Kdo přichází před půlnocí (1979)

Mno známá nekompromisní Unínská loupež která údajně posloužila jako námět pro tento film by si zasloužila lepší zpracování. Tohle je jenom průměrná kriminálka s nepříliš zajímavými postavami a jedním jakž takž solidním zvratem na konci. Stejně jsem nejvíc fandil charismatickému Jelínkovi aby s těmi nevýraznými policajty vychcal i když je jasný, že před půlnocí si přijde akorát tak pro klepeta.50%

Smrt si vybírá (1972)

Ale jo náhodou docela dobrá detektivka. Policie tu moc nezmůže, pachatele musí odhalit hlavní hrdina. Má to slušnou atmosféru i tempo samozřejmě je to tak trochu pohádka a finální odhalení trochu nepřesvědčivé, ale jinak dobrý nenudil jsem se.65%

Gunned Down (2017)

Fairbrass má sice drsňácký charizma, ale tohle sprostý céčko neutáhne ani náhodou. Nudnej shit.10%

Zabiják & bodyguard (2017)

Tak co tu máme? No kapku nadhodnocenou a přehnanou blbost ve který na mě sice moc nefungovali pokusy o humor, ale co se akce týče, tak jsem se nenudil. Kůl vůl Dedpůl Reynolds tu naštěstí nemá dost velkej prostor nato aby to stihnul zkurvit. Nekorektní matafaka negr Jackson si odehraje svůj standart no a Oldman je minimalistický a mrazivě přesný. Akce v Amsterodamu jako by pak vypadla z libovolné Bondovky. Nemá tu samozřejmě moc smysl řešit nějakou story, ale v rámci možností a potřeby žánru to drží jakž takž pohromadě. Mno a co těch pokusů o vtipy týče, tak to aspoň nevyznívá úplně trapně a zhruba tak každýmu pátýmu se zasmějete. Takže nechci tomu filmu dělat nepřiměřenou reklamu ani ho sprdnout pod černou zem. Jako nenáročná buddy movie zábava se solidníma akčníma scénama to rozhodně obstojí.60%

Únos (2017)

Pokud nemáte ani šajnu o tom jak to vlastně v kauze : Předseda vs Prezident bylo, tak pro vás bude tenhle film jenom nesourodou směsicí na sebe zdánlivě nenavazujících scén, ale ono to jakýsi smysl i dává, ale za průměrně dlouhou stopáž to dané téma pouze načrtne a působí to dost zkratkovitě a jakože já o tom něco málo vím, ale moc jsem se nechytal, ale i tak zajímavý pokus. Snaha tu byla.50%

Vražedné pochybnosti (1978)

Na těch schodech se vám jednou někdo zabije! Velmi zvláštní film kde detektivní příběh nehraje hlavní roli je to spíš takové temné psychodrama místo skoro až artovka se zajímavým výkonem hlavního představitele to rozhodně. Celkem hutná atmosféra a pár poměrně odvážných scén. Až na to, že je to celé trochu nedotažené a finální odhalení hodně nepřesvědčivě podané v tom souhlasím s Enšpíglem, navíc už ve scéně kdy Racek jde zaříznout slepici je všechno jasné a taky mě mrzí upozaděný Vinklář který tu neměl co hrát, ale oceňuji pokus o něco trochu jiného ze kterého vzniknul opravdu zvláštní a netradiční film.55%

6 Days (2017)

Film se hned rozjede, ale postupně upadá v čím dál tím větší nudu a nezachrání ho ani Strong ani ten solidně natočený zásah na konci. Na vině je hlavně těžce povrchní zpracování bez jakýchkoliv emocí kdy si to všichni jakoby z povinnosti odehrají. Škoda mám rád tenhle typ filmů, ale mám pocit, že už taky nemá co nabídnout.15%

John Stratton: V první linii (2017) odpad!

West narazil na dno a Kretschmann si nevybírá dobrý projekty už delší čas. Naprostá žánrová žumpa ever.0%

Where to Invade Next (2015)

Moore je pořád borec. Možná, že tohle už nemá drajv jeho starších děl, ale pořád umí Amíkům dát slušně na prdel i když je mi jasný, že některý země který nenavštívil by mu do toho evropského ideálu nepasovali.95%

Temná věž (2017)

Šel jsem na to s tím, že jsem od toho nečekal vůbec nic a jak už tomu v podobných případech někdy bývá, tak se může dostavit příjemný překvapení a zjištění, že i v dnešní pohnuté filmové době se dá natočit příjemná fantasy jednohubka co si na nic nehraje a řečeno slovy klasika chce pobavit a nikoliv léčit rakovinu. Bohužel lidi ztratili schopnost užívat si podobné kousky a tak dneska jedou kdejaký rádoby sofistikovaný blitky nějakej Zmizelej příchozí žabař je označován za režiséra vizionáře a nebo naopak se lidi baví u totálních retardáren typu fuck and fekalious a když dostanou výplachovou, ale ne lidskou důstojnost urážející zábavu, tak se z toho můžou posrat... Jéé ono to není podle knihy, jééé ten hrdina nebyl negr! atd, atd... Já se jenom svižně bavil film mi rychle utekl Elba si odehraje svoje a fakanskej hrdina je neotravnej Mc Conaughey a jeho černokněžník potom naprosto famózní fakt jsem mu celej film fandil, aby tu věž zbořil, takže spokojenost a ke zdejšímu hodnocení už se nevyjadřuji neb nemíním ztrácet čas s pozérskými vocasy co zapomněli tvář svého otce.70%