• Krátkometrážní

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Kvalitou na Asylum neměla, což se dalo čekat, ale stále se mi líbila o něco více než Murder House. Velice potěšil návrat Taissy a přibytí mnoho nových postav, ze kterých mi skoro vůbec nesedla Emma Roberts (spíše to bude otravnou postavou, kterou hrála). Příběh je rozhodně zajímavý a velmi odlišný od ostatních s dobrými nápady a zápletkami. Líbilo se mi, že konečně nějaká série AHS dopadla vcelku dobře. Samozřejmě nejlepší je opět Jessica a že tentokrát hraje opravdu velkou "bitch". Z nových postav stojí za zmíňku určitě Kathy Bates, který byla naprosto skvělá v roli rasistické masové vražedkyně, ale mrzí mě, že nedostala více prostoru, protože si ho rozhodně zasloužila. Konec sice něšokoval, jako tomu bylo v Asylum, ale nevadil mi jako některým. :-) http://www.youtube.com/watch?v=CIaSUNYzRDI. 98%

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Tak tohle bylo teprve něco. Našlapané od prvního dílu až po závěrečný 13. díl. Moc hezky promyšlený příběh odehrávající se v psychiatrické léčebně, která tomu dávala šťávu a díky tomuto prostředí to působilo mnohem děsivěji než první série. Také přibylo mnohem více krve než v Murder House. Pro Jessicu Lange je sestra Judy životní role, protože takhle dokonale ztvárnit tuto postavu nedokáže nikdo. Jessice sekunduje Sarah ''Lana Banana'' Paulson, která mi neskutečně připomínala Lanu del Rey. Evan Petrs si tentokrát střihl roli ''toho hodného'' a podle mého mu více sedla ta ''zlá Tateovská''. Dále, kdo zde stojí za zmínku je určitě Lily Rabe. Hodně lidem se nelíbí zápletka s mimozemšťany, u mě to je naopak, mě se líbila a přidalo to seriálu více na tajemnosti. Beze sporu 100%.PS: Boží scéna! http://www.youtube.com/watch?v=3e37NtAYb5g, a písnička, ze které mám haluz ještě teď: http://www.youtube.com/watch?v=ObPsIckcKQM

Saw 3D (2010)

Jak by řekl Vlastík Plamínek: " Já tě nechci takhle, Já tě chci jinak!". Jako finále sedmidílné série slabé a neuspokojivé. 35%.

EZO.TV (2009) (pořad)

Jolanda je prostě nejlepší!! Díky ní za 5*.

Transformers: Zánik (2014)

Bohužel, dát Bayovi další šanci byla chyba. Největší problém nových Transformerů je bezesporu jejich délka. Téměř tři hodiny na takhle primitivní zápletku, která je prakticky totožná jako u předchozích dílů a opravdu se o žádný "Zánik" lidstva nejedná, prostě být nemůže a to ani, jak tu hodně lidí píše, když tam jde jen o ty vizuální řežby, protože i ty brzy omrzí (mě v polovině filmu). Další, čím tu někteří útočí na ty, kterým se to nelíbilo, je to, že od takového filmu nemůžete čekat, že bude řešit nějaké zákony fyziky. Ano, je to pravda, ale tady už to bylo vyhnané do extrému a prostě "jen na to nemyslet" opravdu nestačí. A Já vím, že dokáži u filmu vypnout a nepřemýšlet nad ním logicky, ale když i mě už to bilo do očí, tak je to co říct. Efektům nemohu vytknout vůbec nic, protože ty jsou opravdu na skvělé úrovni a to samé mohu říci o 3D, které v IMAXu bylo velmi povedené. Herecké výkony byly takové, jako v každých Transformerech, až tedy na Tucciho, protože ten byl opět skvělý. Nejhorší z obsazení byla Nicola Peltz a velmi by mě zajímalo, jak vypadal její scénář ("Je tu léto! Opalovačky a chlastačky!" "Tati, nekupuj ten starý šrot." "Tati chovej se dospěle" "Tati pomoc!!" "Tati to je můj kluk Shane" " Tati pomoc!" "Shane pomoc!" "Optime pomoc!" "Ne tati, nevlezu na to!" "Ne tati vracím se do lodě" "Ne, neopustím tátu!" "Stále mě miluješ Shane?".... tipuji, že vypadá nějak takto :-) ) Ještě musím pochválit písničku od Imagine Dragons The Battle Cry. Jako celek zklamání jako Brno. Pětku a šestku už prosím ne. 40%

