• Krátkometrážní

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Musím říci, že takto zpracované psychosociální drama/krimi se mi moc líbilo. Po celou dobu jsem váhala mezi 4 či 5 hvězdami. Ale nakonec vyhrálo maximální ohodnocení především kvůli Mare/Kate, jejíž výkon je excelentní. Rozpolcená a zkoušená Mare i postavy a děje kolem ní byly velmi dobře napsané i sehrané. Napětí mají všechny díly, ať jde o samotný krimi příběh či propletené vztahy s ním spojené. Opravdu zážitek.

Zlé pondělí (1960)

Chudák malý statečný Radek, který celý večer putoval deštivým Brnem a nikdo ho pořádně nevyslyšel. Připadal mi jako v pohádce o kohoutkovi a slepičce. Dobrý psychologický film i herecké výkony.

Mléčná dráha (2007)

Bohužel na mne až moc experimentální. Neměla jsem na film trpělivost. Příliš mnoho formy, málo děje. Škoda, Lily Lane se mi moc líbila.

Zavolejte porodní sestřičky - Série 1 (2012) (série)

Zatím příjemné seriálové překvapení s originálním retro námětem z Anglie r. 1957. A občas se objeví i suchý anglický humor. Mám radost, že opět po čase vidím Mirandu :)

The Twilight Zone (1959) (seriál)

Viděla jsem doporučených 45 dílů. Musím říci, že jsou to opravdu retro bonbonky, a nedivím se, že se tento seriál stal inspirací pro mnoho dalších tvůrců scifi a fantazy žánru aj. Velká fantazie, originalita, tajemno, často skvělé herecké výkony. Poklona panu Serlingovi a ostatním tvůrcům. Na tehdejší dobu opravdu unikát. Vytvořila jsem svou pětkovou jedenáctku, kterou mám hozenou do mého deníčku. Osobně se mi nejvíce líbily díly, které obsahovaly hodně tajemna, scifi, kritiku lidstva a nebo i špetku humoru :) Tímto moc děkuji Mr. Apachovi a dalším spřízněným duším, kteří mi seriál doporučili. Bylo to pro mne příjemné osvěžení v této celkem otravné době. K některým dílům se budu určitě ráda vracet.

Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda)

Myšička, Navrátil a Nebřenský jsou celkem vtipná trojka, ale jinak ani ryba ani rak, takové nemastné neslané. Polopatické vysvětlování, jak co vlastně bylo, bytostně nesnáším.

Zákal (2016)

Krvavá Luna mě přesvědčila herecky, Maria Mamona je opravdu v této roli výborná. Čiší z ní strach, na druhé straně nepokora a egoismus. Příběh je poutavý a moc se mi líbilo prolínání reality s minulostí prokurátorky i s jejími vizemi. Celou dobu jsem si říkala, co vlastně čekala? Že jí někdo odpustí? Nebo že se zbaví svého strachu a vnitřní zmatenosti? Její zlé skutky ji budou strašit do konce života. Výborný film o jedné černé duši.

Rodiče (2020) (seriál)

Moc jsem se těšila na Freemana a britský humor. Bohužel jsem se moc nebavila a rodiče i jejich synek mi byli dost nesympatičtí. Jejich chování, způsob komunikace apod. Humornější byli občas prarodiče a spolupracovníci. První polovina série byla určitě lepší. Do druhé série již nepůjdu.

Po bouři (2016)

Velmi příjemné komorní drama, kdy hlavní hrdina neví, co sám se sebou. Přichází proto postupně o svou bývalou manželku a syna. Rodinné problémy podobné jako kdekoliv na světě. Děj tak pomalu plyne a humorné prvky do příběhu přináší babička :) Konec filmu je určitě k zamyšlení. Možná naděje nebo taky ne. Od tohoto režiséra mohu doporučit ještě Zloděje, kteří pro mne byli pecka.

Výjimeční (2019)

Opravdu dlouho jsem se rozhodovala, jestli se mám na film podívat. Obávala jsem se "ždímačky". Slzy sice byly, ale film si je rozhodně zaslouží. Výjimeční jsou ti, kterým příroda nadělila velký kopec problémů, a výjimeční jsou i jejich pečovatelé, ať jsou to obětavé rodiny nebo poctiví nadšenci z podobných neziskovek. Film beru jako citlivou, dobře natočenou velkou poctu takovým lidem. Bez nich by byl svět temnější. A hvězdu navíc jsem dala všem šikovným tvůrcům za odvahu podobný film vůbec natočit.