Mad.Awe

Twitter: Kleroy_92

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.5.2017  11:12
    Vlkodlak (1941)

Díky sympatické délce pouhých sedmdesát minut svižně odsýpající horor, který vypráví příběh nelítostného prokletí. Pár děsivých scén se najde a zásluhou solidního hereckého obsazení (Lon Chaney Jr., Claude Rains) se tento film řadí k lepším žánrovým snímkům daného období.

• 1.5.2017  11:11
    Inkarnace (2016)

Po všech stránkách standardní horor, který by se propadl do hlubin podprůměru, kdyby nebylo charismatického Aarona Eckharta v hlavní roli.

• 1.5.2017  11:11

Film si užijí především milovníci krásných žen. Ostatním divákům nabídne pouze pomalu plynoucí příběh, který možná kdysi působil strašidelně, ale dnes (s výjimkou scény u bazénu) už se to o něm prohlásit nedá.

• 1.5.2017  11:10

Krásně pochmurné prostředí starého šlechtického sídla a herecké obsazení (křehká Joan Fontaine, zachmuřený Laurence Olivier) dodávají kouzlo tomuto snímku Alfreda Hitchcocka. Pár slabších chvil se najde, ale přesto jde o dostatečně atmosférické dílo, aby výsledný dojem z něj přebil i drobné nedostatky. I když je pravda, že Hitchcock natočil i daleko lepší snímky a v případě Mrtvé a živé ho pravděpodobně limitovala knižní předloha od Daphne du Maurier.

• 1.5.2017  11:10

Překrásný film, který mi sedl tak jako málokterý jiný za poslední dobu. Příběh ani na okamžik nenudí, vztahy mezi hrdiny jsou pojaty osvěžujícím a zároveň věrohodným způsobem. Navíc se Příběh z Filadelfie může pochlubit účastí výborných herců (Katharine Hepburn jako výjimečně silná a zároveň trpící hrdinka, Cary Grant a James Stewart). Nenechte se odradit rokem vzniku a film zhlédněte, zvládá okouzlit i moderního diváka. Vřele doporučuji! Zcela nezaujatá poznámka na závěr: Většinou si zvládám vybrat, kterému z mužů ucházejících se o srdce hlavní ženské postavy budu fandit, ale tentokrát to prostě nešlo. Jak by si také kterákoliv žena mohla vybrat mezi Cary Grantem a Jamesem Stewartem? To je prostě, řečeno slovy klasika, mission impossible.

• 1.5.2017  11:09

Krátký abstraktní film, který končí právě v ten správný okamžik, abyste se nezačali nudit. Příliš mě neoslovil, i když mám dojem, že znám pocit, který ztvárňuje (koloběh vlastní všední existence, která člověka pomalu, ale jistě zabíjí).

• 1.5.2017  11:09

Jeden ze slabších Hitchcockových filmů. Jeho největší nedostatek je dle mého názoru příběh, který není dostatečně nosný na celovečerní snímek. Rovněž výkon Gregoryho Pecka mi přišel podivně bezbarvý a přišlo mi, že mu role příliš nesedla.

• 1.5.2017  11:08
    Cizinec (1946)

Pochmurná podívaná se správně odpudivým Orsonem Wellesem (myšleno v dobrém), která sice na jedno zhlédnutí nezklame, ale po všech těch pozitivních ohlasech jsem přece jenom čekala něco víc. Na jiné filmy, v nichž Welles vystupuje (Občan Kane, Třetí muž) svou kvalitou nedosahuje.

• 1.5.2017  11:07

Tento snímek se mi trefil do noty! Pokud vám nejsou zcela proti srsti romantické příběhy, nenechte si ho ujít. I když romantické... Příběh sice pojednává o lásce, ale o té zklamané, nenaplněné, přehlížené. Navíc je příjemně krátký - ani ne hodina a půl. A Joan Fontaine v hlavní roli vám s přehledem zlomí srdce. Doporučuji.

