Mad.Awe

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 2.7.2017  11:48

Další film ze zákulisí Hollywoodu. Dějí se v něm věci, které leckdy nedávají tak úplně smysl. Možná protože hlavní hrdinové jsou většinou psychicky narušení jedinci. Není příjemné je sledovat, ale je to rozhodně fascinující.

• 2.7.2017  11:47

Dvě a půl hodiny jsou na muzikál s docela jednoduchou dějovou linií poněkud moc. Oprava - ony jsou ty dějové linie dvě, ale pořádně funguje jen jedna z nich. Ta s Marlonem Brando a Jean Simmons, kdy se ji on snaží získat, ale ona jím opovrhuje, protože… No, na to se podívejte sami, jen se připravte na to, že vedle řady skvělých scén se jich ve filmu najde i spousta hluchých. Jo, a ten český název je vážně úděsný.

• 2.7.2017  11:46

Kirk Douglas hraje v tomto příběhu ze zákulisí Hollywoodu ve své podstatě zápornou postavu, ale hraje ji takovým způsobem, že jeho hrdinu budete chápat. Tomu se říká opravdový talent. Film se s Hollywoodem příliš nemazlí, proto jestli chcete vidět jeho odvrácenou stránku, Město iluzí si najděte.

• 2.7.2017  11:46
    Komparz (TV seriál) (2005)

Pokud vás zajímá prostředí natáčení, nenechte si tento seriál ujít. Hlavním hrdinou je neúspěšný herec, který se věnuje komparzu a zoufale se snaží dostat k filmu. První série mě zaujala víc, v druhé se příběh přehoupl jiným směrem, který mě už tolik nezaujal. Každopádně kromě dokonale otravného a zároveň svým způsobem sympatického Andyho Millmana (Ricky Gervais) seriál stojí za to především díky účasti mnoha slavných herců, kteří hrají karikatury sebe samých. Takže například uvidíte Orlanda Blooma, který je posedlý tím, aby byl považován za nejpřitažlivějšího herce světa, Kate Winslet hovořící o sexu (a nejen hovořící), Daniela Radcliffa, který balí každou ženu v blízkosti (včetně výrazně starších)… a takto bych mohla pokračovat hodně dlouho. Je to hořké. Je to vtipné. Je to velmi britské (v tom nejlepším slova smyslu). A navíc to má skvělou ústřední melodii.

• 2.7.2017  11:46

Chtěla jsem vidět, za co že Joan Crawford dostala Oscara. A moc tomu nerozumím. On ten příběh o matce, jejíž život zcela zničí nezdravé pouto k rozmazlené a sobecké dceři, má něco do sebe, ale Crawford jsem její roli tak úplně nevěřila. Každopádně jde stále o koukatelné drama, ale nemůžu se zbavit dojmu, že s jinou herečkou v hlavní roli by tento film byl ještě daleko lepší.

• 2.7.2017  11:45

Název je stejně ironický jako celý tento film. Určitě vás někdy naštvali lidé svou blbostí nebo sobeckostí natolik, že byste je nejraději začali vraždit. No, hlavní hrdina tohoto snímku to vzal doslova… Ke konci film trochu ztrácí dech a nefinišuje ani zdaleka tak úderně, jako začal.

San Pietro (1945)

Válečný dokument aneb názorná ukázka, jak ze zhruba půlhodinového filmu pocitově udělat mnohem delší. Ne, ne.

• 2.7.2017  11:45

Typický hororový výtvor čtyřicátých let, který dnešního diváka neurazí, ale ani nenadchne.

• 2.7.2017  11:44

Čekala jsem víc. Pár dobrých okamžiků se našlo, ale jako celek se příběh nehezky vleče a Joel McCrea v hlavní roli nemá takové charisma, aby film utáhl.

Dumbo (1941)

Sloníci! Roztomilé, dojemné a sympaticky psychedelické (Dumbův sen o růžových slonech). Ideální podívaná pro všechny outsidery, kteří potřebují ujištění, že není nic špatného na tom, když máte velké uši/nebo se vymykáte jiným způsobem. Hlavně když stále dokážete létat.

• 2.7.2017  11:44

Docela nevzrušivé a navzdory krátké stopáži roztáhlé. Ani ta hudební čísla nejsou nic moc.

• 2.7.2017  11:43
    Varieté (2010)

Zase jednou jsem se filmově zamilovala. A zjistila, že je se mnou očividně něco špatně, když mě více než stěží třicetiletý blonďatý fešák zaujme chlápek ve věku mého otce. Ale když je on ten Alexis (v podání Alana Cumminga) s tlustou černou oční linkou a kloboukem tak kouzelný… Jinak po příběhové stránce snadno odhadnutelné, po muzikální nadprůměrné a po herecké okay. Nejvíce mě zaujala hned první písnička, která je díky silnému hlasu Cher nezapomenutelná.

• 2.7.2017  11:42

Naivní a od začátku předvídatelné, ale zároveň zábavné, i když z konfrontace typické Disney princezničky s normálním světem se dalo vykřesat ještě víc humoru. Každopádně já jsem se odreagovala, takže na jedno zhlédnutí film neublížil.

• 2.7.2017  11:42

Krátký film o nenaplněných nadějích, zklamaných láskách a promarněných životech. Pocitově velmi intenzivní, vizuálně krásné… Ach, ta příroda. Samozřejmě z dnešního hlediska film působí poněkud jinak než kdysi, ale pořád má své kouzlo.

• 2.7.2017  11:41

Konečně jsem viděla oslavovaný LEGO Příběh a musím se přiznat, že LEGO Batman mě bavil daleko víc. Především díky lepšímu hlavnímu hrdinovi. Tady na mě toho nuceného optimismu bylo až moc a zasmála jsem se jen párkrát (většinou díky Batmanovi). Co dodat? Batman prostě rulezz!

