Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Už o něco milejší a efektivní. Konečně má Harry Potter pořádný děj se zajímavými zvraty. A konečně vyžaduje plnou pozornost aby divák pochopil o co všechno jde. Scény jsou doplňovány dobrou hudbou a celé to vypadá k světu. Už se začíná něco dít s hlavním dějem, který je protáhlý do všech dílů.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata nabízí více méně tu samou podívanou jako Kámen mudrců. Fantasy stvoření a kouzelná zápletka. Tady už jsou ale o třídu lepší vizuální efekty, takže aspoň nějaký pokrok. A je to i větší drama, nepůsobí to jako pohádka, ale jako drsnější dobrodružné fantasy.

Zjevení (2012) odpad!

Pane bože! Celou dobu jsem se tak bál. Furt jsem byl napjatý z té zápletky, ve které se skoro nic neděje. A ty lekačky, třeba herecké výkony. Ale to nejhrůznější bylo když Kelly polapila peřina! Naštěstí jí polonahý Ben z peřiny dostal a ona přežila! Myslím že dnes neusnu a jestli ještě někdy usnu určitě budu spát bez peřiny aby mě nezabila!

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Jediné co tady opravdu funguje je konec. Do té doby je napůl hezký film o dvou kamarádech, kdežto jeden z nich má smůlu, protože je žid. Není to nijak zvlášť oslnivě provedený příběh, mě se to nedotklo. Ne že bych se nudil, ale jako zábavu, nebo zajímavý film bych si to už nepustil. Jinak role chlapce za plotem byla přesvědčivě ztvárněná. Nevím, kde se to v tom klukovi vzalo, aby se tak vžil do role.

Orphan (2009)

Ono to začne pořádně působit až od poloviny. Do té doby se jedná o průměrný příběh. Pak začne růst napětí a trochu i drama. Velkou roli začnou hrát i zajímavosti, které se tady vyskytují. A od chvíle kdy zavolá Roden je o tu "hustou" část vystaráno. U konce je opravdu na co se koukat. Orphan si vystačí jako drama, ale za horor bych ho neoznačoval.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Nechutnosti navrch. Planeta Teror nabízí zombie klasiku, skupinka se snaží přežít. Ale tady jsou všichni nakažení nechutní, tím je to originální. A ono to jednou neuškodí. A další z Grindhouse vypadá drsně staře. A taky bombový nápady, holka bez nohy s kulometem místo pravačky, to nemůže to vypadat špatně.

Zlo (2012)

Nalákala mě akorát snaha Slováků nízkorozpočtový horor ve stylu Paranormal Activity. Mínusy jsou akorát stupidní dialogy s nadávkami. Ve Zle se aspoň zápletka rychle rozjede, zatímco v podobných filmech za mořem, to trvá dlouho a začíná to nudit. Ale i tak se tady nejedná o žádný přelom, protože tyhle lekačky, modlení, zahnávání duchů a pobíhání po domě tu už byli. Celkem uvěřitelný make-up a pár světlých hereckých momentů. Jako horor, na který půjdou tisíce diváků to bohužel nepůsobí. Ale na Slovensko, dobrý.

Mocný vládce Oz (2013)

Pokud beru v potaz, že je Oz mládeži přístupný, beru ho jako průměrnou kvalitu. Oz není vyloženě dětský, je spíš takový stupidní v dobrém slova smyslu. Děj má průměrnou zápletku, která si vystačí. Mocný čaroděj se objevil v jiném světě a musí napravit všechny chyby, protože se to od něj očekává. Přijde mi že si herci chvílemi dělají srandu sami ze sebe, ale na plátně to působí dobrým dojmem. James Franco (Oz) do své role sedl, ale tady to ani žádný ultra výkon nepotřebuje. Režisér Sam Raimi zvládl dát ducha do všech postav, takže si divák udělá ke každé nějaký vztah. Tudíž má každá postava co říct a má dostatek prostoru. Dobrý byl zvrat chování Theodory (Mila Kunis), její osobnost se změnila a bylo to dobře zachyceno. Hodně se mi líbila kamera, dlouhé záběry přebíhající z jiného prostředí do druhého bez střihu, taky byla v něčem originální na dnešní dobu. Třeba v přibližování, to jsem posledně viděl jen u Djanga (2012).Kostýmy mi přišli až moc tuctové a mnohdy v nich herečky vypadají směšně. Vizuál není špatný, jen u nějakých postav nevypadá opravdově. Třeba taková opice Finley je skvěle propracovaná. Ale okolí vypadalo mnohdy až moc uměle, to samé vedlejší postavy tvořeny pomocí CGI. 3D vylepšilo kino zážitek, ale určitě by se bez něho Oz obešel. Plus ale je, že ze 3D nebolí oči. Celý film končí scénou jak z animáku, nepřesvědčivá na úrovni kreslených filmů z devadesátých let. Oceňuji, že jsem se asi desetkrát zasmál hláškám nebo gestům. Celé dvě hodiny má Mocný vládce Oz co říct a nenajdou se zde zbytečné nebo protahované scény. I přes pár slabých momentů jsem se zvládl bavit až do konce, takže celkový zážitek hodnotím kladně. Viděno v kině.

Sedm životů (2008)

Sedm životů si neskutečně hraje s emocemi a bohužel útočí hlavně jimi. Není v tom žádná speciální náplň, žádný pořádný nápad. Jako emocionální romantika to je 100%. Ale celkově to není žádný zásadní přelom. Ty nejlepší scény se najdou na začátku a v poslední dvacetiminutovce. Hudba s ladí s vykreslením scén a vše plní svůj účel. Will Smith a Woody Harrelson jsou dobře obsazeni a pohráli si s rolemi, u Woodyho nejde ani tak od přesvědčivost, jako o lítost. Myslím si, že Sedm životů není typická žánrovka drama s romantikou, ale má svůj vlastní menší žánr.

Sedm (1995)

Sedm je pro mě hlavně o postavách. Dostal jsem se jim do hlavy, věděl co od nich čekat a co si myslí. Všechny scény si najdou tu pravou atmosféru, aby se poznalo, že se jedná o kvalitní thriller. A krimi žánr je taky uspokojivě vyplněný, ukázky z míst činů a vyšetřování. Postavy hodně projevují své emoce. Ale to nejlepší až na konec. Sekvence posledních scén s chytrým vrahem jsou plné dialogů, které mají co nabídnout.