Hvězdy nám nepřály (2014)

"Okay, Hazel Grace?" - "Okay." Knižní předlohu znám už nějakou tu dobu. Zaujala mě tématem a velmi pozitivními ohlasy. Po přečtení bylo moje hodnocení knihy 7/10 bodů. Poté vyšla první ukázka na film a mě bylo hned jasné, že se mi film bude líbit o něco více, než kniha. A to se také stalo. Lepší herečku na Hazel vybrat opravdu nemohli. Obsazení Ansela do role Augusta mi nejdříve moc nesedlo, ale ve finále to byla skvělá volba, protože chemie mezi nimi je přesně taková, jaká je v knize mezi Hazel a Gusem. Samozřejmě je od začátku jasné, že se vás film bude snažit dojmout, což se mu taky daří a nebýt té pipiny vedle nás, která se tam téměř nervově zhroutila a přitom kvičela na celé kino, tak by mě to dojalo více. Díky za Johna Greena a jeho příběhy, které baví tolik čtenářů. Doufám ve zfilmování jeho knihy Hledání Aljašky a klidně by si to mohl střihnou Boone. :-) 95%

Kráska a zvíře (2014)

Režisér, který mi dokázal, že umí svým Silent Hillem se po dlouhé době vrací s filmem, který mě v dětství bavil svojí animovanou verzí od Disneyho. Kráska a Zvíře není vůbec špatným filmem, jak tu někteří píší. Naopak, je to velmi vydařená pohádka s velmi pěkným vizuálem a Kráskou, u které se nikdo nebude divit, že jí říkají "Kráska". Bohužel, ale u mě vede stále verze od Juraje Herze a proto dávám 4*. 75%.

The Den (2013)

Konečně zase po dlouhé době found footage film, který mě bavil a ani chvilku nenudil. Ono to asi bude i námětem, který si přímo o zpracování formou FF říká a sedí mu lépe, než normální styl natáčení (viz. Meggan is missing). K příběhu. Nevím (a doufám :-D), jestli je možné přes internet udělat to, co udělali zde hlavní hrdince. Pokud ano, tak hnus (nevyznám se v počítačích nějak moc). Hlavní hrdinka je velmi sympatická a proto je to jedna z hlavní postav v hororu po dlouhé době, které mi bylo vyloženě líto, co zažívala. Dále je dobré, že film není nějak dlouhý, takže není ani čas nudit. Směr, kam se film odebral na konci mě překvapil a je podle mého nečekaný. 80%.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tak za tohle mají u Marvelu u mě palec nahoru! Troufnu si za sebe říci, že to je nejlepší film od Marvel, který kdy byl a to proto, že takový příběh a takovou atmosféru v jiném filmu ještě neměli. (ano, ani v Anvegers) Příběh mě dostal se svojí zápletkou hodně a díky tomu se na Avengers 2 těším ještě více, protože mě hodně zajímá, jaký dopad tyto události budou mít na dění celého příběhu. Nejlepší postavy ve filmu jsou Falcon, Winter Soldier a Black Widow. K dobru přispělo i to, že to je bráno velmi vážně, ne komediálně. Vtipy tam jsou, ale opravdu jen málo. Další plus, že se ve filmu neobjevuje žádná milostná dějová linie. Těch už mám dost :-D. Vyzdvihnout musím také soundtrack, který velmi dopomohl k tak dobré atmosféře. (https://www.youtube.com/watch?v=hR1hVdl1bn4) Můj úsudek o tom, že Marvel už nemá co víc nabídnout, byl chybný. "HAIL HYDRA!" :-D. 100%.

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

Od svých dětských let tento seriál naprosto nenávidím! 0%.