• 1.5.2017  11:06

Odlehčená romantická komedie, která se sice nevyhne trapným scénám a klišé, ale díky účasti sympatického Chrise Evanse a více než pár dobrým vtipům a situacím se jedná o slušnou oddechovku. Samozřejmě již prakticky na samém začátku víte, jak to skončí, což je ovšem u filmů tohoto žánru častý případ. :)

• 1.5.2017  11:05

Pokud máte rádi Star Trek, tento film je to pravé pro vás. Jestli obdivujete Leonarda Nimoye, mrkněte na něj. A jestli byste rádi zhlédli dílo o výjimečné osobnosti, není proč déle váhat. Já osobně splňuji všechny podmínky a tak jsem si dokument For the Love of Spock velmi užila.

• 1.5.2017  11:05

V lednu jsem měla štěstí na zajímavé filmy. Vedle Příběhu z Filadelfie, Dopisu neznámé a For the Love of Spock jde o čtvrtý snímek, kterému jsem na ČSFD přiřkla hodnocení pět hvězdiček. Hlavním hrdinou je mladý chlapec, jehož život se rapidně změní. Dlouho není jisté, jestli se nám před očima odehrává fantasy vyprávění nebo ne. To však Volání netvora nic neubírá na působivosti a napětí.

• 29.4.2017  13:27
    Rašomon (1950)

Moje první setkání s mistrem Akirou Kurosawou. Tak předně - Rašomon je poměrně krátký, takže si na něm jde snadno ověřit, jestli vám Kurosawův režijní styl sedne nebo nikoliv. Každopádně tahle historka o jednom zločinu vyprávěném z více úhlů pohledu (a pak se můžeme jen ptát, kdo má pravdu a kdo lže) stojí za zhlédnutí. I když samozřejmě nechybí pár zvláštních scén (jako např. vyslýchání ducha - no jo, to jsou holt ti divní Japonci :).

• 29.4.2017  13:26

Oblíbená česká pohádka. Víc se mi líbila první polovina, ke konci přece jenom propaganda vystrčila své nenechavé růžky, ale díky nesmrtelným hláškám a skvělému Janu Werichovi by byla škoda si tento film nechat ujít, pokud jste ho doposud neviděli (což je nepravděpodobné, ale už se staly i divnější věci).

• 29.4.2017  13:26

Výborné sci-fi, které si zachovalo kouzlo i více než šedesát let po svém vzniku a právem se řadí mezi klasiku. Připomeňme si, že se nacházíme v padesátých letech, kdy mimozemšťané bývali většinou nepřátelští, podlí… prostě fuj. Ale v tomto snímku tomu tak není, tady je všechno jinak, jde o značně pacifistický film s excelentním Michaelem Renniem v hlavní roli. Nutno vidět!

• 29.4.2017  13:25

Z klasických českých pohádek má méně oblíbená. Herci jsou sice výborní, ale když se nad tím pořádně zamyslíte, vlastně to nemá žádný pořádný příběh.

• 29.4.2017  13:25

Klasická pohádka, nezapomenutelné hlášky, výborný Jan Werich. Jeden z filmů, který nezklame ani při opakovaném zhlédnutí. Má nejoblíbenější scéna? Co mně lezeš do snu!

• 29.4.2017  13:24
    Godzilla (1954)

Původní Godzilla si drží status klasiky, ale zatímco jiným filmům ho přiznávám ráda, zde vrtím hlavou a divím se, proč kvalitnější díla z této doby zapadly v zapomnění, zatímco unylá Godzilla nikoliv.

• 29.4.2017  13:24
    Rocky (1976)

Tento film jistě netřeba představovat, právem se řadí ke klasice. Stalloneovi role Rockyho sedí jako ulitá a film svým poselstvím, že když se do něčeho řádně opřete, můžete zvládnout takřka cokoliv, zahřál na srdíčku i tak nehorázného cynika, jako jsem já.

• 29.4.2017  13:23
    Jan Hus (1954)

První díl velké historické trilogie Otakara Vávry. Značně poplatné době. Nebudu lhát, natočené je to sice pěkně, ale moc mě to nebavilo. Pokračování jsem si nechala ujít.

