• Krátkometrážní

Prásk (1998) (pořad) odpad!

Pavel Novotný by vážně potřeboval pořádně dostat do držky, protože to, co mele v tomhle směšném pořadu, je vážně vrchol trapnosti. Bere si do huby lidi, kterým nesahá ani po kotníky. Asi je to závistí, nebo nevím. Každopádně potkat ho, tak si asi nějakou tu nadávku na něj neodpustím. -100%.

Já, Frankenstein (2014)

Tak tohle se nepovedlo. Příběh bez šťávy, nezáživný a plný klišé a nelogických chyb (třeba to, že v ulicích bojují chrliči s démony a dělají přitom hrozný bordel, ale ani jednoho člověka to vůbec nevyruší). To, že je film ve 3D si neuvědomíte za celých 90 minut ani jednou a to je tam "3D scén", kdy letí proti vám nějaký předmět, celkem dost. Jediné, co ve filmu stojí za pochvalu je soundtrack, který je opravdu povedený, a Yvone Strahovski, která se mi z celého obsazení líbila asi nejvíce. Nighy si odskočil ze série Underworld, navlékl na sebe jiný kostým a hrál jinak stejně, jako v UW. Efekty taky žádná výhra, na to, že to běží v IMAXu (jiné, skvělé filmy tam nedají, ale toto tam běží celý den). Mělo to potenciál, který naprosto zahrabali pod hromadu CGI efektů. Nemám problém dát filmům, u kterých se vypíná mozek a nepřemýšlí, pět hvězd, ale musí mě bavit, u Frankensteina mne nebavily ani ty akční scény. Mary Shelleyová se po tomhle neobrací v hrobě, ale přímo v něm rotuje. 30%.

Nymfomanka, část I. (2013)

Trier se nám vrátil a opět u mě boduje na plné čáře. Stacy Martin je nádherná a velice talentovaná herečka a nemohli zvolit lepší na roli mladé Joe. Moc se mi líbí, jak Trier lákal do kina ukázkou, která naznačovala, že půjde především o sex, ale ten, kdo zná Triera, tak mu od začátku bylo jasné, že to tak nebude. Sexu tam je a to dost, ale nehraje tam tu hlavní roli. Moc by mě zajímalo, co na tomhle sestřihávali, když tam stejne jde stále vše vidět. Už aby tu byla nesetřihaná verze. Trier je prostě borec! 100%.

Nymfomanka, část II. (2013)

Já půjdu asi teda proti proudu, ale mě se druhá část Nymfomanky líbila o něco více, než ta první. Stále mě zaráží, jak jsou tyto dvě části odlišné, na to, že to je vlastně jeden film. Charlotte Gainsbourg je opět skvělá, ale Stacy Martin nasadila laťku až přiliš vysoko a Charlotte jí bohužel nepřevýšila ale pouze se jí vyrovnala. Druhá část je o proti té prví také mnohem více psycho. Závěr mi naprosto vyrazil dech a nechal mě s otevřenou pusou ještě hodinu po skončení představení. Jinak, skvělá píseň nakonec od Hendrixe přezpívaná Charlotte. http://www.youtube.com/watch?v=ChJzBX4JlCA. Nejlepší Trierův film. 100%.

Jurský park (1993)

