Rallye smrti (2008)

Konečně film, ve kterém se spojí drsnej záporák s klaďasem a natřou to spolu všem. Tři hvězdičky za události před poslední dvacetiminutovkou, která má ode mě hvězdu navíc. Tohle je prostě paráda, akční, svižný, prostě to co divák potřebuje. A na to kolik se využívalo efektů při poměrně malém rozpočtu se značně povedli.

Rychlejší (2010)

Jen samé chození z místa na místo. Děj prostě není hoden dobrého filmu a spíš je to stále takový krimi akčňák. Šťávu tomu dodává The Rock a hlavně úplně skvělá hudba, o které bych řekl, že celý film zachránila. Protože ostatní diváci by se bez té hudby celkem nudili a neprobouzelo by se ani nejmenší napětí.

Doom (2005)

Kdyby to jelo ve stylu posledních dvaceti minut, dal bych čistých pět, za nezvyklou akční podívanou. Ale těch zbylých osmdesát minut bylo ztraceno v chození ve tmě a občasným zastřílením si po monstrech. Karl Urban je celkem sympaťák, do jeho role bych bral většího otravu a Dwayne byl jako vždy poctivej.

Pařba na třetí (2013)

Část třetí už není taková jízda na kterou jsem zvyklí. Vše je takové pomalejší, vyrovnanější srozumitelnější, ale. Je to ještě větší debilovina a tak to má přeci být. Celý film už není jedna velká komedie. Je už vidět malinko hlubší děj, který je ale i tak dost stupidní. Stupidní scény také převládají, skoro u každé scény jsem se zasmál a pár scén mě pobavilo, že jsem se nemohl přestat smát. Bradley ukázal že umí, i v komedii. Jsem nadšený.

Pot a krev (2013)

Pro mě rozhodně největší překvapení roku. Pain and Gain je neuvěřitelně motivační snímek. Po shlédnutí začne divák prostě přemýšlet o všem. A málo který film mě dokáže i zároveň dobře pobavit. The Rock nám začíná dobře hrát a to se odráží na celém filmu. S ním se probouzí ta emotivní stránka. Dále jsem se i párkrát zasmál, nebo jsem se kochal průplavným pomalým dějem. A trochu to připomíná tu pohodičku devadesátých let. To všechno okolo mi trochu připomnělo Pulp Fiction a styl mi připomněl Mizery. Tohle přesně dnešní Hollywood potřebuje, protože lidi se přeci jen chtějí bavit na sto procent.

Machete (2010)

Robert Rodriguez má dvě strany. S Machete přichází ta lepší, ta nadupanější, ta retro, ta drsnější. Rodriguez dokázal udělat zajímavou změnu v akčních žánrech. Dokázal udělat dobrou postavu z každé postavy. Takže není středem dění jen Machete, ale i záporáci a pár druhořadých zabijáku. To se mi prostě hrozně líbilo. I přes tenhle styl natáčení Machete mezi ostatní přímo svítil a podání bláznivého Dannyho Treja bylo z této postavy vyštípáno maximum.

Insidious (2010)

Málo kdy se setkám s hororem, který ve mě dokáže aspoň trochu probudit strach. Protože se už takové horory skoro netočí. James Wan tento podžánr ale probouzí. A jde mu to dobře, jen by potřeboval více peněz na lepší zpracování. Protože zakomponování hudby vyvolá efekt napětí a vzápětí efekt strachu. Mnohdy se divák bojí jít po hororu vyčůrat, aby na něj nevybafla Samara. Insidious by tak také mohl působit, ale masky a pár efektů vypadají na takové strašení špatně. Do druhého dílu si v tomhle snímek polepší.

Muži v černém (1997)

Klasika s mnoha vtipnými pasážemi, které po letech ani trošku neomrzí. Tolik jednoduchých nápadů poskládaných hezky po sobě a vypadá to dobře. Muži v černém jsou tvořeni jako snímek pro zábavu a svůj účel splnili. Jsem hrozně rád za výběr herců., protože i takový Tommy Lee Jones se ve své roli neuvěřitelný pohodér.

Pokémon: První film (1998)

Tři hvězdy za to, že jsem to jako malý kluk neskutečně žral a na tuhle videokazetu jsem mohl koukat prostě furt a bez přestání. A vždy se mi to hrozně líbilo. Když hodnotím teď, přijde mi to jako neškodný film určený dětem a je povedený. Protože to děti baví do teď. Roztomilost nadevše.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Akční bomba, chvilkami jsem věděl že sleduji takovou tu novodobou akci a chvilkami jsem viděl styl osmdesátek. A proto má ode mě šestka velkou pochvalu. V pětce se vykašlali na závody, což vítám, ale v šestce jsou ty závody zakomponovány tak dobře, že to udeří do očí. Děj je tak jednoduchý, aby mohl vzniknout akční výplach s desítkami chyb, které se s úsměvem odpouští. Brian už konečně nevypadá jako panička a ta vagína na obličeji už z něho konečně dělá chlapa. Vin Diesel mi jako vždy vadil, ale už to tak nehrotím jako v pětce. Protože to celou dobu vynahrazoval skvělý Tyrese Gibson, hláška jedna za druhou. Kvalitní záporák a bombová bitka na konci. Je to prostě paráda se vším všudy. A Dwayne taky nezklamal, jak jinak.