Submerged (2014)

Stobbart to popsal dobře. Strhující story tupců v potopeným autě. Totální kravina. 1* asi jenom za nápad.10%

Creed (2015)

Dvě slova? Neutrální rozpačitost. Sly stejně jako Arnold patří mezi moje hrdiny a pokud jsem Arnieho nepodělal při účasti ve zmršeném téčku, tak stejně nepodělám ani Slye. Tím netvrdím, že Creed je zmršený film, jenom chci říct, že dané téma mě holt příliš neoslovuje obzvlášť pokud mám sledovat story chudáka černouška kterýmu všichni házeli klacky pod nohy, ale on se prostě vzepřel osudu a všem to natřel. Režisér Coogler se evidentně nepoučil ze svého předchozího snímku Fruitvale a opět nám servíruje děsně emocionální emancipovanou záležitost. Když k tomu ještě připočtu fakt, že první zápas kde si borec ani nebouchnul a pak týpka sundal jednou ranou mě vůbec nebavil no a finální boj byl sice slušně vyhecovanej a postupně gradoval, ale nevyvaroval se stokrát omletých a jinde viděných klišé, tak mi z toho žádný terno nevychází, ale Sly to celkem drží. Pořád tu má co říct a i když poslední dobou nejsem přesvědčen o tom, že to má v hlavě zcela srovnané a navíc postavu Rockyho kdovíjak nežeru, tak v úloze mentora mu to překvapivě sedne a pokud je tohle zakončení celé ságy, tak budiž. Stejně jsem na to koukal jenom kvůli němu a určitě ho ještě neodepisuju i když bacha na ty facelifty začíná se nebezpečně podobat své matce a doufám, že se to nevymkne z podkontroly.50%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Chewie jsme doma!!! Ano vážení přátele to jsme po téměř 40 letech jsme se oklikami vrátili opravdu domů. Abrams to dokázal a servíruje splněný sen každého fanboye, který si někdy přál vidět epičtější a výpravnější verzi dosud nepřekonatelné epizody 4. A můžete se tady rejpat v detailech hledat chyby, psát, že se to nikam neposunulo a bla, bla, bla... Kam by se to jako mělo posouvat? Já nepopírám, že J.J vsadil na jistotu, že pokud milujete epizodu 4 budete milovat i tohle, ale k čertu s tím. Nostalgie je svině a na mě prostě funguje, některé věci mám rád postaru a, že jsme už pár epických znásilnění starých klasik zažili, letos například T5 nebo Jurský svět. Srát na experimenty nevím proč předělávat něco co je prostě a jednoduše dokonalý? Tenhle film spoléhá na to, že vás umlátí odkazy a na mě to zabralo dokonale a sežral jsem to i z navijákem. Na 2 hodiny jsem se ponořil do specifického světa a odcházel se zářícíma očima. Kdykoliv se na scéně objevila jakákoliv z původních postav jsem byl naměkko a přiznám se, že jednou mi i ta slzička ukápla, ale nebudu psát důvod, páč by to byl BROJLER jako prase. Co se týče nových postav nemám k nim zásadní výtky. hlavní hrdinka je dostatečně sympatická, aby ji člověk fandil a leccos je tu o její postavě naznačeno co si znalý divák může odvodit. Postava Finna je velice zajímavá. Zběhlý voják impéria zla procházející si vnitřní krizí své vlastní identity a svého svědomí to je fajnovej nápad. hlavně, že se předtím mohli všichni opentlit, že ve Star Wars bude mít jednu z hlavních úloh černoch a najednou to kupodivu nikomu nevadí. Záporák je taky zajímavá postava, ale opět nemůžu přímo o něm říct nic bližšího, abych nespoileroval. jenom snad tolik, že to jak tu všichni avizují, že když si sundá masku, tak stojí za hovno, tak s tím nemůžu souhlasit. Neříkám, že je to super herec a reklama na charizma, ale svoje si odehraje. Ani není na místě kritizovat, že kopíruje Darth Vadera. Ona tady totiž svým způsobem a postupným vývojem děje každá z postav v podstatě kopíruje některou z Epizody 4 Pozorný divák si nemůže nevšimnout, takže nikoliv chyba, ale prostý záměr. Takže abych to shrnul. Každej si hodnoťte jak chcete, ale ty vaše nářky mi připomínají situaci kdy si v luxusní restauraci dáte výborné jídlo a druhý den vám přinesou to stejné výborné jídlo jenom ještě o něco pikantnější a vy nadáváte, že jste dostali to samý. Na filmový orgazmus roku 2015 to holt chtělo počkat až do vánoc, ale vyplatilo se! Ať vás provází síla.100%