Křivdila mu (1933)

Mladičký Cary Grant je k sežrání, s Mae West se k sobě vůbec nehodí a celé to vlastně nemá žádný pořádný příběh. Asi takové je zhodnocení tohoto snímku.

42. ulice (1933)

Závěrečná písnička super, jinak mi z filmu už nic moc v paměti neutkvělo (snad až na ten poněkud hůře uvěřitelný twist na konci), ale to u nenáročných muzikálů občas stačí.

• 2.7.2017  11:40

Jiné snímky mého oblíbeného herce/režiséra/kreativního šílence v jedné osobě mě zaujaly více, ale i tento film představuje další vydařenou vizuální humornou žranici Bustera Keatona, kterou si vychutnáte i v případě, že vám němé filmy doposud nic neříkaly.

• 2.7.2017  11:40

Jak by si nešlo vychutnat film, v němž si lidé dobrovolně nechávají amputovat ruce? Od režiséra Toda Browninga mě více zaujaly jeho pozdější Zrůdy (1932), ale pokud máte rádi horory, tohoto filmu se nebojte. Obzvlášť díky výkonu Lona Chaneyho, legendy němého filmu, stojí za to. The things I do for love… řekl by pravděpodobně hlavní hrdina tohoto snímku a Jaime Lannister by mu mohl jen přitakat.

• 2.7.2017  11:39
    Starman (1984)

Romantické sci-fi, které mělo pár slabších chvilek, ale po většinu času mě bavilo, drželo napjatou a rovněž malinko dojalo. Jeff Bridges ztvárňuje mimozemšťana v lidském těle dokonale. Jen mě tak napadlo, kolik lidí by chtělo, aby se k nim takto vrátily jejich ztracené lásky… a jaké následky by to asi mohlo mít.

• 2.7.2017  11:39
    1984 (1984)

Kniha George Orwella je sice lepší, ale vzhledem k její kvalitě se není čemu divit. Tento film se nicméně povedl, především díky dovednému vykreslení šedivého a depresivního světa, v němž hrdinové přežívají (protože o životě se v tomto případě mluvit nedá) a intenzivním hereckým výkonům Johna Hurta v hlavní roli a Richarda Burtona v jeho poslední filmové úloze (zanedlouho zemřel).

• 2.7.2017  11:38
    Emerald City (TV seriál) (2017)

Nový fantasy seriál, který představuje příběh Dorotky a čaroděje ze země Oz tak, jak jste ho doposud neznali, bohužel skončil po první sérii. Víte, já se tomu vlastně nedivím, protože tenhle seriál je určený pro velmi úzké publikum… snílky a fantasty se silným smyslem pro vizuálno, steampunk a hořké milostné vztahy. Na mě ale tato charakteristika do puntíku sedí, takže jsem si seriál užila a vážně mě mrzí, že pokračování nebude. Už kvůli mému novému oblíbenému pairingu Dorothy a (naprosto úžasný) Lucas.

• 2.7.2017  11:37

Konečně jsem si doplnila další mezeru ve vzdělání a dodívala se na původní trilogii Star Wars. Tento film už jste jistě všichni viděli, takže já doplním jen dvě poznámky: Darth Vader se tímto filmem definitivně zařadil mezi záporáky, které uznávám. A kdybych někdy potřebovala vlastní armádu, tak chci Ewoky (a velel by jim Captain America… to by teprve bylo něco!).

• 2.7.2017  11:37
    Moucha (1986)

Navzdory době vzniku jsou masky v tomto filmu stále dokonale odporné a i po více než třiceti letech postupná proměna hrdiny budí hrůzu. Navíc jde o výborně zahrané dílo (Jeff Goldblum, Geena Davis) se silnou atmosférou, které se právem řadí mezi Cronenbergovy nejuznávanější filmy.

• 1.6.2017  15:00
    Noc a mlha (1955)

Krátký dokumentární film o holokaustu. Pohled na hromady mrtvých těl je působivý i dnes a připomíná, proč bychom neměli dopustit, aby se podobné věci děly znovu. Škoda jen, že film nejde ještě víc do hloubky.

• 1.6.2017  14:59

Jedna z prvních filmových gangsterek. Krátký příběh docela odsýpá, ale kromě nepříliš podařeného milostného trojúhelníku nenabídne nic výjimečného.

• 1.6.2017  14:59

Vtipný film, který zároveň zvládá vykreslit sociální poměry - přesně jak to Chaplin uměl. Nejvtipnější scény? Vyhladovělý zlatokop místo svého partnera vidí obří slepici + vaření a následné pojídání boty + legendární houskový tanec. To se musí vidět, doporučuji!

• 1.6.2017  14:59

Hitchcockův první zvukový film, nemýlím-li se. Napětí režisér šponuje na maximum, ale svá nejlepší díla natočil až později, Její zpověď je přinejlepším předkrm. Plusem pro české diváky je účast Anny Ondrákové v hlavní roli (tak schválně, kolik českých hereček dokážete vyjmenovat, které si zahrály hlavní roli v zahraničním filmu?).

• 1.6.2017  14:58
    Dogma (1999)

Film jsem zhlédla na doporučení kamarádky. Čekala jsem od něj víc, pár vtipných scén se našlo, ale jako celek nezvládá film udržet pozornost možná i kvůli zbytečně přemrštěné délce přes dvě hodiny. Alan Rickman jako nevrlý anděl Metatron je ovšem naprosto boží (slovní hříčka zamýšlena).

• 1.6.2017  14:58

Cary Grant jako vždy válí, i když tentokrát nemá zase tolik co hrát. Příběh působí podivně nevzrušivě a hrdinové nám nezvládnou přirůst k srdci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11