• Thriller

Projekt X (2012)

Poučný? To sotva, hlavní hrdina se stal opravdovým hrdinou po těch všech napáchanejch škodách. Sklidil velkej obdiv a respekt mezi svejma vrstevníkama!

Speciální jednotka (2011)

Směšnej akční nářez protknutej nevyhovující hudbou, nešikovnou kamerou a rozporuplnou organizací. Spasit tenhle nesmysl nalepeným dojákem na konci se nezdařilo. Nenachytám se.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Zprvu to vypadalo na slušnou vzpouru, avšak už asi v půlce došly nápady a příběh spadnul do monotónní roviny. Ač plnej prostor delikventů, vybarvená je jen hrstka z nich; chybí tu tolik do nebe volající dominance, podřazenost a respekt. Prostor tu byl i pro to zmiňovaný přátelství mezi odsouzeným a dozorcem, nicméně se nějak zapomnělo na něm pracovat a do tohohle stadia ho vystupňovat.

V temnotě (2011)

Pokud autor v těch dvou a půl hodinách nedokáže vykreslit charakteristiku postav a začlenit do vypravování jejich podzemních útrap jakoukoliv časovou etapu, nemůže z toho nikdy vzniknout nic strhujícího. Nezachrání to ani plochej nástin historie a v ní absence tý hrůzy a beznaděje.

Šťastný Nový rok (2011) odpad!

Tak z tohohle mi opravdu stačilo deset minut. Přeplácaný, užvaněný, stupidní. Netřeba dál komentovat.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Ač naprostej sportovní amatér a fanda ničeho, tak zfilmovanou sportovní tématiku skoro vyhledávám. Tenhle seriál zkouknut dvakrát pro svou přehlednost a pestrost děje, s náhledem do zákulisí hokeje, kapku poučená ale beztak neschopná posoudit pravost taktik daný tématiky. Tahle moje zkreslená představa nijak neubírá na atraktivnosti seriálu a pustím se do něj klidně i potřetí.

Černá hodina (2011)

Hlavně nad tím moc nepřemejšlet. Velkým plusem je tu trvalá akce a spolu s mladým obsazením a odlehčeností to funguje jako klasická odreagovačka.

Výheň (2011)

Obyčejný, ale přitažlivý. Málo ukázaný scifi prostředí, solidní spád a taky jedna nevímproč nerozprouděná a pročvlastněvůbec zmiňovaná perioda hlavní představitelky.

Děti moje (2011)

Kýč, hra na city, roztahanost a vůbec neschopnost pojmout námět do líbivý podoby. Celý umělý. O tomhle to je.

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Vybroušený pokoukání. Perfektní propojenost a logičnost jednotlivých akcí se jemně a přitom s takovou silou zahryzávají do citový oblasti diváka, že není problém nechat se díky umu tvůrců nevědomky vtáhnout do instinktivních prožitků, myšlenkových hloubek a kvalit vůbec.