Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Jako obrovský fanda tohoto kultovního počinu, jsem se samozřejmě nesmírně těšil a byl napnutý jako struna u piana kam to tvůrci posunou. Odpověď je .... nikam a to je právě ta paráda. Desátá série je bombastická, trošku pomalejší rozjezd, ale je to tam. Jediná věc mi trošku vadila. Vlastně dvě. Ta první je, že Holly prostě chybí, v jakékoli své podobě a ta druhá, že Rimmer už není takovej dement jako býval. Každý opravdový fanda ví, že Rimmer je středobod, který všem nahrává na smeče a svýma hláškama pak dělá celýho trpaslíka. Tím nechci říct, že ostatní by tam byli zbytečně, ani omylem :))) Ale když tam nebyl, trpaslík prostě nebyl trpaslíkem. Hodnocení samozřejmě na maximu a nezbývá, než se těšit na další sérii, která dozajista bude... Doufám.

Úlovek (2009) (seriál)

Brilantně natočená minisérie z podsvětí o osudu několika lidí, které spojuje víc než se zdá. Příběh během čtyř dílů ukazuje, co dokáže moc, chlast, kokain a Tom Hardy, který pro mě svým jedinečným hereckým projevem roste v jednu z největších osobností filmového průmyslu za několik posledních desítek let. Ten chlapec je monstrum. Obrovský respekt.

Dexter (2006) (seriál)

Kromě toho, že se občas mrknu na nějaký ten film nebo seriál, tak si i rád počtu. Mé oblíbené žánry jsou čtyři. Astronomie, Bukowski, Gangsteři a ....... sérioví vrazi ( ne masoví vrazi ) Nestává se často aby mě něco zasáhlo tak, že s napětím očekávám nový díl a nemůžu se dočkat. Dexter je prostě lahůdka, která je propracovaná do posledního detailu. Sériový zabijáček, který necítí prakticky žádné emoce, vám prostě musí být sympatický, protože i když je to zrůda a zabijí pro svoji vlastní potřebu, tak jede podle kodexu. No a v Miami je dost zlobivých lidí, kteří se dříve nebo později dostanou na jeho seznam. Každá série s trošku jiným hlavním záporákem, finišuje sedmá řada a myslím, že to nejlepší nás teprve čeká.

Sherlock (2010) (seriál)

Komentář na americkou verzi jsem napsal dřív, no nevadí. Takže, tohle je prostě lahůdka. Geniální zpracování nejslavnějšího detektiva všech dob. Herci úžasní, Cumberbatch je démon a Freeman mu zdárně nahrává, příběhy parádní a napínavý, moderní Londýn je dokonalá kulisa. Netrpělivě čekám na třetí sérii. Tak jako u všeho ( kromě trpaslíka ) nutno vidět v originále.

Jak prosté (2012) (seriál)

Tak tohle je pro mě obrovský překvapení. Důvod je prostý. Nesnáším, když amíci przněj všechno, co se stane kultem v jiné zemi. Jako fanoušek britského humoru a tak nějak vůbec jejich postoji k točení jsem byl zvědavej, jak zase poserou mýho oblíbenýho Sherlocka. Ale ono to v podstatě vůbec není špatný. Samozřejmě se člověk musí odprostit od toho, že je to vlastně kopie a pohlížet na to jako na nový zpracování. Johny Lee Miller je sympaťák, no Lucy taky jde a příběhy mě baví, takže budu pokračovat ve sledování...... hmm zajímavý.

MasterChef (2012) (pořad) odpad!

Tohle je utrpení jako prase. Porotci jsou na proplesknutí, ale to co táhne tuhle sračku ke dnu, je obrovský rozdíl mezi americkou show, které se to podobá snad jen v názvu, logu a těch třech košťatech, kteří nesahají uměním, vtipem .. prostě ničím Ramseymu a spol. ani po kotníky. Je mi jasný, že v čechách na podobný projekty nejsou peníze ( viz. trosešník ) ale proč se do toho pořád někdo sere ? Výsledek je pokaždý tragický. Pro ty kteří to tady pětkujou, mrkněte alespoň na jednu sérii americký verze a pak zkuste hodnotit znovu.

Nedotknutelní (2011)

Nádherný , pozitivní snímek ve všech ohledech. Už dlouho jsem se tak nenasmál a na konci jsem měl takový hezký, hřejivý pocit. Jo jo :)

Muži v naději (2011)

Tohle bylo zase utrpení. Každý máme jiný vkus, to je samozřejmě v pořádku ,ale já poslední dobou mám na český filmy přímo alergii. Nuda k posrání, příběh, který tady nikdo neumí zahrát natož zrežírovat, retardovanej pohled Macháčka v každém filmu stejně tupej a okoukanej, prostě to bylo zase zlý. Jedna hvězda za přejetou Stašovou, za každýho dalšího bych hvězdu přidal.

Avengers (2012)

Nejsem zrovna komsikák, ale nebylo to zlé. První půlka filmu nudná, druhá výrazně lepší. Ale, že by to bylo na skoro devadesát procent. no... no... Na tento žánr jistej nadprůměr, tak proč to nedat za čtyři :)

Jack a Jill (2011) odpad!

Sandlera mám rád, bohužel každej novej film je horší a horší a horší........no a tohle je bezesporu nejhorší. Vážně, neskutečná sračka. Bohužel se k tomu upsal i můj velkej oblíbenec Al Pacino, na kterýho už asi leze stařecká demence. Sorry kamaráde :( odpad.