Šepot (2007)

Šepot mě dokázal zaujmout dvojím příběhem. Na jedné straně prostý únos, ukazující profily postav. Na druhé straně je už mysteriózní drama. Obojí do sebe zapadne. A že to vypadá dobře. Josh Holloway v dobré formě, nechápu, že nedostává role v kinobombách. A musím pochválit nečekaný konec, ten se povedl asi ze všeho nejvíce.

Armáda temnot (1992)

Už si to ani nebere jméno Evil Dead. Armáda temnot už je něco jiného než předešlé dva díly. Ale i tak si Ash dokázal udržet pozornost. Raimi ukázal, že si poradí i s trochu volnějším pokračováním svého bravurního hororu. Bohužel ale Armáda temnot není nějaký přelomový fantasy horor.

Osvícení (1980)

Osvícení není stavěno tolik na příběhu, jako na skvělém Nicholsonovi! Jestli ještě uvidím nějaký film s ním, budu si myslet že je to magor. Podle mě tady ze sebe vydal to nejlepší. Byl báječně přesvědčivý. Ale i ten příběh ujde, ale v polovině mu docházejí slova. Naštěstí to pak zachraňuje úplně zmagoření pana Torrance. I přes zdlouhavé scény jsem se nenudil. Možná Kubrick nedokázal odvyprávět příběh z knihy, ale dokázal vytvořit nadměrně dobrý film, který se bude sledovat ještě dlouhá léta. A kultovní věta "Here is Johny." Kdo Osvícení uvidí, už na něj nezapomene.

Vyměřený čas (2011)

Od první scény mě to neuvěřitelné chytlo. Jen jsem žasl nad skvělým zpracováním toho nápadu. Už jen to se cenní. Ale i zápletka se povedla, dobrý scénář, dobrá hudba a dobří herci. Prostě kvalitní podávaná, ať jde už o akci nebo o prosté prchání před těmi špatnými. Justin Timberlake ze sebe vydal dostačující výkon, na to, že není čistě jen herec, hraje přesvědčivě. To většinou hrající zpěváci nebo zpěvačky nezvládají.

Vylomeniny (2013) (pořad)

Konečně česká show, která je vtipná. Neoriginální nápad, ale dobře provedený. Já se doopravdy bavím. Škoda že se úkoly víceméně stále opakují. Ale zase jsou nějaké přesvědčivé. Vylomeniny jsou na dobré komerční i divácky úspěšné stezce. Ale pořád nechápu účast toho rozcuchaného blonďáka, to si mohla Prima vybrat někoho lepšího k Dejdarovy.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Kvůli dramatičnosti a menším zvratům je to o poznání lepší než první díl. Některé akční scény jsem si užíval a některé zase ne. Ale provedené je to skvěle, hlavně ten nápad. Scénář má pořád co říct a nejedná se o kaši keců. Oceňuji kvalitu propracování a kvalitu děje. Jen jsem ovlivněný dnešní dobou a i když mě Star Wars V bavilo, nekoukal jsem s vykulenýma očima a neoceňoval stoprocentně každou scénu.

Víkend (2005) (pořad)

Z Víkendu se dá někdy dozvědět něco zajímavého, ale mnohdy jsou reportáže bez nápadu a nevím co by na nich mělo diváku zaujmout. Velká chyba je taky v moderátorech, často jsem se bál aby Dumbrovský nedostal infarkt. Fialová je nevýřečná blbka. A moderátor v terénu vypadá a mluví jako kuře. Tak co to je..

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Lituju toho, že jsem první Star Wars viděl až v roce 2013, chtělo by to o pár let dříve. A vidět to v roce 1977 žasnu blahem a chodím na to denně do kina. Magická akční sci-fi bomba, která má co říct a hlavně co ukázat. Svým potenciálem se stala sci-fi kultem a Star Wars by měl určitě vidět každý. Vizuální efekty jsou na dobu skvěle zvládnuty. Jen jsem prostě zvyklý na ty dnešní filmy a tak jsem si to tolik neužil. Herecké obsazení bylo Georgem Lucasem dobře vybráno a zapsal tyto herce jednou provždy do srdcí všech fanoušků.

Kronika (2012)

Kdyby se to natáčelo jako normální snímek s dlouhými kamerovými záběry. Vypadalo by to víceméně stejně, ale aspoň by záběry byli ostřejší a přehlednější. Dějově je to dobrý nápad, který vypadá hodně dobře a taky je dobře zpracovaný. první půlka zabavuje tím, jak si sedmnáctiletí kluci užívají nadpřirozené schopnosti. Ve druhé půlce jim začínají různé problémy. Kronika se tím dělí na dvě části, ale obě části mě dokázali pobavit.

Quantum of Solace (2008)

Na to jaká bomba bylo Casino Royale je to pro mě velké zklamání. Nepociťoval jsem žádné napětí nebo radost. Bohužel je to průměrný akční film s klasickým dějem a klasickými scénami. Tenhle Bond nebyl ničím originální ani výjimečný. Akce byla dobrá, takže to zachraňuje celkový dojem. Škoda že roztomilá Gemma Arterton měla tak malinkou roli.