Film mého dětsví, který mě i po tom padesátém shlédnutí stále baví a stále mě děsí svými scénami s T-Rexem a velociraptory. Efekty jsou v tomto filmu lepší, než v tolika dnešních filmech, což je docela smutné, když si vezmu, že film je starý bezmála 21 let. Viděno v domácím 3D a to té atmosféře ještě přidalo. ( návštěva kina ve 3D byla zbytečná, když to nehráli v IMAXu, tak bylo lepší si počkat a koupit si pak BR) Škoda jen, že Spielberg se dal na dráhu dramat, která mu, podle mého, vůbec nejdou. Kult, který mám v srdci už navždy a nikdy mě neomrzí. Snad bude čtyřka aspoň z poloviny tak povedená. 100%.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Úchvatná podívaná. Změna režiséra filmu nemálo pomohla a docela mě mrzí, že Lawrence neměl sérii HG od začátku ve svých rukou, protože si myslím, že první díl by pak vypadal mnohem lépe, než jak vypadá. Budu se zase opakovat, ale Jennifer byla naprosto úchvatná a společně s Hutchersonem, který o proti prvnímu dílu dostal mnohem více prostoru, tvoří skvělé duo. Jak už je napsáno o větu před, tak mnohem více prostoru nedostal pouze Hutcherson ale většina hlavních postav, jako třeba Snow a Cetkie, která v tomto díle byla naprosto skvělá :) . Hudba se od prvního dílu také posunula úplně na jiný level. Pro mě nejlepší scéna z celého filmu je vyzdvihnutí Katniss z arény, u té se mi klepalo celé tělo. Viděno už dvakrát (poprvé v IMAXu, po druhé v normálním 2D) a i po druhé se po skončení nezmohu ani na slovo. DOKONALOST! PS: Velké plus u mě je za efekty a, že tentokrát je to bez klepající kamery.110%!!!!!

Carrie (2013)

Na Carrie čekám už takovou dobu a čekání se vyplatilo. Jeden z nejlepších remaků vůbec. Peirce je skvělá režisérka a tímto filmem si to u mě potvrdila. Dokonalé herecké obsazení s Moretz a Moore v čele, skvělý soundtrack a skvělý příběh (King je prostě mistr hororů. a jeho příběhy mají šťávu). Kniha se mi moc líbila a trochu mě mrzí, že scénář je moderní předělávka staré Palmovi verze, protože z knihy s dnešními triky šlo vytřískat mnohem více (hlavně více zabijení :D ), ale i tak to stačilo k tomu aby se mi film líbil. 90%.

Gravitace (2013)

Úchvatný 3D zážitek. Gravitace nemá nějaký promyšlený příběh plný zápletek, právě naopak, od začátku víme, kam se děj bude odebírat, ale je především o dokonalých efektech. Sandra v roli Ryan Stone neměla chybu a doufám v nominaci na oscara. Velice mě uchvátila hudba, která hezky dopomohla filmu k dokonalosti. Pro mě je Gravity nejlepší filmový zážitek v roce 2013 a myslím že ho už nic nepřemůže, protože vykouzlit takovou atmosféru se nepovede jen tak někomu a to ani tehdy, když se o to snaží ze všech sil. 100%.

Nothing Left to Fear (2013)

Takže tenhle film si získal moji pozornost po shlédnutí traileru, který mě navnadil k tomu pustit si film. Bohužel tu máme případ, kdy je trailer lepší než samotný film. Má to 100 minut a dít se začne něco až půl hodiny před koncem. Do traileru nacpali opět ty nejlepší scény. Dále je to plné hrozně stupidních dialogů a stupidního chování ( určitě nechám mladšího bráchu a ujedu někam do háje). Nejlepší na celém filmu je píseň od Slashe v titulkách, jinak jako celek to nedává vůbec smysl. Zklamání jak hrom. 30%.

Krev jako čokoláda (2007) odpad!

''Od tvůrců kinohitu Underworld'' Ach, jak trapný slogan k tomu, aby se film přiživil na úspěchu u mě tolik milovaného Underworldu. Tento film je takový předskokan k Twilight, ale na Twilight se aspoň dalo koukat a nenudil. Což se nedá říct o tomto filmu, ve kterém jsou naprosto hrozní vlkodlaci ( lidi, co vyskočí do vzduchu, nějak se zatočí, zbělají a na zem doskočí obyčejný vlk- och, jak úžasný efekt), hrozní herci a prostředí filmu a dokonce je to i bez nějaké atmosféry (ať už hororové nebo romantické) . Slovo ''horor'' raději vypusťte a jděte se na to dívat jako na ''fantasy- romantiku''. 0%.