• 29.4.2017  13:23
    Silnice (1954)

Giulietta Masina mi nepřijde ani roztomilá ani přesvědčivá, ale musím uznat, že tento film na rozdíl od jiných Felliniho snímků dokázal předat svou zprávu a v závěru dokonce zapůsobit bezútěšným vyzněním, kdy si hrdina uvědomuje, že kvůli své zaslepenosti ztratil něco cenného.

• 29.4.2017  13:22
    Morituri (1965)

Výborný Marlon Brando a neméně přesvědčivý Yul Brynner excelují v tomto válečném filmu, kterému by nicméně prospělo, kdyby byl tak o půl hodiny kratší.

• 29.4.2017  13:21

S filmy Karla Zemana mám ten problém, že jsou sice ohromující po trikové a vizuální stránce, ale postrádají zajímavý příběh. Cesta do pravěku je toho názorným příkladem. Na pravěkou faunu a flóru se sice krásně dívá, to je nicméně vše, co film nabídne.

• 29.4.2017  13:21

Po Sedmé pečeti pravděpodobně nejznámější film Ingmara Bergmana. Předpokládám, že Lesní jahody víc zaujmou lidi, kteří již mají něco odžito a třeba bilancují svůj život než někoho v mém věku. Přesto jde o dílo, které je možné si vychutnat, pokud k němu zasednete ve správné náladě. Není lehké tento film sledovat, ale hned tak na něj nezapomenete. Zvláštní poklonu pak chci složit Victoru Sjöströmovi, pro kterého šlo o poslední roli před smrtí (což zajímavě odráží osud hlavního hrdiny, kterého Sjöström ztvárnil).

• 29.4.2017  13:20

Hořký film a méně známý (neprávem) masterpiece Stanleyho Kubricka, který diváka zavádí přímo do zákopů první světové války. S výborným Kirkem Douglasem v hlavní roli ukazuje absurditu vojenské mašinerie, kdy kvůli chybě nadřízených musí platit "obyčejní" vojáci. Tento film diváka vtáhne a na konci ho vyplivne zdeptaného tím, co právě viděl.

• 29.4.2017  13:20

Po méně vydařených Temných stínech Tim Burton zase jednou natočil skvělý film. Frankenweenie je roztomilý, děsivý, občas vtipný, uteče jako voda, dojme a krásně se na něj kouká. A jak nejsem milovnicí psů, tohoto bych si hned vzala domů. Nemám žádných námitek.

• 29.4.2017  13:19
    Neutečeš (2014)

Originální myšlenka zcela nezvládne zakrýt chyby ve zpracování. Neurčitý konec zafungoval, hercům to sice občas skřípalo, ale snažili se, osobně jsem však postrádala ucelenější dějovou linii a jako diváka fascinovaného vším nadpřirozenem mě mrzelo, že jsme se tentokrát o původu monstra nic nedozvěděli. Každopádně fanouškům hororu doporučuji ke zhlédnutí, Neutečeš představuje zase něco trochu jiného.

• 29.4.2017  13:19

Film balancuje na půl cesty mezi vtipem a nevkusem, občas mu to vyjde, občas ne. Jde o ulehčenou taškařici, v níž se nic nebere vážně, ze všeho nejméně pak hlavní hrdinové. Nejvíce mě na Falešných poldech zaujal psychopatický záporák v podání mého oblíbence, skvělého britského herce Jamese D'Arcyho.

• 29.4.2017  13:18
    Zde jsou lvi (1958)

Český film má pár dobrých scén, z nichž jde jasně vyčíst absurdita socialistické byrokracie, výborného herce v hlavní roli, ale jako celek mě nedokázal zaujmout.

• 29.4.2017  13:17
    Nesmrtelný (2015)

Fajn sci-fi oddechovka o pronajímání těl. Není to nic světoborného ani vrcholně originálního, ale film má spád, slušné herce (Ryan Reynolds, Ben Kingsley) a divák se u něj nestihne začít nudit, tak proč ne.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9