To (1990) (TV film)

Bromance! To je dôvod, prečo sa mi žiadna detská scéna nezdala byť navyše. V dospelosti to už fungovalo menej. Ani sa nečudujem. Za 30 rokov zostarne všetko, okrem vnútorných démonov, keď im stačí strach ako jediná potrava.

Zmizelá (2012)

Príbeh jednej emancipovanej traumy, ktorá slušne vyjebala s obomi stranami zákona.

Hunger Games (2012)

Hlavná hrdinka je tu odvážnejšia než dať si burčiak z Limbachu v posledný večer tohtoročnej Lodenice a hľadať v tom blate čistú Toi Toiku. Inak dlhý predlhý úvod nie je ani tak nudný ako trápny. Elizabeth Banks nastrojená na štýl Srdcovej kráľovnej pripomínala, že tvorcom šlo o excentrický zjav á la Helena Bonham Carter, ktorá by im na to však nikdy nekývla. Ale Stanley Tucci bol obsadený dobre. A nemilosrdné scény občas prekvapili. Len meniť pravidlá po 70 rokoch by asi len tak neprešlo.

Černé Vánoce (1974)

Keď polícia ani rodina neprehľadá dom po nezvestnej, a jeho ďalšie obyvateľky po zmiznutí spolubývajúcej z neho neodídu, je to raj pre vraha. Nehovoriac o ďalších podivnostiach, ktoré trpeli nájomníčky internátu v čase Vianoc, keď sa mohli zbaliť a ísť domov.

Lady Bird (2017)

Ako keby sme sa dočkali hranej Darie a nebol by to trapas. V rámci možností paráda.

Dobrodružství Buckaroo Banzai napříč osmou dimenzí (1984)

Buckaroo Banzai je tajný agent a vedec zároveň, čo je pre film potrebné. Ale načo bol okrem toho ešte aj rocková hviezda a neurochirurg, to sa asi nedozvieme. Ak tvorcom hlavný hrdina nepripadal prekombinovaný, a nevšimli si, že sa im ďalšie jeho profesie nepodarilo rozvinúť, asi im chýba súdnosť. Chápal by som to jedine, keby sa jednalo o pilot k seriálu.

Wonder Woman (2017)

Chris Pine musí mať fakt slušné vybavenie, keď bohyňa-Amazonka začne po stretnutí s ním tvrdiť, že len láska môže spasiť svet.

Amblin' (1968)

Stretnúť a spoznať / odísť a opustiť. To sú štyri (ná)ročné obdobia medziľudských vzťahov. Či už na diaľnici, na púšti, na mori, na chvíľu či navždy.

Správná volba (2008)

Film ako chlap na párty, ktorý sa pokúša o nekorektný humor, a aj by mal úspech, keby ho zakaždým partnerka pod stolom nekopla do členku a nezašepkala so sileným úsmevom, aby jej prestal robiť hanbu. Keby tá toľko spomínaná satira vydržala, mohlo sa jednať o dobrú komédiu. Každý politik a novinár si tu ale vstúpi do svedomia, a opilecký vidlák s nadpriemerne inteligentnou dcérou tiež, aby to nakoniec zahrali do najalibistickejšieho autu, aký kedy scenárista vyprstil do svojej klávesnice. Vyznenie, že hlavné je mať konečne zásady, no už je jedno, aké, vedieť sa rozhodnúť, ale už nezáleží na tom, ako, obstojí v reálnom živote jedine tak pre rozprávku na dobrú noc o dôležitom poslaní zavlažovača dažďových pralesov.

Bunraku (2010)

Celkom cool origami, pripomínajúce Sin City a Kill Bill, ako aj ich inšpiračné zdroje. Avšak jeden horiaci šíp spôsobil veľký fail na inak dobre našliapnutej ceste za spravodlivosťou, kvôli ktorému sa stal príbeh obeťou štýlu.