu vypsal spoilery obou dílek. U mě to je za rovných 55%.

Děti noci (1991)

Dnes již klasická upírská vyvražďovačka. Ano působí to tupoučce a úsměvně, ale pro klasiky hororového žánru je toto dílo povinností. 50%

Dům voskových figurín (1953)

Velmi nápaditý snímek, kde vedle charismatického Vincenta Price exceluje brilantní Charles Bronson! Po takzvaném "remaku" s kravkou od Hiltonů sem si konečně mohl dopřát tuto parádní verzi. 80%

Carrie 2: Zuřivost (1999)

Velmi slušné pokračování Carrie. I když film nezměnil ze své původní předlohy skoro nic, tak působí dojmem ponurého thrilleru. A v závěru filmu se zuřivost projeví naplno, kdy o akci rozhodně nouze nebude. 75%

Carrie (1976)

Konečně jsem se dostal ke shlédnutí tohoto díla. Je to lehký nadprůměr jako její další dvě příjemná pokračování. Carrie je nesmělá dívka terorizována svojí vlastní fanatickou matkou. Není divu, že si ji ve škole dobírají vrstevníci a ve finále chytne rapla a.... 75%

Bitevní loď (2012)

Když se v roce 1992 vydala na svou poslední plavbu teroristy obsazená bitevní loď Missouri, nikdo z nich netušil, že se o dvacet let později vydá na plavbu ještě jednou a tentokrát definitivně naposled! 100%

Transport (1996)

Daleko lepší než první díl. Děj pobral daleko více akce a napětí, o trhání končetin a litry krve také nebylo nouze. Takže já jsem byl spokojený. Ještě mě schází mrknout na druhý díl, který zatim nemá českou podporu. 50%

Útěk robotů (1984)

Zajímavá podívaná na počítačovou infrastrukturu a roboty v první polovině 80.let. Dnes už to spíše působí komicky než hrůzostrašně. 55%

Nekonečný víkend (2008)

Ani remake mě vůbec nepotěšil a tak mohu konstatovat, že se nic u tohoto filmu nezlepšilo. Škoda! 50%