Puppet Master 5: The Final Chapter (1994)

Tohle se kupodivu povedlo. Podobné jako předchozí díl, ale tentokrát se nejedná o čistokrevný trash, ale celkem i seriózní zpracování a baví to taky, takže za to ta jedna hvězda nahoru. Nicméně opět škoda, že stejně jako v jiných obdobných sériích, tak i v této ten přídomek Final Chapter neplatil.70%

Puppet Master 4 (1993)

Po dokonalý trojce trochu pokles, ale zase čistokrevná trashová zábava. Lepší než vážná jednička a dvojka.65%

Mistr loutkář III: Toulonova pomsta (1991)

Bombastická záležitost! Jasně nejlepší díl série a vůbec to nejlepší co kdy DeCoteau vyplodil. Za prvé se dozvíme, jak to všechno začalo, no a hlavně loutky jsou konečně pořádně v akci, konečně pořádně zabíjejí špinavý nácky, zabíjení si užívají a divák si ho užívá spolu s nimi. Na plnej počet pak tenhle flák táhne především démonický Richard Lynch v úloze jednoho z nejhnusnějších gestapáků jakýho jsem kdy ve filmech viděl. a Toulunovi a jeho miláčkům nejde nefandit. Dobrou noc kolego loutkáři! 95%

Mistr loutkář 2 (1990)

I přes relativně vyšší hodnocení tady, mě tenhle díl loutkáře nikdy moc nevzal. Sranda nastala až ve třetím díle kde to celý převzal známý trashák De Coteau. Tady je celkem dobře vykreslená atmosféra osamělýho hotelu ve kterém úřadují vraždící loutky, ale je to celé takové mdlé, nudné a nevýrazné.40%

Mistr loutkář (1989)

Vesměs průměrný start do další nekonečné hororové série, která určitě měla jistý potenciál, ale využila ho jenom v pár dílech. Tenhle je hodně rozjezdový, ale loutky slušně baví už zde.55%

Amsal (2015)

Pro mě osobně dost rozporuplnej film. První půlka mě dokonale uspala, pekelně jsem se nudil, přišlo mi to o ničem, až jsem to chtěl vypnout. Od scény toho prvního nezdařenýho atentátu to šlo významně nahoru a nakonec jsem se dodíval bez problému, přesto jsem se místy v ději a postavách ztrácel. Navíc film mapuje události o kterých nic nevím. Nakonec tedy dám neutrální 3*, ale podruhý už si to asi nepustím.50%

44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu (2003) (TV film)

Důkaz, že všechno v čem se objeví Madsen nemusí bejt sranec. Takhle zajímavá kombinace filmu a realistické policejní rekonstrukce mi docela sedla a nutno uznat, že je to i zpracováno na solidní úrovni, takže to nenudí, byť událost kterou film mapuje sama o sobě už tak atraktivní není. Rozhodně boří mýty o superpřesných střelcích z akčních filmů, když tu máme dva kretény co vystřílí stovky kulek a trefí howno. Samozřejmě, že je od začátku jasný, že to s nima nemůže dopadnout dobře. No nic, že bych si jel taky splnit émerickej sen a nechal se rozstřílet na hadry? Mno radši ne mě by sejmuli hned v úvodu a z filmu by bylo kuloví.60%

Puppet Master: The Legacy (2003)

Průřez všemi předchozími díly této série potěší její skalní fanoušky. Jinak mi uniká k čemu je to dobrý.45%

Aku no kjóten (2012)

Ach ta ťamanská poetika ve filmech. Občas jí nerozumím a tak úplně jí nehovím, ale různý šílený zabijáky a obskurní masakry tam zase umí točit dobře. Každopádně kantora jakej se vyskytuje v tomhle filmáku jsem teda nikdy neměl. To by nebylo žádný fak jů pane učiteli. Každopádně fandil jsem mu, aby ty nesympatický haranty který jsem měl všechny v píči povraždil do jednoho. Jenom to možná místo tý typicky ujetý poezie mohlo mít větší tempo. V jedný věci souhlas z Majkem, ani já bych se Americkýmu remaku nebránil.55%

Chuckyho kletba (2013)

Bál jsem se průseru, ale nakonec je to překvapivě přijatelný návrat slavné zabijácké loutky. Ušlo to.50%