Na vlastní pěst (2015)

Bruce Vyliž se nám zajebal kdesi v matičce stověžaté a jeho drsnej synek. Kellan Homokles Lutz ho musí zachránit. Čím to je, že Bruce si vybírá za filmový syny takový potraty? Nejdřív Courtney teď Lutz... Ale ok abych nebyl nespravedlivej, tak nečekal jsem nic a nakonec dostal celkem přijatelný svižný akční béčko z příjemnou stopáží. Bitka z ťamanem na hajzlu pak highlightem celýho filmu. Jenom toho Lutze bych vyměnil. Neříkám, že se nesnaží, ale to jak si hraje na tvrďáka mu nežeru. Gina už taky předvedla víc. Průměrný 3*.55%

Krev jako čokoláda (2007)

Ou to byl zas b(l)iják... 2* jenom za relativně pěknou hlavní hrdinku. Jinak ztracenej čas.25%

Some Kind of Hate (2015)

Tak tuhle nenávist vám nežeru. Snaží se to působit jako ohromně znepokojivej a já sám ani nevím jakej, že vlastně film. Má to bejt horor, ale ten to není ani náhodou. Tak nevím asi jsem nepobral o co tu komu šlo.15%

Zraněná (1997)

Pěkný lokace a slušná hlavní hrdinka nezastřou fakt jak blbej ten film je. Chování postav směšný a jejich motivace nepřesvědčivá. Já vím řeknete si podle toho co a jak hodnotím poslední dobou no jo pán je gurmán a poctivý béčko už mu nevoní... Ale prdlajs voní, ale na tomhle jsem nenašel nic extra co vyzdvihovat.30%

Jako zabít ptáčka (1962)

Hmm zajímavá záležitost i když po pravdě jsem čekal něco trochu jinýho. Ta první polovina věnovaná převážně malým parchantům mě moc nebrala i když nepopírám, že to má originální strukturu vyprávění a místy celkem hutnou atmosféru. Samotný přesun k soudnímu procesu je pak ještě o dost zajímavější. Gregory Peck exceluje a už jenom za něj a za zpracování hodnotím jak hodnotím i když mi ne úplně všechno sedlo.75%

Člen klanu (1974)

No vida máme tu hned 4 herce v zajímavých polohách v tomto lehce politicky nekorektním thrilleru. Marvin není po většinu filmu příkladnej šerif, ale spíš frajer co si chce nad vším umejt ruce až konec ho donutí jednat. Burton je idealista který i přes vojenskou minulost nechce řešit problémy se zbraní v ruce. Oproti tomu Simpson je nekompromisní mstitel a Cameron Mitchel není hodnej táta z Deadly prey, ale pěknej parchant. Dobře vygradovanej film na atraktivní téma. No řekněte sami není a nebyla ta svobodná Amerika prostě skvělá? 80%

Americké psycho (2000)

Náhled do kuchyně krásného, perfektně vypadajícího a bohatého psychopata v parádně padnoucím obleku. Odvrácená stránka Amerického snu. Vraždění a běsnění proložené mrazivě černým humorem z exkluzivně znepokojivým Christianem Balem v hlavní roli. Podobné chuťovky já rád.85%