Volný pád (2013)

Nudná Germánská policajtská gay story. Nechápu z čeho tady zase všichni cákáte.30%

Volanie démonov (1967)

Závěrečný díl trilogie z Ladislavem Chudíkem v roli kapitána Jakubce nás zavede do nábytkářskýho podniku kde nefunguje skoro nic. Zboží je šunt. Zaměstnanci i když jsou samá rodina a známý se mezi sebou hádají pomlouvají a svádí si manželky do toho požár a dvě podivný nehody. I tenhle díl se vydařil ba co víc přišel mi z celé trilogie nejlepší. stejně jako v předchozích dílech dobrá detektivka a hlavně asi nejodvážnější sebereflexe ze všech. Hádám, že po roce 1968 už by to asi neprošlo. Vynikající zakončení trilogie.80%

Vrah zo záhrobia (1966)

Druhý díl ze Slovenské krimi trilogie se rovněž vydařil. Opět složitej případ kde nic není tak jak vypadá. Opět sehraná dvojice vyšetřovatelů plus pár vtípků a hlášek. Opět dobrá sebereflexe tehdejší doby. jediný co bych vytknul je místy překombinovanost. Občas jsem se v tom prostě trochu neorientoval a místy se to snažili udělat až moc složitý a náročný. Každopádně na konci do sebe všechno zapadne a to je hlavní.70%

Smrt přichází v dešti (1965)

Tak starý Český detektivky mám rád. Tyhle slovenský jsem předtím neviděl. Nejprve jsem viděl tenhle film. Neměl jsem tušení, že je celá trilogie. Každopádně je to pecka Charizmatickej Chudík opět exceluje. Jeho kolega vyšetřovatel taky není špatnej. mají celkem vtipný repliky a postřehy dobře se doplňují a opravdu trochu odkazují na Holmese a Watsona. Každopádně film vzniknul v požehnaných 60 letech před rokem 68 kdy se točili asi nejlepší kriminálky a zločinci nebyli jen nepřátelé státu a tajní agenti. Dokonce bych ten film označil za kritickej vůči tehdejší době. Každopádně promakaná detektivka z kvalitním rozuzlením.75%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Všechny cesty vedou do hajzlu. Tak maximálně. Tohle je holt ten známý problém, že když někdo natočí komedii co se opravdu povede, tak má neotřesitelný pocit, že ať příště natočí cokoliv musí to být prostě vtipné. A to je přesně případ tohohle filmu a jeho tvůrce. Jako, že Méďa byla fakt pecka o tom žádná. Tohle je bohužel jenom přehlídka ovčomrdačského, fekálního a místy opravdu trapnýho humoru kterej je sice sem tam proloženej nějakou opravdu povedenou hláškou nebo situací, ale těch je pohříchu kurevsky málo. Navíc délka je těžce přestřelená. Kdyby to mělo aspoň tempo a po 90 minutách to skončilo, tak bych zamhouřil obě oči, ale takhle prostě nemůžu dát vyšší hodnocení než dávám. Ostatně tenhle film se mi od začátku moc nezdál a ani když byla možnost jít na CSFD projekci, tak jsem do toho nešel a dobře jsem udělal. Dál je zbytečný to rozepisovat. Radši si znova pustím masakroidní Sousedy než tenhle hodně slabej odvar.40%

Old Shatterhand (1964)

Co naplat. Old Shatterhand byl vždycky takovej specifickej. Film na mě vždycky působil takovým velkolepým dojmem. Prostě je tu vidět snaha udělat nějakej opravdovej Mayovskej velkofilm. No povedlo se to tak napůl. Možná se vám bude zdát, že při hledání chyb řeším vyložený kraviny a detaily, ale nemůžu si pomoct. Změna stylu je tu místy patrná až moc nová hudba (ani jednou nezazní klasický motiv) Možná trochu přepálená stopáž a nové exteriéry. Já teda nevím, ale příjde mi jako blbost aby měli Apači svoji vesnici na břehu nějakýho jezera když ve všech filmech byla jinak použita ta vesnice u řeky Rio Peko. Další věc je pak fakt (ale za to film nemůže) že nepochopím proč ti kokoti z Densy home video když film vydali vystříhali spoustu scén a dialogů a já se vždycky divil, že některý scény nebo rozhovory nedávali smysl, nebo byli jakoby utnutý předčasně. Jinak plusy : Určitě záporáci (Madison, Battaglia) dále souboj Vinnetoua z Velkým medvědem a závěrečné finále. Celkově mi to vychází na lehce nadprůměrnou Mayovku a dávám jí 55%

Mezi supy (1964)

Asi nejvíc snesitelná Mayovka z Grangerem. Old Surehand se tentokrát nechová jako největší namachrovanej kokot. Nevím do jaký míry to je tím, že film je v původním dabingu. Každopádně Munzar k němu sedí jak prdel na hrnec a je 100x lepší než Štěpnička. Jinak slušnej film akce je dost. Na začátku tvůrci neváhají nechat bandity zavraždit ženu z dítětem. akorát ta trapná střílecí paráda na konci aby ukázali, že Surehand je prostě největší borec tam nemusela bejt. Jinak celkem solidní záležitost.60%

Treachery (2013)

Je to zhruba tak jak píše vegetol, ale přežil jsem to až do konce i když už nemám šajnu o čem, že to bylo.10%

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

No já nevím, ale tenhle díl jsem nikdy tolik nežral jako jedničku, dvojku a poklad. Uznávám, že patří k původní trilogii jako dítě jsem z toho konce byl smutnej, ale ne zase tolik jako kdyby sejmuli Oldu i když ho měl původně Battaglia na mušce. měl jsem ho prostě vždycky o něco radši co naplat. Každopádně tenhle film už není až taková hitparáda. Chybí mi tu nějaká zásadní nezapomenutelná akční scéna jako byl v Pokladu přepad Butlerovy farmy v jedničce masakr v Roswelu nebo ve dvojce pyrotechnická extáze v New Wenango. Každopádně oproti těm blbostem který začali po tomhle filmu vznikat je to ještě o level nahoru o tom žádná. Old Shatterhand opět neskutečnej bourák co rozdává pěsti i hlášky. Battaglia řekl bych spíš průměrnej už jsem ho v Mayovkách viděl hrát lepší záporáky. Na druhou stranu jeho Rollinsovi už nikdo neodpáře titul ten kdo poslal do věčných lovišť Vinetoua. takže nadprůměr to je, ale zase taková zásadní pecka pro mě ne.65%

Petrolejový princ (1965)

Ach bože proč a za co. Takový prznění si Mayovky fakt nezasloužili. Už začátek který startuje vykradenými záběry z Vinnetoua 2 naznačuje, že něco nebude košer. Granger se zase chová jak namachrovanej buzerant. 1* jenom za to, že Brice je pořád borec. Jinak fail epických rozměrů. Horší už je jenom Mulatka Apanači.15%