RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

O.D.P.A.D z velkým O. Nejsem žádnej hejtr řiťmuse z principu, do teď mi byl ukradenej, ale po tomhle ho začnu nenávidět, protože něco tak nechutně pozérskýho a samoúčelnýho se fakt jenom tak nevidí. Všechny ty rádoby dramatický scény jsou jenom naoko a navrch ještě špatně zahraný, protože se to dá dobře poznat. Jenom, aby ukázali jakej měl chudák cigán těžkej život, kdy tvrdě robil a něčeho dosáhl to vše proloženo i takovými chuťovkami jako detailní záběr na diamantový hodinky na ruce. Třeba si ho žerte já nikoho neodsuzuju každýho věc, ale z takový pózy se mi chce blejt. Řečeno slovy mistra : to ste fakt zabili!!! 0%

Norimberský proces (1961)

Svým příběhem a pojetím určitě zajímavý film o jednom zajímavém tématu z historie. Nicméně trochu násilná rozvleklost děje z toho udělala postupně upadající dílo. Začátek zajímavý, střed taky i když si v soudních dramatech úplně nelibuji, ale postupně mě zase začala srát ta délka podobně jako u jiných snímků platí, že se na takhle dlouhý film nevydržím dívat, ať je sebezajímavější. Škoda, ale tak trochu jsem se toho bál.60%

Braindead - Živí mrtví (1992)

Krysí opice co dělá z lidí zombie! Procházka ze zlobivým zombie děckem v parku, hardcore scéna z pudinkem a neuvěřitelně masakroidní finále a... a je to vlastně celý romantický film o tom jak jsou si chlapec a děvče souzeni osudem a musí se ke vzájemnému štěstí doslova probít, přes bandu zrůd, litry nejrůznějších tělních tekutin a černohumorné situace vybroušené k absolutní dokonalosti. pravda ani z odstupem času tomu nedám 5*, protože při vší úctě k tý haldě nápadů časem už se jenom opakují různý nechutnosti a je to pořád pekelně amatérský. Nicméně musím teď konstatovat a můžou mě třeba fanoušci hobita a jeho milášků proklít, že tomuhle všichni páni prstenů a podobný srágory co udělal Jackson potom nesahají ani po kotníky.90%

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Yeah!!! Je to od začátku hrozně levný, hrozně nablblý a hrozně amatérský o tom žádná, ale stejně, kdo by zvládnul udělat takhle zábavnej hardcore debut za pár drobných z pár kámoši kdesi v prdelákově na Novým Zélandu??? Nabízí se tu jistá paralela z Raimiho Evil dead, ale je fakt, že ten to pojal celkem vážně, zatím co Jackson dává od začátku najevo, že to vážně nemyslí ani náhodou. Každopádně solidní festival nechutností a ujetých nápadů a parádní předkrm před ještě o něco víc hardcore Braindead kterej měl teprve přijít.85%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

No vida, tak tohle jsem poprvé v životě viděl teprve dneska. O co jsem celou dobu přicházel? O mistrovské filmové dílo nebo o přechválenou záležitost? No výsledek je někde mezi tím. Určitě se tomu nedá upřít fakt, že se jedná o brilantně napsanou postupně gradující konverzačku postavenou na prostým námětu 12 vocasů dohadujících se v jedný místnosti. Pravda napsané opravdu tak, že to vtáhne i diváka u kterého nejsou soudní dramata právě jeho hobby. Potěší i Česká stopa v podání Voskovce. Rozhodně to nenudí, délka je tak akorát, nicméně jednu zásadnější výhradu mám a to je celá nereálnost toho příběhu plus hodně předvídatelnej konec kterej jsem tušil už v půlce. Já vím, že tady o ten fakt vinen či nevinen až tak nejde, ale působí to na mě strašně naivně, vyumělkovaně a vylhaně. Tohle by se prostě nestalo, nevěřím tomu, ale jinak kvalita uznávám.75%

Puppet Master X: Axis Rising (2012)

Tak se nám celá tato další těžce natahovaná série (snad konečně) uzavřela. A desátej díl (papírově jedenáctej, ale pokud teda nepočítám díl Legacy který byl pouze shrnutím dílu předtím) bohužel nijak extra důstojnou tečku za sérií neudělal, ale to se asi už ani nedalo čekat. Tahle část zase shořela kromě toho, že obligátně už nemá téma co nabídnout i na tom, že to podobně jako předchozí část slušně začalo, ale pak se to postupně rozpadlo pod rukama a upadlo to do podprůměru. Sbohem mistře loutkáři, ale pár dílů bylo fajn.30%

Puppet Master: Axis of Evil (2010)

Decoteau se ještě jednou vrátil, ale už to nespasil. Dějově další totální magořina a jenom trochu sranda.35%

Puppet Master vs. Demonic Toys (2004) (TV film)

Tohle už má z původním dílem pramálo společného a kombinace dvou světů různých vraždících hraček, opravdu nebyl příliš šťastný nápad. Divná vypatlanina o ničem.15%

Retro Puppet Master (1999)

Nápad z retro loutkami není úplně nejhorší, nicméně jejich praktické využití už nevypadá nic moc. Co se příběhu týče, tak už se evidentně vaří z vody a tak se divím, že jsme se třeba taky nevrátili v některém díle do doby ledové, kde by byli loutky pravěké. I zábavnost se vytratila z bídou 2* a 25%

Curse of the Puppet Master (1998)

DeCoteau se vrátil a splácal poslední ještě relativně koukatelný díl loutkářské série. Je fakt, že dějově ani příběhově už se to neposune nikam, ale ještě to jakž takž funguje. Slabý 3* nakonec.50%